دسته ها
جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱

طرز تهیه بیسکویت خانگی خوشمزه با روشی آسان

 • یلدا محمدی
 • ۱۵ آذر ۱۳۹۹
 • ۱

در این مطلب با طرز تهیه بیسکویت ساده خانگی به صورت مرحله به مرحله آشنا خواهید شد و چگونگی پخت بیسکویت سریع و ساده را برای پذیرایی از مهمان ها می آموزید.

دستور ساخت بیسکویت خانگی را با روشهایی ساده و کاربردی در این مطلب گردآوری نموده ایم که بعد از مطالعه آن می توانید به راحتی بیسکویت های خوشمزه ای تهیه نموده و برای پذیرایی از مهمان ها از آنها استفاده نمایید. در ادامه نحوه صحیح سه روش از طرز تهیه بیسکویت را مشاهده می فرمایید و با چند تزیین بیسکویت خانگی زیبا و متفاوت آشنا می شوید. تا پایان همراه ما باشید.

طرز تهیه بیسکویت ساده خانگی با پخت سریع :

آموزش ساخت بیسکویت که در این مقاله در نظر گرفته ایم، مربوط به ساده ترین نوع بیسکویت است که در مدت زمان خیلی کوتاهی تهیه می شود و نیاز به مواد و ابزار خاصی ندارد و خیلی سریع و راحت می توانید آن را بپزید.

به همه کدبانوهای منزل پیشنهاد میکنیم در خانه و با وسایل اندکی که دارند انواع شیرینی، شکلات و بیسکویت را تهیه نمایند و مورد استفاده قرار دهند. در ادامه دستور پخت این بیسکویت خوشمزه را ملاحظه فرمایید.

 • بلیط کیش
 • تصفیه آب خانگی

بیسکویت خانگی

مواد لازم برای تهیه بیسکویت در منزل :

آرد سفید: هشت قاشق سوپ خوری

پودر قند : چهار قاشق سوپ خوری

روغن مایع : هشت قاشق سوپ خوری

 • قاصدک 24
 • مبل و میز

سفیده تخم مرغ : دو عدد

پودر وانیل و یا اسانس آن : به مقدار لازم

تهیه بیسکویت ساده در منزل

نحوه ساخت بیسکویت ساده :

سفیده تخم مرغ را در ظرفی با همزن می زنیم تا کاملا سفید شود و پف کند. هم زدن را زمانی که حجم سفیده، دوبرابر شد متوقف کنید. حالا در ظرفی جداگانه روغن مایع، پودر قند و وانیل را با کمک همزن مخلوط نمایید. در این مرحله از تهیه بیسکویت سفیده تخم مرغ ها را که از قبل هم زده ایم به مخلوط اضافه می نماییم و دوباره با همزن می زنیم تا کاملا یکدست شود.سپس آرد سفید را آرام آرام به مخلوط اضافه نموده و هم میزنیم تا خمیر بعد از یکدست شدن حالت کشسان و غلیظ داشته باشد. (مطابق شکل زیر)

طرز تهیه بیسکویت

حالا سینی فر را با کاغذ روغنی بپوشانید و سپس روی کاغذ را چرب نمایید و آرد بپاشید. در صورت نبودن کاغذ روغنی می توانید سینی فر را به خوبی چرب نموده و بعد از آرد پاشی مورد استفاده قرار دهید. مخلوط آماده شده را در قیف ریخته و طرح دلخواه را ایجاد نمایید.

بیسکویت ساده خانگی

سینی را در فر که از قبل به مدت یک ربع با درجه ۴۰۰ فارنهایت گرم شده است قرار دهید. بعد از گذشت یک ربع بیسکویت شما آماده است و می توانید آن را بعد از خنک شدن نوش جان فرمایید. از این بیسکویت خوشمزه برای تهیه چیز کیک یخچالی و انواع دسرها استفاده نمایید.

آموزش تهیه بیسکویت ساده

دستور پخت بیسکویت ساده و خوشمزه

روشهای زیادی برای پخت انواع بیسکویت ساده و خوشمزه وجود دارد که در اینجا می توانید این دستور از تهیه بیسکویت ساده خوشمزه را آموزش ببینید و به راحتی در منزل شروع به پختن آن کنید.

نحوه تهیه بیسکویت

مواد لازم

 • آرد/ ۲ پیمانه
 • نمک/ یک چهارم قاشق چای خوری
 • کره (به دمای محیط رسیده)/ ۲۰۰ گرم
 • شکر/ نصف پیمانه
 • وانیل/ یک چهارم قاشق چای خوری

روش تهیه بیسکویت ساده

در ابتدا کره و شکر را با همزن بزنید تا کرم رنگ شود و بعد وانیل را بیفزایید و دوباره هم بزنید، سپس آرد را به همراه نمک در داخل ظرفی جداگانه الک کنید و به مخلوط قبلی اضافه کنید، مواد را با دور کند همزن بزنید تا خمیر یکدستی حاصل شود، اکنون خمیر آماده شده را در داخل ظرفی بگذارید و روی آن را نایلون بکشید، سپس به مدت نیم ساعت در یخچال بگذارید.

در مرحله بعدی طرز تهیه این نوع بیسکویت، سطح کار را آرد پاشی کرده و خمیر را به ضخامت نیم سانت پهن کنید، سپس با کاتر دلخواه یا کاتر بیسکویت، خمیر ها را برش بزنید و بعد در داخل سینی فر، کاغذ روغنی قرار دهید و بیسکویت ها را بچینید و دوباره به مدت ۱۵ دقیقه در یخچال بگذارید.

در مرحله آخر، سینی را در داخل فر که در دمای ۳۵۰ درجه سانتی گراد تنظیم و گرم شده، قرار دهید، حدود ۸ تا ۱۰ دقیقه زمان لازم است تا بیسکویت ها طلایی رنگ شده و بپزند، سپس بیسکویت های پخته شده را از فر خارج کنید و چند دقیقه صبر کنید تا خنک شوند و بعد روی توری بگذارید تا به طور کامل خنک و آماده خوردن شوند.

روش تهیه بیسکویت
دستور تهیه بیسکویت شطرنجی

در این بخش، روش تهیه بیسکویت شطرنجی خوشمزه را به صورت مرحله به مرحله در اختیارتان قرار می دهیم، امیدواریم بعد از یادگیری در منزل آن را تهیه نماید و از سرو این بیسکویت لذیذ با ظاهر زیبا در کنار چای لذت ببرید.

طرز تهیه بیسکویت خوشمزه و ساده

مواد لازم

 • کره/ یک لیوان
 • شکر/ یک لیوان
 • تخم مرغ/ یک عدد
 •  وانیل/ یک قاشق چای خوری
 • آرد/ ۲ و دو سوم لیوان
 • نمک/ یک چهارم قاشق چای خوری
 • بکینگ پودر/ یک دوم قاشق چای خوری

روش تهیه بیسکویت شطرنجی

در ابتدا آرد، نمک و بکینگ پودر را در داخل ظرفی بریزید و مخلوط کنید، سپس آن را از صافی یا الک عبور داده و کنار بگذارید.

در این مرحله، کره نرم شده را به همراه یک لیوان شکر در داخل کاسه ای بریزید و به مدت چند دقیقه هم بزنید.

سپس وانیل را اضافه کنید، یک عدد تخم مرغ را نیز که در ظرف جداگانه ای شکسته اید به آن بیفزایید و دوباره با همزن برقی هم بزنید تا مخلوط یکدستی بدست آید.

در مرحله بعدی طرز تهیه بیسکویت شطرنجی، مخلوط آرد را در چند مرحله به مواد اضافه کرده و هم بزنید تا خمیر صاف و یکدستی بدست آید.

اکنون خمیر را به دو قسمت تقسیم کنید و به یکی از خمیر ها پودر کاکائو یا پودر قهوه بیفزایید و هم بزنید تا به رنگ قهوه ای درآید.

سپس خمیر ها را بعد از پیچیدن در یک کاغذ روغنی به مدت ۳ ساعت در یخچال نگهداری کنید تا به طور کامل سفت شود.

و بعد از بیرون آوردن از یخچال به مدت ۱۰ دقیقه کنار بگذارید، سپس هر خمیر را به ۶ گلوله مساوی به اندازه های دلخواه تان درآورید.

هر گلوله ای را به صورت استوانه ای درآورید و کناره های آن را مقداری فشار دهید تا حالت مربعی شکل به خود بگیرد، در این مرحله خمیر ها را یکی در میان به شکل یکی سفید و یکی قهوه ای در کنار هم بگذارید و کمی فشار دهید، طوری که به هم نچسبند.

ردیف بالایی بیسکویت را با رنگ مخالف شروع کنید تا به شکل شطرنجی درآید، قطر خمیر ها و تعداد ردیف ها سلیقه ای بوده و می توانید به اندازه های دلخواه بچینید.

در آخرین مرحله، کناره های خمیر را صاف کنید تا به شکل مکعبی منظم درآید و بعد از پیچیدن در کاغذ روغنی به مدت ۳ ساعت در یخچال بگذارید تا سفت شود.

دستور تهیه بیسکویت

اکنون خمیر ها را از یخچال خارج کرده و از کاغذ روغنی بیرون آورید، سپس خمیر ها را به ضخامت نیم سانت برش بزنید و در سینی فر که با کاغذ روغنی پوشانده اید، بچینید و به مدت ۱۰ دقیقه درون فر با دمای ۱۹۰ درجه سانتی گراد بگذارید تا بپزد.

مدل های تزیین بیسکویت خانگی :

یکی از موارد مهم و قابل توجه در طرز تهیه بیسکویت ساده این است که بعد از پخت آن را به بهترین شکل تزیین نمایید و بعد نوش جان فرمایید. همانطور که می دانید ظاهر زیبای شیرینی و کیک های خانگی و کاپ کیک خانگی اهمیت زیادی دارند. در ادامه مدل های زیبا و جدید تزیین بیسکویت را ملاحظه می فرمایید.

بیسکویت ساده خانگیطرز تهیه بیسکویت سادهتزیین بیسکویت سادهتزیین بیسکویتتهیه بیسکویت خانگیتزیین روی بیسکویت سادهتهیه بیسکویت فانتزی در منزلتهیه بیسکویت در منزل

امیدواریم از مطالعه طرز تهیه بیسکویت لذت برده باشید و حتما این شیرینی ساده و خوشمزه را تهیه نمایید. پیشنهاد می کنیم با مراجعه به بخش شیرینی و کیک از دیگر آموزش ها و مطالب آموزنده در جهت پخت شیرینی های مختلف دیدن فرمایید. نوش جان

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۱ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.