دسته ها
جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱

تزیین داخل آکواریوم با روش های بکر و خلاقیت های زیبا

 • ندا خوشرو
 • ۱ آذر ۱۳۹۹
 • ۰

در این مطلب با انواع ایده های خلاقانه برای تزیین داخل آکواریوم آشنا خواهید شد که امیدواریم از مشاهده این مدل ها نهایت لذت را ببرید و بتوانید با الگوبرداری از آن ها تزیینات خاص و متفاوتی را درون آکواریوم ایجاد کنید.

وجود آکواریوم در فضای داخلی منزل باعث ایجاد حس آرامش می شود و علاوه بر این اگر تزیین داخل آکواریوم زیبا و خاص باشد دکوراسیون داخلی منزل تان زیبا و جذاب تر به نظر می رسد شما می توانید برای ایجاد آرامش و فضایی دلنشین از آکواریوم در فضای اتاق خواب و اتاق نشیمن و آشپزخانه و اتاق ناهار خوری استفاده کنید.

تزیین داخلی آکواریوم از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در زیبایی آکواریوم است و شما می توانید از آکواریوم برای تزیین منزل استفاده کنید. توجه داشته باشید که چیدمان درون آکواریوم به نوع ماهی هایی که درون آکواریوم نگهداری می شوند بستگی دارد.

تزیین داخل آکواریوم با ایده های جالب و خلاقانه

 • بلیط کیش
 • تصفیه آب خانگی

ایده هایی برای تزیین داخل آکواریوم

آکواریوم ها به سه دسته آکواریوم گیاهی و آکواریوم ماهی های گوشتخوار و آکواریوم مرجانی (آب شور ) تقسیم بندی می شوند که برای هر کدام از این مدل آکواریوم ها تزیینات خاص و متفاوتی وجود دارد که در ادامه این مطلب شما را انواع ایده های جالب و خلاقانه برای تزیین درون آکواریوم آشنا می کنیم.

تزیین زیبا آکواریوم گیاهی

تزیین آکواریوم زیبا و شیک

می توانید برای تزیین اتاق خواب و تزیین سالن پذیرایی و تزیین قسمت های مختلف منزل از این مدل آکواریوم ها استفاده کنید که انتخاب نوع تزیین آکواریوم به نوع ماهیانی که در آن نگهداری می شود بستگی دارد. شن از مهم ترین اجزاء در تزیین آکواریوم محسوب می شود و بهتر است برای تجزیه و تحلیل باکتری های منفی به باکتری های مثبت و تولید اکسیژن بیشتر کف آکواریوم را به ارتفاع ۵ تا ۷ سانتی متر با کمک شن بپوشانید و علاوه بر این پوشاندن کف آکواریوم با شن باعث زیبایی بیشتر فضای آکواریوم می شود.

تزیین زیبا و فانتزی آکواریوم تزیین آکواریوم اتاق خواب ایده های خلاقانه و جالب برای تزیین آکواریوم تزیین زیبا و خاص آکواریوم تزیین داخل آکواریوم با روش های ساده تزیین شیک و ساده آکواریوم تزیین زیبا و شیک داخل آکواریوم
گیاهان طبیعی یکی از مهم ترین عوامل در تزیین آکواریوم گیاهی هستند و برای تزیین این مدل آکواریوم در قسمت پشت آکواریوم و قسمت پس زمینه از گیاهان بلند و در قسمت جلوی آکواریوم از گیاهان کوتاه استفاده می شود. ماهیان گیاهخوار و کوچک برای این مدل آکواریوم ها مناسب هستند.

 • قاصدک 24
 • مبل و میز

تزیین ساده و جالب آکواریوم تزیین جالب آکواریوم تزیین زیبا و جالب آکواریوم تزیین آکواریوم با روش های جالب تزیین آکواریوم گیاهی تزیین شیک آکواریوم تزیین جالب و خلاقانه آکواریوم تزیین زیبا و جذاب آکواریوم تزیین آکواریوم با گیاه تزیین فانتزی و شیک آکواریوم تزیین کردن آکواریوم یا گیاه و سنگ تزیین داخل آکواریوم با روش های جالب
اگر شما تمایل دارید ماهی های گوشت خوار را در آکواریوم خود نگه دارید بهتر است برای تزیین کردن آکواریوم از سنگ و چوب های زیبا و تزیینی استفاده کنید.

آکواریوم مرجانی از انواع مدل های زیبا و خاص آکواریوم است که برای تزیین این مدل آکواریوم از مرجان و صخره دریایی استفاده می شود و این مدل آکواریوم فضایی مانند اقیانوس دارد.

تزیین آکواریوم مرجانی تزیین آکواریوم مرجانی تزیین زیبا و جالب آکواریوم تزیین داخل آکواریوم با ایده های جالب تزیین خلاقانه و شیک آکواریوم تزیین زیبا آکواریوم مرجانی تزیین آکواریوم با سنگ و کوزه تزیین جالب و شیک آکواریوم تزیین آکواریوم با سنگ تزیین آکواریوم مرجانی

نکاتی مهم در رابطه با تزئین آکواریوم

تزئین آکواریوم نیازمند خلاقیت و هنر است و باید سلامتی و شادابی ماهی ها در نظر گرفته شود، در ادامه به معرفی نکاتی در زمینه تزئینات و چیدمان مختلف برای آکواریوم می پردازیم که امیدواریم مفید واقع شود.

 • قبل از طراحی و تزئینات آکواریوم برنامه ریزی کنید.

قبل از خریداری وسایل مختلف برای دیزاین داخلی آکواریوم بهتر است، در این زمینه برنامه ریزی داشته باشید و طراحی مدنظر خود را روی کاغذ پیاده کنید، در این صورت یمی توانید استفاده بهینه ای را از فضای آکواریوم داشته باشید.

تزیینات داخل آکواریوم

همچنین شما می توانید با بکارگیری قانون سوم به یک دکوراسیون مناسب دست یابید به این صورت که فضا را به سه قسمت تقسیم کرده و در نقطه تقاطع یک سوم افقی و عمودی که نقطه تمرکز بیننده می باشد، المان های مهم را در آن قسمت قرار دهید.

 • نقطه کانونی آکواریوم را پیدا کنید.

با استفاده از یک تکه چوب شناور، گیاه، مجسمه و یا هر وسیله دیگری نقطه کانونی داخل آکواریوم را مشخص کنید و تزئینات دیگر را بر طبق آن بچینید؛ داشتن یک شئء به عنوان نقطه کانونی می تواند در تصمیم گیری درباره پالت رنگی و چیدمان کمک زیادی نماید، پالت رنگی را برای تزئینات خود در نظر بگیرید و سه رنگ اصلی را برای المان های داخلی مورد توجه قرار دهید، سپس وسایل تزئینی و کاربردی دیگر در داخل آکواریوم را مطابق آن طراحی نمایید.

مدل تزیین داخل آکواریوم

استفاده از رنگ های شارپ و تیره می توانند نگاه جسورانه ای به آکواریوم تان دهند، استفاده از پس زمینه روشنی از رنگ ها نیز موجب خواهد شد تا چیز های دیگر بیشتر به چشم آیند، ضمن اینکه ترکیب رنگ آبی، خاکی و سبز گیاهان دریایی بسیار زیبا و فوق العاده است.

 • پشت آکواریوم را رنگ کنید.

برای اینکه آکواریوم شما برجسته به نظر رسد، لازم است پشت آن را رنگ بزنید، ضمن اینکه انجام این کار مانع از دیده شدن چیز های پشت آکواریوم می شود، همچنین می توانید از آینه برای شیشه پشتی آکواریوم استفاده کنید.

دیزاین داخل آکواریوم

 • ایده کاشت گیاهان برای تزئینات داخل آکواریوم

به هنگام برنامه ریزی برای تزیینات داخل آکواریوم آن را به منزله باغچه ای بزرگ در نظر بگیرید که به زود قرار است در آنجا گیاهان زیادی رشد کنند، از این رو رشد گیاهان درون آکواریوم را پیش بینی نمایید، در صورتی که تمرکز شما برای تزئینات داخل اکواریوم بر روی گیاهان می باشد، لازم است گیاهانی با ارتفاعات مختلفی خریداری کنید.

مدل تزئینی زیبا از داخل آکواریوم

در این مطلب با انواع مدل های تزیین داخل آکواریوم آشنا شدید که امیدواریم این مدل تزیینات مورد توجه شما همراهان عزیز و گرامی قرار بگیرند و بتوانید با الگوبرداری از آن ها فضای داخلی آکواریوم را به زیباترین شکل ممکن دیزاین کنید. در صورت تمایل برای آشنایی با انواع تزیین لوازم منزل می توانید در اینجا کلیک کنید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.