دسته ها
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳

نحوه روحیه دادن به همسر در مشکلات زندگی

 • سمیه نیک فرجام
 • ۹ آبان ۱۳۹۷
 • ۰

ازدواج همراه با مسولیت پذیری در زندگی زناشویی است زن و شوهر باید در تمام مراحل زندگی همپای یکدیگر و همراه باشند و با رو به رو شدن با مشکلات روحیه دادن به همسر می تواند بسیار کمک کننده باشد.

شروع زندگی مشترک همواره با مشکلات و چالش هایی همراه است که این چالش ها می تواند به لحاظ عاطفی و به لحاظ مالی باشند که این مشکلات هر قدر بزرگ باشند با همدلی و همراهی همسر آسان تر قابل حل می باشند و شرط اساسی در زندگی زوج ها برای رویارویی با مشکلات، ایجاد روحیه به همسر است که با بیشتر کردن انگیزه، توجه و محبت همسر را در برابر مشکلات مقاوم و صبور می کند.

 تکنیک های تقویت روحیه همسر

نکاتی برای روحیه دادن به همسر:

همسر شما به عنوان سرپرست خانواده و فری که باید خوشبختی و راحتی اعضای خانواده خود را فراهم کند تنش های مختلفی را در زندگی به خصوص در جنبه شغلی تحمل می کند و فکر اینکه چگونه این امنیت را به خانواده خود هدیه دهد بسیار سخت است بنابراین شما نیز به عنوان همراه و شریک زندگی او باید در این مشکلات همراه او باشید و باری از روی دوش او بردارید.

 همچنین آگاهی شما درباره اینکه چه کارهایی باعث افزایش روحیه و خودباوری می شوند می توان اطلاعات مناسبی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهد.

روحیه دادن در مشکلات به همسر

درک کردن همسر:

تنش و استرسی که همسر شما همواره در زندگی برای شما و خوشبخت کردن شما تحمل می کند بسیار زیاد و شما با درک اینکه دلایل اصلی نگرانی و بی حوصلگی همسرتان وجود چنین تنش هایی است می توانید زندگی خود را بهتر حفظ کنید و وظیفه خود را در قبال شریک زندگی خود با روحیه دادن به همسر انجام دهید.

ایجاد لحظات خاص:

گاهی تکراری بودن شیوه زندگی و پرداختن به برخی از عادت های روزمره تکراری موجب ایجاد کسالت و بی حوصلگی در افراد می شود. همچنین برخی از مشاوران نیز علت های بی حوصلگی را به هم ریختن برخی هورمون ها در بدن زن و مرد می دانند.

 • آرون گروپس

شما با داشتن برنامه ای بانشاط و مفرح می توانید به تقویت روحیه همسر خود کمک کنید و انرژی زیادی را به او انتقال دهید تا در کنار شما از تنش ها و فشارها دوری کند.

توجه به علایق:

به دنبال علایق همسر خود باشید و با استفاده از این تکنیک مشکلات و استرس های موجود در زندگی مشترک خود را کاهش بدهید همچنین به عنوان همسر و شریک زندگی باید بدانید که چگونه به همسرتان در رهایی از استرس کمک کنید و روحیه همسر خود را بالا ببرید. همچنین خوشحال کردن همسر از طریق تاکید و توجه بر علایق نشان دهنده عشق و توجه بسیار شما نسبت به او خواهد بود.

راه های تقویت روحیه همسر

گوش دادن:

صحبت کردن و گوش دادن در هر رابطه ای می تواند موثر و مفید باشد همسر شما بیش از هر چیز به فردی در زندگی خود احتیاج دارد تا از طریق او بتواند مسیر زندگی خود را ادامه دهد و با انگیزه گرفتن از شریک زندگی خود بیشتر به موفقیت می رسد. بنابراین به سخنان همسر خود در مواقع بحرانی گوش کنید و سعی کنید تا او را با این سخنان آرام کنید.

فراهم کردن محیط آرام:

آرامش از عوامل بسیار مهم در درک و ایجاد روحیه در همسر است و می تواند به شناخت بهتر روحیات همسر کمک کند همسر شما با تحمل کردن تنش بیرون نیاز به محیطی آرام در خانه دارد. غذای مورد علاقه همسرتان را درست کنید و تدارکاتی که دوست دارد در خانه باشد را انجام دهید تا تنش های بیرون را فراموش کند.  در ادامه نیز با تکنیک های تقویت روحیه با چند گام موثر و ایده آل آشنا می شوید که می توانید برای همسرتان استفاده کیند.

روحیه دادن به همسر و راه های آن

راهکارهایی دیگر:

 • به سفر بروید.
 • به ورزش و پیاده روی روید.
 • به او عشق و محبت بیشتری بدهید.
 • کلمات عاشقانه و آرامش دهنده به کار بگیرید.
 • گوش دادن به درد و دل نیز از عوامل مهم روحیه دادن به همسر است.
 • دمنوش های آرامش بخش برای او تهیه کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *