دسته ها
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲

آموزش گلهای کریستالی به صورت مرحله به مرحله و تصویری

 • یلدا محمدی
 • ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
 • ۳

آموزش گلهای کریستالی و نحوه ساخت مرحله به مرحله یک مدل گل زیبای کریستالی که در این مطلب می توانید این آموزش جذاب را مشاهده نمایید و از توضیحات آن برای ساخت گلهای کریستالی متنوع استفاده نمایید.

با آموزش گل های کریستالی به صورت کامل و تصاویر مرحله به مرحله در خدمت شما هنر دوستان عزیز هستیم. در این مطلب ضمن آشنایی با وسایل مورد نیاز برای ساخت گل های کریستالی، نحوه ساخت و چگونگی آن را به صورت کامل مشاهده می کنید و یاد می گیرید که چطور در منزل و بدون نیاز به وسایل و ابزار خاص، گل های زیبا و متنوعی درست کنید. در ادامه با این آموزش کامل و جالب همراه ما باشید.

نحوه ساخت و آموزش گلهای کریستالی جدید:

یادگیری و مهارت در ساخت گل های کریستالی به چگونگی آموزش گل های کریستالی و همچنین به میزان دقت و توجه بستگی دارد تا گل های زیبا و شیکی بسازید و از آنها در تزیین منزل استفاده نمایید. قبل از شروع آموزش به معرفی وسایل و ابزار برای ساخت گل می پردازیم و در ادامه مراحل انجام کار و چگونگی ساخت گل ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

وسایل مورد نیاز ساخت گل کریستالی:

برای ساخت مدل های مختلف گل کریستالی به مواد و وسایل متنوع و مختلفی نیاز دارید. در تصویر زیر وسایل لازم برای ساخت این نوع گل را مشاهده می فرمایید که شامل هشت عدد گلبرگ صورتی، سه عدد برگ سبز کریستالی، شش عدد مهره گرد کوچک و مقدار لازم سیم ظریف گلسازی می باشد. برای ساخت انواع مختلف گل های کریستالی از چسب حرارتی استفاده می کنیم.

آموزش گل کریستالیآموزش گل کریستالی

نحوه ساخت گل کریستالی :

همینطور که گفتیم گل های کریستالی انواع مختلفی دارند که هر یک به گونه ایی متفاوت، پیچیده و تزیین می شوند. برای ساخت این نوع گل ابتدا گلبرگ اول را به سیم متصل می کنیم و بعد چهار گلبرگ دیگر را در یک ردیف قرار می دهیم.

ساخت گل کریستالیساخت گل کریستالیساخت گل کریستالی

 • آرون گروپس
 • مبل و میز

سیم را مطابق شکل می پیچیم تا گلبرگ ها به هم متصل شوند به گونه ایی که پنج گلبرگ درکنار هم دایره ایی تشکیل دهند. سه گلبرگ دیگر را نیز به صورت جداگانه به همین روش بپیچید.

ساخت گل کریستالی

در این مرحله از ساخت گل مهره های کوچک را کنار هم قرار داده و با روشی که برای گلبرگ ها به کار بردید آن ها را نیز بپیچید تا تبدیل به پرچم گل شود.

ساخت گل کریستالی

حالا گلبرگ هایی که از قبل آماده کردید، روی هم قرار داده و شروع به پیچیدن کنید. برای این کار ابتدا پرچم گل، سپس گلبرگ های سه تایی و در آخر گلبرگ های پنج تایی را قرار دهید و با چسب حرارتی کار را فیکس کنید. در آموزش گلهای کریستالی نحوه چیدمان گلبرگ ها و فیکس کردن آنها اهمیت زیادی دارد.

گل کریستالی

برگ های سبز را نیز به هم بپیچید و در کنار گل و برای زیبایی بیشتر از آن استفاده نمایید. در ادامه نمونه تکمیل شده گل کریستالی را مشاهده می فرمایید.

گل کریستالیگل کریستالیساخت خوشه گندم کریستالی

حال بعد از یادگیری ساخت گل کریستالی زیبا قصد داریم نمونه ای دیگر از آموزش گلهای کریستالی را در اختیارتان قرار دهیم، ساخت خوشه گندم کریستالی بسیار ساده بوده و کاربرد زیادی در تزئینات مختلف می تواند داشته باشد، برای یادگیری آن در ادامه می توانید همراه ما شوید.

آموزش گل خوشه ای کریستال

وسایل مورد نیاز

 • کریستال گندمی
 • سیم
 • نوار گاترین طلایی
 • ساقه

آموزش جذاب گل های کریستالی

آموزش گل خوشه ای کریستالی

حال برای درست کردن خوشه گندم کریستالی باید همه گندم های کریستال را با استفاده از سیم دوخت بزنید به طوری که دو طرف سیم معلوم باشد. حدوداً هشتاد عدد گندم طلایی برای این کار مناسب می باشد.

یاد دادن گل خوشه ای کریستالی

اکنون باید گندم ها را بر روی ساقه مونتاژ کرده و وصل کنید. در سر ساقه خوشه باید یک گندم قرار دهید و با  استفاده از نوار کاترین آن را فیکس کنید، سپس اطراف این گندم که در راس کار قرار گرفته با پنج عدد دانه گندم که رو به پایین قرار می گیرد کامل کنید و دوباره با نوار گاترین محکم کنید.

آموزش گل کریستالی زیبا و شیک

روش ساخ گل خوشه ای کریستالی

نحوه ساخت گل خوشه ای کریستالی

و در ادامه آموزش گلهای کریستالی خوشه ای، به ترتیب ۵ تا ۵ تا دانه گندم اضافه کنید تا به قد دلخواه برای شاخه گندم برسید، به نظر در حدود ۱۶ ردیف کافی باشد.

آموزش جدید گل های کریستالی

سپس ادامه نوار گاترین را تا انتهای ساقه برش بزنید، حال که با روش ساخت خوشه گندم کریستالی آشنا شدید، می توانید با الگوگیری از این آموزش آن را در منزل بسازید و از هنر دستی خود لذت ببرید.

یاد دادن گل کریستالی خوشه ای

امیدواریم از مشاهده آموزش گل های کریستالی لذت برده باشید و نهایت استفاده را از این مطلب ببرید. پیشنهاد می کنیم از بقیه مطالب و آموزش های مربوطه در بخش گلسازی دیدن فرمایید. موفق باشید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۳ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *