دسته ها
سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹

جدیدترین عکس های شبنم قلی خانی + بیوگرافی شبنم قلی خانی

  • مرضیه شاکری
  • 23 سپتامبر 2015
  • ۰

در این مقاله قرار است که به سراغ یک بازیگر خوش سیما و ماهر و همچنین محبوب و مشهور برویم و با بیوگرافی او بیشتر آشنا شویم. با مجموعه عکس های شبنم قلی خانی همراه شما هستیم.

همه ما سریال «مریم مقدس» را به خاطر داریم. همچنین به خاطر داریم که شبنم قلی خانی در نقش حضرت مریم (س) چگونه درخشید و توانست به اعجوبه ای در میان هم سن و سالانش تبدیل شود. امروز قصد داریم که بیوگرافی و عکس های این بازیگر را برایتان به نمایش بگذاریم. لطفا تا پایان مقاله همراه ما باشید.

عکس های شبنم قلی خانی و همسرش :

بیوگرافی شبنم قلی خانی :

شبنم قلی خانی در تاریخ نوزدهم آبان ماه، سال 1356 در تهران و در خانواده ای 5 نفره متولد شد. خواهر و برادر و مادر و پدر اعضای این خانواده را تشکیل می دهند. وی توانست در رشته ریاضی فیزیک، مدرک دیپلم و در رشته تئاتر ، مدرک کارشناسی و همچنین مدرک کارشناسی ارشد را در رشته کارگردانی تئاتر کسب کند. اولین کار بازیگری اش را با بازی در تئاتر آنتیگونه در سال 1376 شروع کرد. در همین کار بود که شهریار بحرانی او را برای بازی در « مریم مقدس » انتخاب کرد. شبنم قلی خانی در این فیلم به عنوان نقش اول و در نقش حضرت مریم ، ایفای نقش کرد. اولین کار تلویزیونی خود را در سریال « اولین شب آرامش » شروع کرد. مستند «حقیقت یک دست فروش» را در سال 2005 کارگردانی کرد و به گونه ای وارد عرصه کارگردانی شد. وی چندین فیلم مستند و انیمیشن و کوتاه را در کارنامه کارگردانی خود دارد.

شبنم قلی خانی با شال آبی
قلی خانی همچنین در مجموعه های «سال های برف و بنفشه» ، «پنجمین خورشید» ، « پنج کیلومتر تا بهشت» نیز هنرنمایی کرده است. در فاز دوم مجموعه « سرزمین کهن» و «پنج شنبه آخر ماه » نیز بازی کرد و به عنوان دو هنر دیگر در فهرست سوابق کاری اش به ثبت رساند.  در سوابق کاری دیگرش می توان به عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد و تدریس بازیگری به کودکان در موسسه فرهنگی نیز اشاره کرد.

این بازیگر محبوب و توانا در سال 86 ازدواج کرد، او درباره آشنایی اش با همسرش میگوید: ” خواهر من و خواهر همسرم با هم دوست بودند، من برای درس ماکت سازی ، احتیاج به کمک یک نفر دیگر هم داشتم، که خواهرم گفت، برادر دوستم می تواند به تو کمک کند، و اینگونه بود که رضا برای ماکت ساختن به کمک من آمد و در پی این آشنایی ، به یکدیگر علاقه مند شدیم و در سال 86 ازدواج کردیم.”
شبنم قلی خانی اکنون در استرالیا زندگی میکند و در این باره می گوید که : ” برای کسب مدرک دکتری در رشته کارگردانی و همچنین موقعیت شغلی همسرم مجبور شدیم در استرالیا اقامت کنیم اما نگاه من به زندگی در استرالیا موقت است و قصد بازگشت دارم. به طور کلی هدفم از تحصیل در استرالیا بازگشت به ایران و ادامه کارم است.”

قلی خانی با تیپ زیبا
او همچنین چندی پیش در صفحه اینستاگرام خود، خبر تولد نوزادش را داد و این چنین نوشت: “انتظارم به پایان رسید ،خدا را شاکرم به خاطر این باارزشترین هدیه جهان هستی که به ما ارزانی داشته . خداوند حافظ دختر ما و تمام کودکان جهان باشد. “

مجموعه فیلم های سینمایی با هنرمندی شبنم قلی خانی:

عطش
یک الف ناقابل
بزرگ مرد کوچک
مریم مقدس
سفرنامه خواب
جوجه اردک من
ستاره سهیل
به خاطر خواهرم
وعده دیدار
پریناز
خاطره
فرزند خوانده
بچه تهران
درخشش پنهان
پنجشنبه آخر ماه
شور شیرین

قلی خانی

مجموعه سریال هایی که شبنم قلی خانی در آنها نقش آفرینی کرده:

سال‌های برف و بنفشه
پنج کیلومتر تا بهشت
نردبام آسمان
مریم مقدس
سرزمین کهن
ما چند نفر
اولین شب آرامش
پنجمین خورشید
وعده دیدار

قلی خانی با چهره ای متفاوت

سوابق کارگردانی شبنم قلی خانی:

مستند – فارسی ناآشنا
فیلم انیمیشن – دست
فیلم کوتاه – امروز سه‌شنبه‌ست
فیلم کوتاه – خونه
فیلم کوتاه – من تنها
مستند – حقیقت یک دست‌فروش
فیلم کوتاه – روز
فیلم کوتاه – زندگی

قلی خانی با ژستی جالب

عکس های شبنم قلی خانی:

شبنم قلی خانی با شال سیاه  شبنم قلی خانی با شال سنتی شبنم قلی خانی با شال آبی پررنگ قلی خانی با چهره ای جذاب   قلی خانی از نمای نزدیک  قلی خانی در نمایی دیگر

خواهر و برادر شبنم قلی خانی

قلی خانی با خواهر و برادرش

مادر شبنم قلی خانی

قلی خانی مادرش قلی خانی در سواحل استرالیا قلی خانی  قلی خانی قلی خانی

عکس های شبنم قلی خانی و همسرش:

تصویری از شبنم قلی خانی و همسرشقلی خانی و همسرشقلی خانی

امیدواریم که از این مقاله در رابطه با بیوگرافی و عکس های شبنم قلی خانی، راضی بوده باشید. در ادامه با عکس های بازیگران بیشتری آشنا شوید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.