دسته ها
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳

بررسی جک s3 و آشنایی با نقاط ضعف و قوت این کراس اور چینی

  • محسن محمدی
  • ۸ مرداد ۱۳۹۸
  • ۰

جک s3 یکی از خودرو های است که توسط کرمان موتور به بازار عرضه شده است. و توانسته است در مدت کوتاهی بین طرفداران از جایگاه خاصی بهره مدند شود.

کمپانی جی اس ای یا همان جک شرکت چینی می باشد که در ایران با شرکت های کرمان موتور و رخش خودرو دیزل همکاری خود را آغاز کرده است. این شرکت خودرو سازی در ابتدای فعالیت خود به ساخت انواع کامیون های مختلف روی آورده بود که اکنون نزدیک به ۱۰ سال است که به ساخت و تولید خودرو های خانوادگی روی آورده است. جک s3 یکی از تولیدات این شرکت می باشد که در ایران نیز توسط شرکت یاد شده کرمان موتور به بازار عرضه شده است. حتما تاکنون متوجه شده اید که در این مقاله قصد داریم به بیان معایب و محاسن جک s3 بپردازیم تا علاقه مندان به این خودرو بتوانند بیشتر با آن آشنا شوند و در صورت تمایل به خرید آن اقدام کنند.

جک s3 و محاسن و معایب آن

جک s3

در زیر به برخی از محاسن و معایب این خودرو پر طرفدار در کشور پرداخته شده است.

فضای ناکافی از معایب جک s3

با توجه به فضای داخلی کمی که برای این خودرو در نظر گرفته شده است تنها یک خانواده ۴ نفره می توانند از این خودرو استفاده کنند. البته اگر دارای شرایط قدی استاندارد باشند. اما یکی از ویژگی های مثبت آن را می توان به فضای صندوق عقب اشاره کرد که بدون خواباندن صندلی های عقب می توان مثبت و به اندازه ذکر کرد.

سر و صدای زیاد

شما با ورود به این خودرو می توانید به راحتی صدای پیشرانه آن را بشنوید. لذا یکی از معایب اصلی این خودرو سر و صدای زیادی است که وارد آن می شود که ممکن است باعث آزار و اذیت سرنشینان آن شود.

ضعیفی پیشرانه

خودرو جک چینی

این خودرو با داشتن ۱۵۹۰ سی سی حجم و ۱۰۷ اسب بخار قدرت و گشتاوری معادل ۱۵۵ نیوتون متر قدرت لازم برای جا به جا کردن خودرویی با وزن ۱۲۵۰ کیلوگرم را در فراز و نشیب های جاده ای ندارد. همچنین این خودرو دارای شتاب صفر تا صد ۱۴ ثانیه ای می باشد. و سرعتی معادل ۱۷۵ کیلومتر بر ساعت دارد. و میزان مصرف سوخت آن نیز ۶.۵ لیتر می باشد.

  •  آرون گروپس

طراحی بیرونی جک s3

شما اگر به دقت به طراحی بیرونی این خودرو نگاه بکنید متوجه عدم سازگاری در بخش های مختلف طراحی شده آن می شوید. و همچنین این خودرو از لحاظ طراحی پست نیز تناسب خوبی با سایر مکان های خودرو نداشته است.

صندلی های جک s3 و حجم باک

فضای داخلی جک s3

هر چند صندلی های این خودرو از لحاظ زیبایی و چرم به کار رفته که مصنوعی می باشد قابل قبول به نظر می آید. ولی از لحاظ سایز بندی چندان مناسب نیست به خصوص برای افرادی که جثه بزرگ تری دارند. از صندلی های این خودرو که بگذریم به حجم باک آن می رسیم که با داشتن حجمی معادل ۴۵ لیتر نمی تواند فضای مناسبی برای این خودرو با این جثه باشد. و شما مجبور هستید با فاصله زمانی اندک به پمپ بنزین مراجعه کرده و خودروی خود را سوخت رسانی کنید. همچنین شما می توانید با نکاتی درباره صرفه جویی در سوخت خودرو آشنا شوید.

طراحی داخلی

جک s3

با توجه به عدم شلوغ کاری در داخل خودرو جک s3 می توان فضای داخلی را مناسب تعریف نمود. و این فضا به سرنشینان آن حس مناسب و خوبی را انتقال می دهد. پس طراحی داخلی این خودرو را یکی از محاسن آن می توان نام برد.

فنر بندی و تعلیق

این خودرو با توجه به امکانات فنری که در آن به کار رفته شده است دارای تعلیق مناسبی می باشد که سرنشینان آن را در هنگام عبور از دست انداز های موجود در جاده چندان آزار نمی دهد.

ایمنی

جک s3

خودرو جک s3 با توجه به این که از موسسات تست ایمنی در چین توانسته است نمرات خوبی را نیز کسب کند و همچنین با توجه به وجود امکاناتی به مانند کیسه های هوا برای سرنشینان جلو، ترمز ضد قفل موسوم به ای بی اس و … می توان از لحاظ ایمنی به این خودرو تکیه نمود و با خیال راحت سوار این خودرو چینی شد.

در پایان شما می توانید از بررسی جک j4  و نقاط ضعف و قوت این خودرو نیز مطلع شوید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *