دسته ها
جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹

تکنیک های جلب اعتماد دیگران

  • فاطمه فلاح
  • ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
  • ۰

چگونگی جلب اعتماد دیگران که امروزه افراد بسیاری به دنبال کسب آن هستند و به همین خاطر ما در این مقاله سعی داریم تا به بیان راهکارهایی برای جلب اعتماد پرداخته ایم با ما همراه باشید.

پایه و اساس هر رابطه موفقی اعتماد می باشد . اما گاهی ممکن است در به دست آوردن اعتماد دوستان و همکاران مشکل داشته باشیم. در این مقاله به تکنیک های جلب اعتماد دیگران بیشتر می پردازیم.

تاثیرگذاری و نفوذ در دیدگاه اطرافیان به وسیله اعتماد شکل می گیرد. برقراری تعادل میان یک رابطه باعث جلب اعتماد دیگران می شود. در ادامه مطلب با روش های جلب اعتماد دیگران بیشتر آشنا می شویم.

راه های جلب اعتماد

روش های جلب اعتماد دیگران

صادق باشید

در زندگی همیشه صادق باشید زیرا هنگامی که همسر شما نیاز ها،خواسته ها و دیدگاه های خود را از شما مخفی می کند احساس نگرانی و استرسی که دارید مانع از ادامه ارتباط خواهد شد. البته توجه داشته باشید که جدا از صداقتی که دارید تکیه گاه بودن شماست به همین خاطر همواره سعی کنید تا به گونه ای رفتار کنید که افراد حتی در مورد مسائل کوچک و پیش پا افتاده برای در میان گذاشتن حرف هایشان نیز شما را انتخاب کنند.

روش های جلب اعتماد

اخلاق مداری

به طور کلی می توان گفت که اخلاق مداری و حفظ ادب در روابط معجزه بزرگی محسوب می شود زیرا به صورت ناخودآگاه افراد را وادار به احترام مقابل خواهد کرد و در مقابل برای خود ما نیز احترام در پی دارد.

روش های ایجاد جلب اعتماد در دیگران

باور پذیر باشید

یکی از مهم ترین راه های جلب اعتماد دیگران خوش قولی و پایبندی به حرف ها است که باعث خوش نام شدن افراد نیز خواهد شد. پس اگر قصد جلب اعتماد دیگران را دارید اصل اول باورپذیر بودن و پایبندی به حرف هایتان است. بهتر است بدانید که کلماتی را که بیان می کنید باید باورپذیر باشند برای مثال اگر برداشت واقعی محصول شما در یک سال برابر با ۱۰۰ کیلوگرم بوده باشد نباید در هنگام تعریف برای سایر افراد تبدیل به ۲۰۰ کیلوگرم شود.

جلب اعتماد در دیگران با روش های ساده

احساسات خود را مخفی نکنید

احتمالا شما نیز افرادی را که در هنگام ناراحتی گریه می کنند و ناراحتی خود را با سایرین تقسیم می کنند و حتی در مواقع شادی نیز این حس شاد بودن را نیز با بقیه تقسیم خواهند کرد که دیگران نیز خوشحال شوند. این افراد از دسته افرادی هستند که بدون هیچ گونه قید و شرطی احساسات خود را با افراد دیگر به اشتراک می گذارند و به همین خاطر افرادی قابل اطمینان و تاثیرگذار هستند و برای هر عمل خود به دنبال به کار بردن سیاست نیستند. آن ها دارای ظاهر و باطنی یکسان هستند و این یکی از مهم ترین راه های جلب اعتماد دیگران است.

آموزش جلب اعتماد در دیگران

غیبت ممنوع

توجه داشته باشید که هرگز برای جلب اعتماد دیگران به بدگویی در مورد افراد دیگر نپردازید زیرا دیگران با دیدن این روحیه غیبت و بدگویی درون شما به تدریج از اطرافتان دفع خواهند شد. این بدگویی و غیبتی که انجام میی دهید باعث خواهد شد تا مخاطب شما چنین فکری بکند که اگر زمانی شراکت و رابطه شما با او به هم خورد شما همین حرف ها را پشت سر او نیز خواهید گفت.

روش های جذاب جلب اعتماد در اطرافیان

طفره رفتن را کنار بگذارید

بهتر است بدانید که طفره رفتن و به بیراهه کشاندن یک موضوع باعث سرد شدن مخاطب شما خواهد شد. اگر بابت دست کردن حلقه ازدواج طفره می روید بهتر است بدانید که در حال زدن تیشه به ریشه خود هستید. همچنین اگر از شفاف کردن مشکلات و یا بدقولی ها نیز سرباز می کنید بهتر است بدانید که تمامی تلاش و کوشش خود را برای جلب اعتماد سایر افراد بر باد داده اید.
ایجاد جلب اعتماد در دیگران

اشتباهات خود را بپذیرید:

یکی از راه های جلب اعتماد دیگران استفاده از فن بیان اقرار است. افراد درون گرا کمتر واکنش های خود را آشکار می کنند و اگر متوجه اشتباه شما نیز بشوند آن را مخفی خواهند کرد. بهتر است بدانید که شاید استفاده از این روش یعنی پذیرش اشتباه و اعتراف به آن بتوان اعتماد افرادی را جلب کرد که به روحیه خاص و درون گرای خود نسبت به بقیه کمتر اعتماد می کنند.

مهم ترین روش های جلب اعتماد در دیگران

ارتباط خود را فراتر از کار ببرید

توجه داشته باشید که در ارتباطات حرفه ای که اغلب اوقات سود و زیان،ارتقا شغلی و یا  موفقیت در کسب و کار در میان است بهترین فرصت برای جلب اعتماد دیگران محسوب می شود. برای مثال در صورت بروز هرگونه اتفاق ناگوار با آن ها ابراز همدردی کنید و سعی کنید تا از حالت رسمی و خشکی خارج شوید و به همین روش می توانید تا دایره روابط خود را گسترش دهید و به جلب توجه و اعتماد سایرین بپردازید.

روش های جلب اعتماد در اطرافیان

دوستان ملاکی برای قضاوت هستند:

بهتر است بدانید که یکی از ملاک های شناخت شما دوستانتان هستند به همین خاطر اینکه با چه کسانی ارتباط دارید می تواند معیاری برای قضاوت شما باشد. برای مثال اگر دوستی دارید که از تمامی حالات مثل منش،شخصیت،رفتار پسندیده و اعتبار اجتماعی مورد اعتماد دیگران است برای شما نیز چنین خواهد بود.

چند روش ساده برای جلب اعتماد دیگران

پیش از سخن گفتن فکر کنید

پیش از سخن گفتن فکر کنید و یا به زبان ساده تر اول فکر کن و بعد حرف بزن. زیرا ممکن است بدون فکر حرف اشتباهی بزنید و در نهایت باعث خراب شدن وجه شما در نزد اطرافیان گردد. توصیه می کنیم که تنها اگر پاسخ سوالی را بلدید اقدام به پاسخ دادن آن بکنید زیرا با جواب دادن سوالی که اطلاع چندانی در مورد آن ندارید نه تنها میزان اطلاع کم خود را آشکار کرده اید بلکه باعث خواهد شد تا افراد اعتماد به شما را از دسته بدهند.

جلب اعتماد با روش های باور نکردنی

اعتماد به نفس خود را حفظ کنید

یکی دیگر از راه های جلب اعتماد دیگران داشتن اعتماد به نفس است البته بهتر است بدانید که اعتماد به نفس نباید بر اثر خودخواهی و یا کاذب باشد که در این صورت نتیجه ای برعکس خواهد داشت. هیچ فردی چه در دوستان و چه در میان آشنایان به فردی که بیش از اندازه به خود اعتماد دارد و با این کار دیگران را به زحمت می اندازد را دوست ندارند.

معرفی بهترین راه جلب اعتماد در دیگران

به ظاهرتان توجه داشته باشید

بهتر است بدانید که ما انسان موجوداتی هستیم که از کوچک ترین موجوداتی که قابل دیدن هستند نیز غافل نمی شویم.

راه های جلب اعتماد در دیگران

یکی از دیگر راه های جلب اعتماد دیگران نوع پوشش ما است. صبور  باشید و با خود نگویید که لباس پوشیدن ما چه نسبتی با جلب اعتماد دارد،درست است که آنچه بر تن داریم نشانه قابلیت ها و توانایی های ما نیست اما بایستی بدانید که یکی از مواردی است که باعث احترام سایرین می شود و می دانید که جلب احترام یکی از زمینه های جلب اعتماد محسوب می شود پس توجه داشته باشید که در مکان ها و موقعیت های مختلف چه بر تن می کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.