دسته ها
سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲

تشخیص جنسیت جنین با روش های خانگی و سنتی

  • مهتاب علی پناه
  • ۲۳ مهر ۱۳۹۸
  • ۰

یکی از سوالاتی که در دوران بارداری ذهن مادر و اطرافیانش را مشغول می کند این است که فرزند دختر است یا پسر که با روش های خانگی جهت تشخیص جنسیت جنین می توانید به این سوال پاسخ دهید.

دوران بارداری دوران بسیار شیرینی است که در چند هفته اول بارداری می توانید با انجام روش های خانگی بفهمید که فرزند توراهی تان پسر است یا دختر، در ادامه مطلب شما را با روش های خانگی جهت فهمیدن جنسیت جنین آشنا خواهیم کرد.

تعیین جنسیت جنین

روش های خانگی تشخیص جنسیت جنین

اولین سوالی که از زنان باردار پرسیده می شود این است که جنین دختر است یا پسر که با روش های خانگی می توانید در چند هفته اول بارداری این سوال را پاسخ دهید.

تشخیص جنسیت جنین

شکل شکم

یکی از راه های تشخیص جنسیت جنین، شکل شکم می باشد که اگر پسر باشد شکم تیز و پایین است و اگر دختر باشد شکم پهن و در قسمت پهلو است.

شکل شکم به منظور مشخص کردن جنسیت جنین

تمایل به ترشی یا شیرینی

میل به داشتن ترشی جات و یا شیرینی جات نیز یکی دیگر از روش های فهمیدن جنسیت جنین می باشد البته همیشه این روش درست پیش بینی نمی کند اما اگر در دوران بارداری میل به خوردن ترشی جات داشته باشید فرزندتان پسر و اگر میل به خوردن شرینی جات داشته باشید فرزند دختر خواهید داشت.

میزان ضربان قلب

برخی از افراد معتقدند که از روی ضربان قلب می توان جنسیت جنین را تعیین کرد که در واقع سریع و یا آهسته بودن ضربان قلب به فهمیدن جنسیت جنین کمک می کند از این رو اگر ضربان قلب جنین تند باشد دختر است و اگر ضربان قلب آهسته باشد جنین پسر است.

  •  آرون گروپس
  •  مبل و میز

مشخص کردن جنسیت جنین

 تست سیر

بوته سیر را بخورید اگر پوست شما برای مدت طولانی بوی بدی بدهد جنین پسر است و اگر هیچ بوی بدی ندهد فرزند دختر است البته استفاده از تست سیر به منظور فهمیدن جنسیت جنین برای افرادی که از سیر متنفرند مناسب نیست.

 تشخیص جنسیت جنین با جوش شیرین

یکی دیگر از روش های مشخص کردن جنسیت جنین استفاده از جوش شیرین می باشد بنابراین ادرارتان را داخل یک فنجان شفاف که دارای دو قاشق غذا خوری جوش شیرین باشد بریزید اگر مخلوط مانند نوشابه گازدار شد فرزند پسر است اما اگر مخلوط صاف باقی ماند دختر می باشد.

تست جوش شیرین

میزان رشد موی پا

میزان رشد موهای پا، یکی دیگر از روش های تشخیص جنسیت جنین می باشد بنابراین اگر رشد موی پاها سریع باشد فرزند پسر است ولی اگر رشد آن مانند دوران قبل از بارداری است این به این معناست که فرزند دختر خواهید داشت.

سابقه خانوادگی شما و همسرتان

به دلیل اینکه جنسیت نوزاد توسط اسپرم تعیین می شود برخی از افراد معتقدند با سابقه خانوادگی شریک زندگیتان می توانید متوجه شوید که فرزند دختر است یا پسر.

دختر یا پسر بودن جنین

تشخیص از روی دست ها

یکی دیگر از روش های فهمیدن جنسیت جنین ظاهر دست ها می باشد که اگر دست های خشکی دارید جنین پسر است و اگر دست های نرمی دارید یعنی دختر خواهید داشت.

نرم و یا خشکی پوست در دوران بارداری

اندازه سینه ها

یکی از روش های مشخص کردن جنسیت جنین در چند هفته اول بارداری سایز سینه می باشد که اگر سینه چپ تان بزرگتر از سینه راست باشد دختر دار می شوید و برعکس یعنی فرزند تان پسر است.

رنگ نوک پستان

طبق روایات قدیم اگر متوجه این شده اید که رنگ نوک پستان تان خیلی تیره تقریبا قهوه ای شده است این یعنی که فرزند پسرخواهید داشت.

خط های تیره روی شکم

از روش های دیگری که به فهمیدن جنسیت جنین کمک می کند خطوط تیره روی شکم می باشد که اگر یک خط تیره عمودی تا ناف روی شکم تان باشد یعنی قرار است دختر دار شوید  و اگر همین خط از ناف عبور کند یعنی جنین پسر است.

آکنه نشانه فرزند دختر است

در دوران بارداری براثر نوسات هورمونی آکنه پدیدار می شوند که برخی از افراد معتقدند که زنان بارداری که آکنه می زنند فرزندشان دختر است.

تشخیص جنسیت جنین با کلم قرمز

کلم قرمز را خرد کنید سپس تکه هایش را داخل یک کاسه قرار دهید و آب جوش بر روی تکه های کلم قرمز بریزید به گونه ای که همه مواد را پوشش دهد و ده دقیقه صبر کنید سپس آب را داخل یک شیشه شفاف بریزید و مقدار کمی ادرارتان را به آن اضافه کنید، اگر به رنگ بنفش تغییر کند پسر دار می شوید و اگر به رنگ صورتی تغییر پیدا کند دختر دار خواهید شد.

تست کلم قرمز

حالت تهوع صبحگاهی

اگر در صبح دچار حالت تهوع بدی می شوید فرزندتان دختر خواهد بود، وجود دختر در شکم به دلیل اینکه مقدار استروژن در بدن افزایش می یابد اغلب با حالت تهوع ظاهر می شود اما با این وجود خیلی از زنان باردار بوده اند که حالت تهوع داشته اند اما صاحب فرزند پسر شده اند بنابراین این روش برای تعیین جنسیت جنین دقت چندانی ندارد.

تغییرات خلق و خو در دوران بارداری

اگر در مدت بارداری عصبانی هستند و نمی توانید خونسرد و آرام باشید احتمال این است که شما فررزند دختر خواهید داشت بسیار زیاد است اما اگر ریلکس و آرام باشید پسر دار خواهید شد.

تست انگشتر

از روش های دیگر که به فهمیدن جنسیت جنین کمک می کند استفاده از تست انگشتر می باشد حلقه را به یک نخ بلند ببندید سپس آن را بالای شکم تان قرار دهید اگر حلقه مانند یک آونگ حرکت کرد پسر دار خواهید شد و اگر به صورت دایره ای حرکت کند فرزند شما دختر است.

نحوه خوابیدن

به عقیده مادر بزرگ ها اگر خانم بارداری به سمت چپ بخوابد یعنی پسر در شکم دارد و اگر به  سمت راست بخوابد فرزند دختر خواهد داشت.

به هم ریختن معده

به عقیده مادربزرگ ها اگر مادری قرار است دختر دار شود اوضاع معده اش نا به سامان تر می شود و بدحالی بیشتری را تجربه می کند.

رنگ ادرار

به گفته مادربزرگ ها از روی رنگ ادرار نیز می توان به مشخص شدن جنسیت جنین پی برد و اگر رنگ ادرار زرد روشن باشد یعنی پسر دار خواهید شد و اگر به رنگ زرد تیره باشد فرزند دختر است.

زشت شدن مادر باردار

برخی از افراد معتقدند که اگر زن باردار قرار باشد دختر به دنیا آورد تمام زیبایی صورت و بدن خود را از دست می دهد و در طول دوران بارداری لک و آکنه های زیادی بر روی پوست نمایان می شوند.

ضمن سپاسگزاری از همراهی شما عزیزان، امیدواریم توانسته باشیم شما را با روش هایی جهت تشخیص دادن جنسیت جنین آشنا کرده باشیم تا بتوانید با استفاده از این روش ها در چند هفته اول بارداری متوجه جنسیت فرزندتان شوید. همچنین می توانید با کلیک بر روی لینک مقابل با روش تشخیص جنسیت چینی آشنا شوید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *