دسته ها
چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸

روش های درمان سرماخوردگی با عسل که باید امتحان کنید

 • مهلا بستگان
 • 4 دسامبر 2017
 • ۰

یکی از آفریده های طبیعی و بسیار مقوی و مغذی موجود در طبیعت عسل است که توسط زنبور عسل به عمل می آید و از خواص بی شماری برخوردار است. ما در این مقاله از درمان سرماخوردگی با عسل نوشته ایم.

در دنیای امروز با وجود پیشرفت های بسیار در همه امور بالطبع داروهای شیمیایی اما هنوز هم هستند کسانی که دارو و درمان های گیاهی و طبیعی و خانگی را به درمان های شیمیایی ترجیح می دهند  که البته نباید از اثرات موثر آنها چشم پوشی کرد. 

درمان سرماخوردگی با عسل:

در درمان سرماخوردگی از موادی که پایه آن عسل باشد می توان استفاده کرد و نتیجه مساعدی از خواص عسل در این زمینه گرفت.

 1. یک قاشق عسل طبیعی را در یک قاشق لیموی ترش در یک لیوان آب ولرم مخلوط نمایید و قبل از هر وعده غذایی میل بفرمایید.
 2. در یک لیوان شیر یک قاشق غذاخوری عسل بریزید و قبل از صرف غذا مصرف نمایید.
 3. در نصف فنجان آب لیموی ترش صد گرم عسل بریزید و قبل از صرف هر وعده غذایی یک قاشق غذا خوری میل کنید.عسل درمانگر سرماخوردگی
 4. در یک فنجان آب ترب، یک فنجان عسل بریزید و با هم مخلوط کنید و قبل از هر وعده غذایی یک قاشق از آن بخورید.
 5. مخلوطی از یک فنجان دم کرده مریم گلی را با یک فنجان شیر به علاوه یک قاشق عسل با هم تهیه کنید و بعد از صرف ناهار و شام به مدت دو روز از آن یک قاشق غذا خوری میل نمایید.
 6. برای بهبود سرماخوردگی با عسل می توانید یک فنجان دم کرده اکلیل کوهی را با یک قاشق غذا خوری عسل ترکیب کنید و بعد از ناهار و شام به مدت دو روز مصرف نمایید.روش درمان سرماخوردگی با عسل
 7. سی گرم ساقه گلدار آویشن را با یک لیتر آب بجوشانید و یک قاشق غذا خوری عسل را در یک فنجان از این دم کرده مخلوط کنید و بعد از صبحانه، ناهار و شام تا دو روز از آن بخورید.
 8. برای بهبود سرماخوردگی می توانید از خواص عسل و سیاه دانه استفاده نمایید برای این منظور، یک قاشق مرباخوری سیاه دانه را در یک فنجان عسل مخلوط کنید و بعد از صبحانه، ناهار و شام از آن برای قطع تب و عوارض سرماخوردگی یک قاشق مربا خوری مصرف نمایید.
 9. هر دو ساعت دو قاشق غذا خوری عسل را در چهار وعده به فاصله هر دو ساعت دو قاشق غذا خوری عسل برای قطع تب علف میل نمایید.درمان خانگی سرماخوردگی با عسل
 10. ۵ گرم تخم رازیانه را دم کنید و در یک فنجان دم کرده رازیانه یک قاشق عسل بریزید و نیم ساعت قبل از خوردن ناهار و شام تا دور از آن بخورید.
 11. ۵۰ گرم گل بنفشه را در یک لیتر آب بجوشانید و صاف کنید و بعد در یک فنجان از آن یک قاشق غذاخوری عسل بریزید و هر چهار ساعت یک فنجان برای قطع تب، درمان آنفولانزا، بیماری روماتیسم مفصلی و درکمان سرماخوردگی با عسل مصرف نمایید.
 12. چهار قاشق غذاخوری عسل را با دو گرم گرد ریشه زنبق مخلوط کنید و هر دو ساعت یک قاشق از آن را به همراه چای میل کنید.راهکارهای درمان سرماخوردگی با عسل
 13. بیست گرم گیاه بومادران را با یک لیتر آب بجوشانید و بعد در یک فنجان از آن چهار قاشق عسل بریزد و برای درمان آنفولانزا هر سه ساعت یک فنجان بنوشید.
 14. بابونه را بجوشانید و صاف کنید، بعد در آن عسل بریزد و صبح و عصر یک لیوان از آن را بنوشید.
 15. آب یک پرتغال را بگیرید و در یک فنجان آب ولرم مخلوط کنید و در آن دو قاشق عسل بریزید و مصرف نمایید.درمان های خانگی سرماخوردگی با عسل

عسل دارای فواید بی شماری در درمان بسیاری از بیماری ها از جمله سرماخوردگی می باشد. برای درمان طبیعی سرماخوردگی از فواید عسل به همراه دیگر مواد طبیعی مانند سیر و… استفاده نمایید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.