دسته ها
دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

پایین آوردن سریع قند خون را با این روش امتحان کنید

  • مهلا بستگان
  • 17 نوامبر 2017
  • ۰

اشخاصی که از بیماری دیابت رنج می برند با استفاده از انسولین و دارو سعی در کنترل قند خون خود دارند . ما در نشریه اینترنتی آرگا پایین آوردن سریع قند خون را برای مواقعی که دارو و انسولین در دسترس نیست ارائه داده ایم تا با دانستن این موارد از وقوع خطر های احتمالی پیشگیری کنید .

قند خون یا گلوکز خون در طول روز تغییر می کند. برای فردی که به دیابت مبتلا نیست قند خون ناشتا زیر ۱۰۰ میلی گرم بر دسی لیتر است. این عدد پیش از غذا ۹۹_۷۰ و دو ساعت بعد از غذا کمتر از ۱۴۰ می باشد. و در افراد دیابتی پیش از صرف غذا این عدد ۱۳۰_۸۰ می باشد که تا یکی دو ساعت بعد از غذا به زیر ۱۸۰ می رسد. در مواقعی که در اشخاص دیابتی این عدد از رنج نرمال خود دور می شود شما می توانید برای کاهش سریع قند خون راه کار های زیر را امتحان کنید و نتیجه بگیرید.

راهکارهای ساده برای پایین آوردن سریع قند خون

اشخاصی که دارای قند دیابتی هستند می بایست تحت نظر پزشک متخصص تحت درمان قرار بگیرند و با تجویز و مشورت وی از دارو و انسولین و همچنین رژیم غذایی مناسب برای کنترل قند خون خود بهره بگیرند تا دچار عوارض غیر قابل جبران این بیماری نشوند. اگر با رعایت همه ی این موارد در شرایطی قرار گرفتید که بعد از چک کردن قند خونتان متوجه ی طبیعی نبودن آن شدید و دسترسی به هیچ یک از این موارد برایتان مقدور نیست همراه ما روش های زیر را تجربه کنید.

پایین آوردن سریع قند خون

  1. ورزش سریع و با شدت: به مدت نیم ساعت با شدت و سریع ورزش کنید به طوری که ضربان قلب شما افزایش پیدا کند. این کار سبب می شود تا قند اضافی خونتان به انرژی تبدیل شود و قند خون شما به حالت نرمال بر گردد . بعد از نیم ساعت قند خونتان را چک کنید اگر هنوز هم بالا بود به ورزش کردن ادامه دهید تا نتیجه ی مطلوب حاصل شود.
  2. نوشیدن چند لیوان آب پشت سر هم: تا می توانید تند تند و متوالی آب بنوشید تا با ادرار کردن قند اضافی را از بدنتان دفع کنید. این روش در پایین آوردن سریع قند خون موثر است.
  3. استفاده از مواد غذایی که قند خون را ثابت نگه می دارد : برای ثبات قند خون بدنتان از مواد غذایی همچون سیر, پیاز, بادام زمینی, دانه ی شنبلیله, کرفس, گردو, کدو تنبل, زیتون, هویج, گزنه و یونجه و جو استفاده کنید.

پایین آوردن سریع قند خون

این روش های ساده اما کاربردی در جهت کاهش سریع قند خون بسیار موثر است و در نبود دارو و انسولین به شما در ثابت نگه داشتن قند خونتان کمک می کند.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.