دسته ها
دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸

 آموزش فر کردن مو در خانه با ۵ روش متفاوت و کاربردی

 • ندا خوشرو
 • 17 می 2019
 • ۰

اگر شما در زمینه فر کردن موها تبحر لازم را ندارید می توانید با کمک انواع مطالب آموزش فر کردن موها مهارت لازم را در این زمینه بدست آورید و به موهای خود حالت و فرم بی نظیری را ببخشید.

اغلب خانم ها تمایل دارند موهای فر و موج داری داشته باشند که برای فر کردن موها روش های زیادی وجود دارد و شما می توانید با کمک انواع وسایل فر کننده و روش های طبیعی موهای کوتاه و بلند خود را فر دهید. در ادامه آموزش فر کردن مو در منزل را مشاهده خواهید کرد که امیدواریم با کمک این مطلب آموزشی بتوانید مهارت لازم را در زمینه فر کردن موهایتان بدست آورید.

آموزش فر کردن مو با روش های مختلف

موهای فر باعث ایجاد تغییرات مثبت در ظاهر خانم ها می شوند و برای فر کردن موها روش های زیادی وجود دارد و شما می توانید به کمک سنجاق سر و بافتن موها و بیگودی و چنگال و بابلیس و … موهایتان را فر دهید.

آموزش فر کردن مو

۱. فر دادن مو با سنجاق سر

این روش هیچگاه از مد نمی افتد و روشی سریع برای فر کردن موها بدون نیاز به حرارت است. فر کردن مو ها با سنجاق به این صورت است که شما می توانید قبل از رفتن به رختخواب موهای خود را با کمک سنجاق سر حالت دهید که در این صورت صبح با موهای فر و زیبایی از خواب بیداری می شوید. برای فر کردن موها با سنجاق سر به ابزار زیر نیازمند هستید:

مدل موی فر

 1. حوله
 2. شانه با فاصله دندانه های زیاد
 3. ژل مو
 4. سنجاق سر
 5. اسپری مو
 6. شال نخی

آموزش فر کردن مو با سنجاق سر 

۱. برای فر کردن مو با سنجاق سر ابتدا موهایتان را به کمک شامپوی حجم دهنده بشویید سپس از یک نرم کننده استفاده نمایید که در هنگام شستن موها با نرم کننده بهتر است موهایتان را به کمک شانه ای که فاصله دندانه هایش از یکدیگر زیاد می باشد شانه بزنید سپس موهایتان را به کمک حوله تمیزی خشک کنید و آب موها را به صورت کامل بگیرید و موهایتان را به کمک ژل حالت دهید.
۲. موهای قسمت بالای سرتان را جدا کنید و آن ها را به شکل گره نگهدارید سپس به اندازه دو بند انگشت از موهایتان را جدا نمایید و با آن ها حلقه ای را ایجاد کنید و موی خود را با کمک انگشت شست و اشاره نگهدارید و شروع به رول کردن حلقه موها به سمت بالا کنید تا زمانی که به ریشه موهایتان برسید.
۳. موی رول شده را به صورت مسطح نسبت به سرتان قرار دهید و با کمک سنجاق سر آن را به بقیه موهایتان وصل نمایید تا ثابت شود.


۴. باقی مانده موها را به روشی که ذکر شد رول کنید و با کمک سنجاق سر رول موها را ثابت نگهدارید.
۵. موها را به کمک شال نخی بپوشانید سپس به رختخواب بروید و صبح بعد از بیدار شدن حلقه های رول شده موهایتان را باز کنید و سنجاق سرها را از روی سطح موها بردارید و به آرامی موهایتان را با کمک انگشتان شانه بزنید و برای ماندگاری بیشتر فر موها از اسپری مو استفاده کنید.

فر دادن موها با سنجاق سر

۲. فر کردن مو با بافتن

اگر تمایل دارید موهایتان فر طبیعی داشته باشد بهتر است آن ها را به روش زیر ببافید :

۱. موهایتان را بشویید و اجازه دهید تا موها حدود ۷۰ درصد خشک شوند.
۲. موهایتان را به دو قسمت مساوی تقسیم نمایید و هر یک از قسمت ها را ببافید.
۳. اگر تمایل دارید پایین موهایتان فر دار شود فقط در دو طرف سر خود موهایتان را ببافید.
۴. در این مرحله از آموزش فر کردن مو با بافت برای اینکه فر موهایتان از قسمت ریشه شروع شود می توانید دو سمت موها را به کمک بافت فرانسوی یا بوکسوری ببافید.
۵. با موهای بافته شده بخوابید و صبح موهایتان را باز کنید و با کمک انگشت ها موها را از یکدیگر باز نمایید و آن ها را شانه بزنید و در آخر نیز برای ثابت نگه داشتن فر موها از اسپری حالت دهنده استفاده کنید.

بافتن موها

۳. فر کردن موها با بیگودی چسبی

بیگودی های چسبی از انواع روش های مناسب برای فر کردن موها به شمار می روند و اگر شما تمایل دارید موهایتان فر پر و خوش حالتی داشته باشد بهتر است از بیگودی های چسبی کوچک استفاده کنید و برای اینکه موهایتان فر پرپشت و حالت داری داشته باشد بهتر است از بیگودی های حالت دار بزرگتر استفاده نمایید.

مدل موی فر

وسایل لازم 

 • حوله
 • شانه
 • بیگودی چسبی
 • اسپری

آموزش فر کردن مو با بیگودی چسبی 

۱. در مرحله اول آموزش فر کردن مو با بیگودی ابتدا موهایتان را به کمک شامپوی حالت دهنده به خوبی بشویید همچنین می توانید موها را به کمک آب پاش مرطوب نمایید.
۲. با کمک حوله رطوبت و خیسی موهایتان را بگیرید.
۳. اگر موهای شما پرپشت است آن ها را به چند قسمت مساوی تقسیم نمایید و موهایتان را به سمت بالا رول کنید و اگر موهای شما کم پشت است موهایتان را تقسیم نکنید فقط آن ها را به سمت بالا رول نمایید سپس برای ثابت نگه داشتن موهای رول شده از بیگودی چسبی استفاده کنید.
۴. به مدت چند ساعت صبر کنید تا موهایتان به صورت کامل خشک شوند سپس بیگودی ها را از روی سطح موها باز کنید و موهایتان را با کمک انگشت از یکدیگر جدا نمایید و با کمک اسپری حالت دهنده فر موهایتان را ثابت نگه دارید.

فر دادن مو با بیگودی

۴. فر کردن موها با دستمال کاغذی

یکی از بهترین روش های جایگزین بیگودی فر کردن موها با دستمال کاغذی است و با کمک این روش می توانید موهای فر و پر پشتی داشته باشید.

مدل مو فر

وسایل لازم 

 • دستمال کاغذی
 • حوله
 • اسپری

نحوه فر کردن مو با دستمال کاغذی 

۱. ابتدا موهایتان را بشویید و با کمک حوله رطوبت موهایتان را بگیرید.
۲. یک برگ دستمال کاغذی را تا بزنید و موهای خود را به دسته های کوچکی تقسیم نمایید و انتهای موها را دور دستمال کاغذی بپیچید سپس این قسمت از موها را به سمت بالا رول نمایید تا به ریشه موهایتان برسید و بعد از اینکه قسمت های جدا شده موهایتان را رول کردید برای ثابت نگه داشتن آن ها از دستمال کاغذی استفاده نمایید و دستمال کاغذی را در اطراف موهای رول شده خود گره بزنید.
۳. این مراحل را برای باقی مانده موهایتان تکرار نمایید و شب با موهای رول شده بخوابید و صبح بعد از بیدار شدن موهایتان را باز کنید و با کمک اسپری فر موهایتان را ثابت کنید.

فر کردن مو با دستمال کاغذی

۵. فر کردن موها با چنگال

برای فر کردن موها به کمک چنگال ابتدا از قسمت انتهایی موها شروع کنید و موها را درون چنگال بپیچید و بعد از پیچیدن موها به دور چنگال روی آن ها اسپری بزنید سپس موهایتان را سشوار کنید تا فرهای زیبا و جذابی روی موهایتان ایجاد شود.
اگر موهایتان خیلی صاف و لخت است می توانید با کمک قیچی مارپیچی موهایتان را فر دهید.

مدل مو فر

در این مطلب نحوه فر کردن مو ها با ۵ روش کاربردی و در عین حال ساده را مشاهده کردید که امیدواریم این روش ها مورد توجه شما همراهان عزیز و همیشگی مجله آرگا قرار بگیرند.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.