دسته ها
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹

برای درمان سریع سرفه از این روش ها استفاده کنید

  • مهلا بستگان
  • ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
  • ۰

سرفه ها در دو نوع خشک و خلط دار تقسیم بندی می شوند. سرفه های خلط دار چون به دفع مخاط از بدن کمک می کند نیازی به جلوگیری ندارد اما برای درمان سریع سرفه های خشک باید اقداماتی را انجام داد.

سرفه های خشکی که بعد از سرماخوردگی باقی می ماند می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. گاهی سرفه های خشک به علت تنفس در محیط گرم ایجاد می شود. علت بروز برخی سرفه های خشک به خاطر وجود مواد حساسیت زا در محیط می باشد. دود سیگار، آسم، حساسیت فصلی، سیاه سرفه، آنفولانزا و حتی گاهی مصرف برخی داروهای قلب و فشار خون نیز باعث بروز سرفه می شوند. برای درمان سریع سرفه به جای استفاده از داروهای شیمیایی می توان از مواد طبیعی که بدون عارضه هستند کمک گرفت.

آشنایی با روش های درمان سریع سرفه:

برای درمان طبیعی سرفه خشک می توانیم از موارد زیر استفاده کنیم:

راه های درمان سریع سرفه

  • عسل: دو تا سه مرتبه در روز برای تسکین و بهبود سرفه هایتان یک قاشق سوپ خوری عسل بخورید. اگر سرفه در خواب باعث آزار و اذیت شما می شود و خوابتان را برهم می زند، قبل از خواب یک قاشق عسل میل نمایید. مصرف عسل را برای کودکان بالای دو سال از یک قاشق سوپ خوری به یک قاشق مرباخوری تغییر دهید.
  • چای ریشه شیرین بیان: برای تهیه چای ریشه شیرین بیان، 225 میلی لیتر آب را به جوش بیاورید و بعد ریشه شیرین بیان را درون آن بریزید و اجازه دهید ده تا پانزده دقیقه بماند و بعد تمام محتویات فنجان را میل کنید. این چای را دو بار در روز می توانید بنوشید.

راه های طبیعی و خانگی درمان سریع سرفه

  • غرغره آب نمک: در 225 میلی لیتر آب یک قاشق مرباخوری نمک برزید و با آن گلویتان را غرغره کنید تا آب نمک تهیه شده تمام شود و بعد گلویتان را با آب شستشو دهید.
  • بخور: درون یک کاسه آب بریزید و به جوش بیاورد و اندکی زمان به آن بدهید و سپس دو قطره روغن درخت چای، دو قطره روغن اکالیپتوس درون آب بریزید و یک حوله روی سر خود بیندازید و در مسیر خروج بخار آب نفس بکشید و تا جایی که اذیت نمی شوید صورتتان را به کاسه آب نزدیک کنید و بخور بگیرید. این کار را دو تا سه بار در روز به مدت پنج تا ده دقیقه تکرار کنید.

با این روش ها به درمان سریع سرفه در منزل بپردازید

  • چای آویشن: آویشن را بکوبید و درون یک فنجان بریزید و روی آن هم آب بریزید بعد از گذاشتن درپوش، بگذارید ده تا پانزده دقیقه بماند و بعد آن را بنوشید. شما می توانید جهت درمان سریع سرفه هایتان روزانه دو تا سه بار از این چای بخورید. نوشیدن این چای قبل از خواب سبب درمان سرفه شبانه می شود و به راحت تر خوابیدن شما کمک می کند. اگر می خواهید چای آویشن شما طعم بهتری بگیرد می توانید کمی عسل و یا لیمو ترش به آن اضافه کنید.

روش های موثر درمان سریع سرفه

  • چای فلفل و عسل: در 225 میلی لیتر آب، یک قاشق مرباخوری فلفل سیاه و یک قاشق سوپ خوری عسل بریزید و خوب مخلوط کنید. ده دقیقه زمان بدهید و بعد چای تان را بنوشید. نوشیدن این چای یک الی دو بار در روز برای درمان سرفه های خشک بسیار مفید است.
  • شربت نعناع و زنجبیل: برای تهیه این شربت سه قاشق سوپ خوری زنجبیل خرد شده را با یک قاشق سوپ خوری نعناع خشک درون چهار لیوان آب بریزید و به جوش بیاورید. بگذارید ترکیب شما آنقدر بجوشد تا به نصف مقدار اولیه برسد. بعد از آنکه اندکی خنک شد، یک استکان عسل را به آن بیفزایید و کاملا درون ترکیب حل کنید و شربت را درون یک ظرف بریزید و داخل یخچال بگذارید. هر چند ساعت یک بار یک قاشق سوپ خوری از آن را میل کنید تا به درمان سریع سرفه شما کمک کند. این شربت را به مدت سه هفته می توانید درون یخچال نگهداری کنید.تسکین سریع سرفه در منزل

تمام موارد ذکر شده در متن طبیعی و گیاهی بوده و عوارضی ندارد مگر آنکه شما به آن حساسیت داشته باشید که در مصرف آن باید با پزشک مشورت نمایید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.