دسته ها
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳

تعبیر خواب توبه کردن از دیدگاه تعبیرگران معتبر چیست؟

 • ندا خوشرو
 • ۲۳ مرداد ۱۴۰۱
 • ۰

در این مطلب تعبیر خواب توبه و تعبیر توبه کردن مرده در خواب و تعبیر توبه کردن در خیابان و مکانی نا آشنا و … از دیدگاه معبران مشهور و معروف اسلامی را پیش رو خواهید داشت که امیدواریم از مطالعه این مطلب نهایت بهره را ببرید.

تعبیر خواب توبه از دیدگاه معبران اسلامی دارای تفاسیری مختلف است و برخی از معبران توبه کردن در خواب را بیانگر برگشتن خواب بیننده به سمت اعمال خدا پسندانه دانسته اند و همچنین دیدن این خواب می تواند نشانه داشتن زندگی رستگار برای بیننده خواب باشد. 

دیدن خواب و رویا از جمله نشانه های پروردگار است، حال زمانی که انسان به خواب می رود، روحش از زندان جسم رها شده و به طرف عالم بالا و آسمان به پرواز در می آید، از این رو هر آچه که روح در این سیر و سیاحت مشاهده می کند به صورت خواب در ذهن شخص مجسم خواهد شد.

در قران کریم و احادیث از خواب به عنوان احلام، منام و رویا ذکر شده و از خواب های صادق و نیکو به مبشرات نام برده می شود، حال این رویاها دارای تعابیر هستند و می توانند نشان دهنده احوالات فرد و نیز وقوع حوادثی در آینده باشند.

تعبیر خواب توبه از دیدگاه چند تعبیرگر اسلامی مشهور

دیدن خواب های مذهبی از انواع خواب های معمول است که دارای تعابیری خاص می باشند و ممکن است هر فردی این خواب ها را در عالم رویا مشاهده کند. در مطالب قبلی تعبیر خواب وضو و تعبیر خواب رفتن به مکه را مطالعه کردید در ادامه این مطلب تعبیر خواب توبه را در اختیار شما همراهان عزیز و گرامی قرار داده ایم.

تعبیر خواب توبه

توبه کردن در خواب دارای چه تعابیری است ؟

 • امام جعفر صادق 

تعابیر خواب توبه کردن از دیدگاه امام صادق بر ۴ وجه زیر است :

 1. پشیمان شدن از گناه
 2. رضایت و خشنودی خداوند
 3. راه آخرت
 4. سعادت
 • محمد بن سیرین 

اگر فردی در خواب ببیند که توبه کرده است نشانه این است که از گناهانی که انجام داده است پشیمان می شود و کردار نیکویی را انجام می دهد که در این اعمال خوشنودی خداوند متعادل نیز می باشد و علاوه بر این خواب بیننده دست از دنیا می بردارد و طلب آخرت می کند.

 • آرون گروپس

تعبیر توبه کردن در عالم رویا

 • لیلا برایت 

اگر فردی در خواب دیگران را در حال توبه کردن ببیند نشانه شنیدن خبرهای ناگوار برای بیننده خواب است.

 • علامه طباطبایی 

اگر فردی در خواب ببیند که به علت مسائل شخصی از یک تصمیم مهم و اشتباه در نزد خداوند توبه می کند نشانه مغفرت و آرامش و انجام اعمال نیک و ثواب و گره از کار برداشتن دیگران و تصمیم گرفتن برای رفتن به سفرهای مذهبی و رهایی از گرفتاری و تاریکی برای خواب بیننده است.

توبه کردن در عالم خواب

تعابیر مختلف برای توبه کردن در خواب

 • اگر فردی در خواب ببیند که در مسجد توبه می کند بیانگر این است که آن فرد در مراحلی از زندگی شخصی اش درگیر اعمال یا رفتارهایی می شود که در گذشته مرتکب آن ها شده است  و در زمان حال نیز تصمیم دارد که به صورت جدی در مورد آینده خود تصمیمات جدید و کارسازی را بگیرد و در این زمینه با پشتکار فراوانی که دارد به موفقیت می رسد و بین دیگران محبوب می شود.
 • اگر فردی در خواب مشاهده کند که در مکانی ناآشنا در حال توبه کردن است تعبیر خواب وی نیکو می باشد و نشانه این است که از جانب خواب بیننده به دیگران خوبی و منفعت می رسد.
 • اگر فردی در خواب مشاهده کند که در کوچه یا خیابان در حال توبه کردن است تعبیر خواب وی خوب نیست و نشانه این است که بیننده خواب با گفتار و رفتاری نادرست و نسنجیده باعث می شود که افراد عزیز و بزرگی از دست او ناراحت شوند از این رو بهتر است بعد از دیدن چنین خوابی در عالم رویا بیننده خواب کمی محتاط تر عمل نماید و با رویارویی با افراد دیگر و شیوه بیانش دست به عصا و به آرامی حرکت کند.

تعبیر توبه کردن در خواب

 • معنی خواب توبه کردن فرد مرده نشانه این می باشد که مسائل جدیدی که خواب بیننده با آن ها به تازگی رو به رو شده مقداری کلافه کننده و پیچیده هستند و این مسائل جزء مشکلات خانوادگی بیننده خواب نیز محسوب می شوند که با گذشت زمان به خوبی و خوشی به پایان خواهند رسید و این مسائل همچنین ضرر و زیانی را به خواب بیننده وارد نمی کنند و وی را از ادامه زندگی ناامید نخواهند کرد همچنین برخی دیگر از معبران توبه کردن مرده ها را در عالم رویا نشانه گشایش در کارهای بسته و حاجت روا شدن و برطرف شدن غصه و غم دانسته اند.
 • اگر فردی در خواب ببیند که توبه اش را شکسته است نشانه این است که در ادامه زندگی اش دست به کاری می زند که یقین دارد در انتهای کار سود یا منفعتی نصیب وی نمی شود ولی باز هم خواب بیننده تمایل دارد که آن کار به خصوص را انجام دهد و امتحان کند و بعد از ناامیدی و شکست در آن مسئله بیننده خواب در ایامی که در پیش رو دارد یکبار دیگر نیز همان اشتباه را مرتکب می شود.
 • معنای خواب توبه شکستن دیگران نشانه این است که خواب بیننده از نزدیک شاهد اشتباهات اطرافیانش است و این احتمال نیز داده می شود که به زودی یکی از این اطرافیان نزد بیننده خواب می آیند و در مورد کاری از وی مشاوره یا طلب کمک خواهند کرد.

توبه کردن در خواب از دیدگاه معبران اسلامی

از آنجا که توبه و استغفار اغلب با گریه کردن و تضرع همراه است، از این رو در ادامه می توانید با تعبیر رویای گریه کردن آشنا شوید :

تعبیر رویای گریه از امام صادق (ع)

از دیدگاه امام صادق (ع) دیدن اشک که از چشم برآید در خواب بر سه وجه است :

 • شادی و خرمی
 • غم و اندوه
 • نعمت

تعابیر رویای توبه

تعبیر رویای گریستن در خواب از دیدگاه ابن سیرین

از نظر این معبر گریستن در خواب دلالت بر شادی دارد، اگر کسی در خواب به خاطر گناه گریه می کرد یا در مجلسی قرآن خوانی بود، یعنی اینکه خداوند از فضل خود بر او رحمت کرده و گناهانش را می آمرزد.

اگر در خواب ببیند که گریه می کرد، اما اشک از چشمانش نمی آمد به نشانه زیان است و اگر ببیند، گریه کرد و به جای اشک خون می آمد، به معنای آن است که به خاطر کاری در گذشته دچار حیرت، حسرت و ندامت می شود. اگر ببیند در خواب استغفار می کرد، یعنی پروردگار به وی مال و فرزند می بخشد.

تعبیر خواب گریه منوچهر مطیعی

گریه کردن در خواب به شکل فیزیکی و به طوری که اطرافیان متوجه آن شوند، یک تحریک شدید عصبی بوده و بدون تعبیر است، این معبر نیز تعبیر رویای گریه را شادی و خرمی دانسته و گریه کردن دیگران را به معنای رسیدن خبر خوب می داند، ضمن اینکه تعبیر خواب گریه کردن مرده نیز دارای معنی خوب بوده و جای نگرانی ندارد.

معانی رویای توبه

در این مطلب با تعابیر توبه کردن در خواب از دیدگاه معبران اسلامی در خدمت شما همراهان عزیز و همیشگی بودیم که امیدواریم این مطلب تعبیر خواب مورد توجه تان قرار بگیرد و بتوانید با کمک این تعابیر مختلف، خوابی را که دیده اید به راحتی تفسیر نمایید. در صورت تمایل می توانید برای مطالعه و آشنایی با انواع مطالب مربوط به تعابیر خواب مختلف به بخش تعبیر خواب مجله آرگا مراجعه نمایید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *