دسته ها
یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

جزایر قناری کجاست؟ و سفر به آن چه جذابیت هایی دارد؟

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱۸ بهمن ۱۳۹۷
  • ۰

حتما تاکنون نام جزایر قناری را شنیده اید یکی از جزایر زیبا با جذابیت های بی نظیری که برای هر گردشگری می تواند جالب باشد. این مجمع الجزایر در نوار اقیانوس اطلس قرار گرفته است و یکی از خاص ترین جاذبه هایی است که می توانید ببینید.

یکی از نکات جالب و مهمی که در رابطه با جزایر قناری وجود دارد نام این جزیره توریستی است که در این جزیره نشانی از پرندگان قناری وجود ندارد و مشخص نیست که چرا نام این جزیره را قناری نامگذاری کرده اند. این محمع الجزایر هفت جزیره مرکب هستند و در اقیانوس اطلس و سواحل مراکش واقع شده اند جالب است بدانید که این جزیره یکی از ۱۷ مناطق خودمختار در اسپانیا است که پایتخت آن نیز لاس پالماس است. این منطقه از جمله مکان های دیدنی اسپانیا است که گردشگران زیادی را سالانه جذب می کند.

  جزایر توریستی قناری

دیدنی های جزایر قناری:

این جزیره از جزایر هفت گانه ای همچون تنه ریف، لانزاوته، لاگومرا، فوئه رته نتورا، گرن کاناریا، لاپالما، ال هیرو تشکیل شده است که هر یک دارای جذابیت های خاصی هستند و از چشم اندازهای ویژه ای برخوردارند. نام این جزیره از یک واژه لاتین به معنای سگ برگرفته شده است و نام پرنده ای با نام قناری نیز برگرفته شده از نام این جزیره می باشد.

مردمان ساکن در جزایر قناری دارای دین مسیحیت هستند و بیشتر مسیحیان آن نیز دارای مذهب کاتولیک می باشند و از زمان فتح این جزایر این ادیان وجود داشته اند. یکی از جذابیت های تاریخی و مذهبی که می توان در این جزیره مشاهده کرد وجود زیارتگاه کندلاریا است همچنین کلیسای ویرجین نیز از کلیساهای این مناطق است.

چشم انداز جزایر قناری

جدای از دین مسیحیت مذاهبی همچون بودا، اسلام، هندو، پروتستان و … نیز وجود دارد. به لحاظ جغرافیایی نزدیک ترین جزیره در ۱۰۸ کیلومتری از نواحی شمال غربی آفریقا است. این جزایر دارای دو بخش استانی لاسپالماس و سانتا کروس هستند.

جاذبه ها:

 اما اگر از افراد علاقه مند به جاذبه های این جزیره هستید می توانید با مشاهده پارک ملی تیده از مهم ترین جذابیت های این جزیره لذت ببرید. در این پارک وجود سنگ های آتشفشانی چشم اندازی خیره کننده را ایجاد کرده اند و جذاب ترین نقطه ای که در این پارک وجود دارد نمایی از این آتشفشان است. این آتشفشان در بالای بلندترین قله از کوه های اسپانیا واقع شده است و از سومین آتشفشان های فعال و بزرگ است که در آثار ملی یونسکو نیز به ثبت رسیده است.

جزایر فوق العاده قناری

پارک لورو نیز یکی دیگر از جذابیت های این جزایر است این پارک دارای هیجان بسیاری است و برای علاقه مندان به حیات وحش مناسب است. و گونه های مختلفی از پرندگان همچون طوطی در این پارک یافت می شود.

ساحل لاس کانتراس نیز یک چشم انداز از جزایر قناری است و دارای آب و هوای بسیار مطبوعی است که در روزهای آفتابی می توان نمایی بی نظیر از آن را مشاهده کرد. وجود ماسه های طلایی و آب های درخشان بر جذابیت این منطقه افزوده است.

دیدنی های جزیره قناری

اما از هر چه بگذریم از پیاده روی در دهکده ماسکا نمی توان گذشت این منطقه کوچک و تماشایی که منطقه ای کوهستانی است دارای جذابیت های بی شماری برای گردشگران است.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.