دسته ها
سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸

درمان خانگی گلودرد چرکی با روش های علمی

  • مهلا بستگان
  • 18 مارس 2018
  • ۰

عامل اصلی گلودرد چرکی، باکتری استرپتوکوک نوع A است که منجر به التهاب غدد لنفاوی، لوزه‌ها و گلو می‌شود. هرچند برای درمان این نوع گلو درد مصرف آنتی بیوتیک گزینه مناسبی می باشد اما با استفاده از درمان خانگی گلودرد چرکی هم می توان به رفع این بیماری پرداخت.

دوران نهفتگی گلو درد چرکی بین سه تا پنج روز است و به طور معمول بیشتر علایم در طی همین چند روز خود را بروز می‌دهند. مشکل بلعیدن غذا٬ سرفه‌ مخاطی٬ تورم و التهاب در گلو٬ ضعف جسمانی٬ خستگی٬ تب٬ کم‌اشتهایی٬ سردرد٬ تعرق زیاد و تهوع برخی از علایم شایع این بیماری محسوب می شوند.

درمان خانگی گلودرد چرکی:

برای درمان گلو درد چرکی به شیوه های ذکر شده در ذیل عمل نمایید:

راه های درمان خانگی گلو درد چرکی

  • غرغره کردن دارچین و فلفل:

یک لیوان آب گرم بردارید و به آن نصف قاشق پودر فلفل سیاه و یک قاشق نمک و نصف قاشق پودر دارچین اضافه کنید. دوبار در روز این محلول را غرغره کنید تا چرک گلویتان را برطرف کند.

  • غرغره کردن زردچوبه:

یک لیوان آب داغ برداشته و نصف قاشق نمک و نصف قاشق زردچوبه به آن بیفزایید. دوبار در روز با این محلول غرغره کنید. زیرا یک راه درمانی در تسکین گلودرد چرکی محسوب می شود.

راهکارهای درمان خانگی گلو درد چرکی

  • غرغره کردن آب نمک:

یکی از متداول ترین روش های درمان خانگی گلودرد چرکی غرغره کردن آب نمک می باشد بدین جهت نصف قاشق نمک را به یک لیوان آب گرم اضافه کنید. نمک یک ماده‌ی ضدعفونی‌کننده بوده و باعث کاهش التهاب و از بین رفتن خلط می‌شود و یک درمان مناسب برای گلو می باشد.

  • غرغره کردن جوش شیرین:

نصف قاشق جوش شیرین را با یک لیوان آب گرم ترکیب کنید و برای آنکه خیلی سریع از شر گلو درد چرکی خلاص شوید با این محلول غرغره کنید.

درمان های خانگی گلو درد چرکی

  • غرغره کردن سرکه سیب:

یک قاشق سرکه‌ی سیب را با ۲۵۰ گرم آب ترکیب نمایید. هر نیم ساعت این محلول را غرغره کنید تا بعد از دو روز تاثیرات مفید آن را بر روی بیماری خود ببینید.

درمان گلو درد چرکی در منزل

اضافه کردن سس تند به غذا، مکیدن پاستیل، خوردن آلاسکا نیز در درمان درد گلو چرکی تاثیر گذار می باشد. همچنین ما در این سایت از درمان خانگی سرماخوردگی با عسل، درمان سرماخوردگی کودکان، درمان گلو درد، نیز نوشته ایم.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open

علی بابا