دسته ها
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳

اهمیت صداقت در زندگی و عشق چقدر است؟

  • سمیه نیک فرجام
  • ۳۱ تیر ۱۳۹۷
  • ۰

صداقت مبنای بزرگی برای شروع یک زندگی مشترک می باشد. صداقت در زندگی مشترک و عشق می تواند پایه ی اعتماد را میان دو شخص بنا کند و به تحکیم رابطه و استواری ان کمک کند.

راستگویی در زندگی و عشق یعنی بیان کردن آن دسته از اطلاعاتی که مخفی کردن آن شخص مقابل می تواند عواقب ناخوشایندی برای شما داشته باشد. برای صادق بودن هر آنچه را که به نظر خودتان مهم می آید را به دیگران و یا همسرتان بیان کنید. راستگویی کارکردهای مثبتی در زندگی افراد دارد و پایه ی اعتماد میان افراد است.

صداقت در زندگی

زوج هایی که در زندگیشان صداقت دارند راحت تر می توانند تفاوت های یکدیگر را درک کنند و سازش بیشتری با یکدیگر دارند. افراد صادق، افرادی شاد و با عزت نفس بالا هستند و کمتر دچار آسیب های روانی و افسردگی می گردند. افرادی که در زندگیشان صداقت دارند خودآگاهی بالایی دارند و به خوبی به ضعف ها و قوت های خود واقف اند.

اهمیت صداقت در زندگی:

۱- همانطور که گفتیم یک از دلایل مهم و پر رنگ وجود راستگویی در زندگی و عشق، محکم تر شدن رابطه و اصولی پیش رفتن آن است. راستگویی پایه ای اساسی برای موفقیت در زندگی می باشد و اهمیت آن در زندگی زناشویی بیشتر به چشم می خورد و بسیار تعیین کننده می باشد.

 اهمیت صداقت میان زوج ها

۲- افرادی که در زندگی مشترک خود با راستگویی پیش می روند به تفاوت های یکدیگر پی می برند و با هم به دنبال راه حل آن می روند و این امر میزان سازش و همدلی آن ها را بیشتر خواهد کرد. با وجود راستگویی و روراستی افراد می توانند درک بهتری از یکدیگر داشته باشند.

۳- صداقت عشق و محبت را میان افراد به وجود می آورد. افرادی که با یکدیگر صادق اند اعتمادی متقابل میان آن ها شکل می گیرد که این اعتماد احساس امنیت و آرامش به وجود می آورد که این امر به خودی خود موجب افزایش عشق و محبت می گردد.

  •  آرون گروپس

صداقت و راه های رسیدن به آن

۴- راستگویی در زندگی افراد موجب بالا بردن جایگاه آن ها در نزد دیگران می شود و در زمان نیاز افراد زیادی با آن ها همراه و همدل خواهند شد.

۵- راستگویی در زندگی باعث می شود تا همسران درباره مسائل به طور منطقی و با تدبیر یکدیگر روبه رو شوند و در حقیقت رفتارهای منطقی تری نسبت به یکدیگر داشته باشند.

۶- صداقت یک انرژی و تأثیر مثبتی در فرد ایجاد می کند و فرد را به آرامش واقعی می رساند به این خاطر که افراد صادق کمتر از جبهه گیری های دیگران و برملا شدن اسرار می ترسند. اینگونه افراد همیشه یک آرامش درونی همراه خود دارند.

صداقت و خوشبختی در زندگی

۷- صداقت یک خصلت پسندیده و خوب در فرد است. فردی که صداقت دارد می تواند به خوبی های بیشتر یدست یابد و افراد صادق افرادی بزرگ منش و کامل هستند.

۸- صداقت می تواند هر گونه رابطه ای را ترمیم کند و از نو بسازد این موضوع در بیشتر روابط بشری صدق می کند. و بالعکس نداشتن صداقت می تواند موجب از هم گسستگی بسیاری از روابط گردد.

دلایل صداقت نداشتن در بعضی افراد:

افراد به دلایل گوناگونی از صداقت دوری می کنند یا به تعبیری دیگر دروغ می گویند. شاید در بعضی موارد اینگونه افراد فکر می کنند با دروغ گفتن و کتمان حقیقت بهتر به نظر می رسند و بیشتر مورد حمایت اطرافیان قرار خواهند گرفت. یا بسیاری از آن ها به دلیل ترس از گفتن حقیقت آن را پنهان می کنند. تربیت خانوادگی و محیط اجتماعی نیز می تواند در بروز چنین ویژگی در فرد مؤثر واقع شود کودکانی که والدین آن ها به دروغ گویی عادت دارند و گاه کودک را وادار به این کار می کنند خصلت دروغگویی و پنهان کاری را در او نمایان می کنند.

زندگی مشترک و صداقت داشتن

عواقب نداشتن صداقت در زندگی:

صداقت نداشتن در زندگی و عشق می تواند عواقب جبران ناپذیری را برای افراد به جای بگذارد. افرادی که صادق نیستند نمی توانند مسائل و مشکلات را برای خود حل کنند و دچار آسیب های روانی و احساس گناه می گردنند.

اینگونه افراد در روابط خود با دیگران دچار مشکل می شوند و حتی خودشان نیز نمی توانند به دیگران اعتماد کنند و این امر آسیب بزرگی به آن ها وارد خواهد کرد.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *