دسته ها
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹

مزایا و معایب بیمه بدنه در ایران، و روش انتقال بیمه بدنه

  • نرگس کوهستانیان
  • ۱۱ تیر ۱۳۹۷
  • ۰

حتما تا به حال نام بیمه بدنه را شنیده اید. این نوع بیمه می تواند برای صاحبان خودرو مزایایی داشته باشد. زمانیکه خسارتی به خودرو وارد شود و صاحب خودرو دارای شرایط باشد و خسارت ناشی از مواردی از قبیل تصادف، سرقت، آتش سوزی باشد این بیمه می تواند به صاحب آن در پرداخت خسارت کمک کند.

در اینجا قصد داریم به تعریفی از بیمه بدنه، موارد لازم مربوط به آن و نیز شرایط استفاده از آن می پردازیم. اگر شما نیز علاقه مند به کسب اطلاعات دقیق و کاربردی در زمینه این نوع بیمه نامه خودرو هستید این مطلب را از دست ندهید و با اطلاعات مفید و کاربردی ارائه شده بیشتر آشنا شوید.

آشنایی با انواع بیمه از جمله بیمه بیکاری، بیمه تامین اجتماعی، بیمه سلامت، بیمه عمر، بیمه خودرو، بیمه منزل و… برای همه افراد جامعه لازم است. مطمئنا آشنایی با بیمه های مختلف به شما کمک می کند بهترین تصمیمات را در زندگی بگیرید و در صورت نیاز از مزایای بیمه های مختلف نهایت استفاده را ببرید.

بیمه بدنه

ابتدا لازم است بدانیم بیمه بدنه چیست؟

تعهدی است بین شرکت بیمه و بیمه گذار. شرکت بیمه گر متعهد است با توجه شرایط بیمه نامه زمانی که خسارتی به بیمه گذار وارد می شود، آن را بپردازد. زمانی که خسارت هایی ناشی از تصادف، سرقت، آتش سوزی و بسیاری از حوادث دیگر به اتومبیل وارد می شود، شامل این نوع بیمه نامه می شوند و بیمه گذار می توان از بیمه نامه خود استفاده نماید.

پرداخت خسارت خودرو از طریق بیمه

موارد دیگری که این بیمه را مشمول می شود عبارت است:

  • سرقت قطعات اصلی و اضافی ماشین
  • شکستن شیشه
  • اگر بلایای طبیعی باعث خسارت به اتومبیل شوند
  • اسید و مواد شیمیایی
  • هزینه های رفت و آمد
  • نوسانات قیمت
  • بیمه حوادث شخصی

بیمه بدنه

ارزش اتومبیل که تعیین آن از سمت خریدار است. و در آیین نامه تعرفه بیمه اتومبیل نرخ حق بیمه اتومبیل ها مشخص شده است. دلیل اصلی و اول بیمه گذاران پرداخت خسارت توسط بیمه است.

اگر ارزش و مبلغی که بیمه گذار قبل از خسارت وارده بر اتومبیل باشد مثلا اگر بیمه گذار ۳۰ میلیون پرداخت کرده باشد، و خسارتی که به مبلغ ۵۰ میلیون به اتومبیل وارد شود، بعد از اینکه سهم بیمه گذار از خسارت کم شده است، خسارت به دو صورت محاسبه می شود: خسارت تعیین شده ۱۰ ، ارزش بیمه شده اتومبیل ۳۰، ارزش واقعی آن ۵۰ می باشد.

بیمه نامه بدنه

برای بیمه بدنه، ماشین های سواری برای هر سال علاوه بر ۱۰ سال، ۵ درصد اضافه می شود که این این بعنوان قدمت سال ساخت می باشد و جز حق بیمه های اصلی محسوب می شود.

نکته:

طبق توافق و گفته پلیس راهنمایی و رانندگی و بیمه مرکزی، در بیمه شخص ثالث در صورت خسارت وارده به ۳ میلیون می رسد اما همین رقم در بیمه تقریبا یک سوم این میزان است.

نکته دیگر اینکه صاحب بیمه نامه می تواند این نوع بیمه را با تخفیفات به خودروی دیگری که تازه خریده است، انتقال دهد.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.