دسته ها
دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹

خلاقیت با پارچه های متفاوت برای ساخت انواع وسایل خلاقانه

  • یلدا محمدی
  • ۱۹ مهر ۱۳۹۹
  • ۰

ابتکار و خلاقیت با پارچه های مختلف می تواند منجر به خلق وسایل جدید و متنوع شود و با به کارگیری ابتکار و ایده های خلاقانه می توان زیباترین وسایل تزیینی و کاربردی را تهیه نمود و از وسایل ساخته شده نهایت استفاده را برد.

برای همه ما بارها پیش آمده است که مقداری پارچه اضافه داریم که نمی دانیم با آنها چه کنیم. در اینگونه مواقع به دنبال روش هایی هستیم تا با به کارگیری آنها نهایت استفاده را از پارچه های در دسترس ببریم و به خلق وسایل جدید بپردازیم. از این رو به گردآوری ایده های خلاقانه و روش های جالب ساخت وسایل خلاقانه و انواع خلاقیت با پارچه پرداختیم که قصد داریم در این مقاله ارائه دهیم و امیدواریم از این ایده ها نهایت استفاده را ببرید.

خلاقیت با پارچه های دور ریختنی و بی مصرف :

تکه پارچه های اضافه را دور نریزید و با استفاده از آنها تزییناتی زیبا و وسایل جدید و جالب داشته باشید. بدین منظور از انواع تکه پارچه های موجود می توانید استفاده کنید. قبلا در مبحث مربوط به ساخت کاردستی با پارچه روش های جدید و متنوعی را معرفی نمودیم که با به کارگیری آنها می توانستید کاردستی های زیبا و جالبی با پارچه های مختلف بسازید. حال روش های جدید و متنوع برای ساخت کارهای دست ساز خلاقانه با پارچه را معرفی می نماییم که هر یک کاربرد خاصی دارند.

تزیین شیشه و بطری با پارچهتزیین شیشه های خالی با تکه های پارچه

خلاقیت با پارچهخلاقیت در تزیین آباژور با پارچه های رنگی

کاردستی با پارچهدوخت روکش مبل با پارچه های اضافه

ساخت رومیزی با پارچهمدل دوخت رومیزی با پارچه

ساخت کیف پارچه ایی زیباایده خلاقانه برای دوخت کیف

خلاقیت با تکه های پارچهابتکار و نوآوری با تکه های پارچه دور ریختنی

تزیین کوسن با پارچهتزیین کوسن با پارچه

ساخت کیف پارچه ایی زیبا و خلاقانهایده های خلاقانه برای استفاده از پارچه های دور ریختنی

ساخت زیر بشقابی با پارچه

اگر قصد تزیین دیوار با پارچه را دارید، می توانید اقدام به ساخت گل پارچه ای و یا انواع حلقه های تزیینی و عروسک های پارچه ای نمایید و زیباترین وسایل را ساخته و از آنها در تزیینات بخش های مختلف منزل استفاده کنید. نمونه های زیر نیز می توانند الگوی قابل توجه ایی در این زمینه باشند.

ساخت آویز در با پارچهساخت حلقه گل پارچه ای زیبا

ساخت وسایل تزیینی با پارچهساخت عروسک های تزیینی با پارچه

ساخت گل های پارچه ایی تزیینیگل های پارچه ای زیبا و شیک

خلاقیت با پارچهخلاقیت در ساخت کدوهای پارچه ای زیبا

استفاده از پارچه ها لی یا انواع شلوار جین کهنه نیز می تواند منجر به خلق وسایل جدید و جالب گردد که در ادامه چند نمونه از آن را مشاهده می فرمایید.

ساخت کفش رو فرشی با پارچهساخت دمپایی روفرشی با استفاده از پارچه لی

خلاقیت در ساخت وسایل با پارچهساخت وسایل دکوری با پارچه لی

خلاقیت با پارچه لیخلاقیت در دوخت کیف با شلوار لی کهنه

خلاقیت در خانه و ساخت وسایل مختلف می تواند نقش مثبتی در تقویت استعداد داشته باشد. از این رو می توانید به کودکان نیز برای ساخت وسایل جدید و به کارگیری ایده های خلاقانه و جالب کمک کنید.

خلاقیت با انواع پارچهساخت چرخ خیاطی پارچه ای زیبا

تزیین گلدان با پارچهخلاقیت در تزیین گلدان های سفالی

ساخت انواع کیف دستی با پارچه دوخت خلاقانه کیف های پارچه ای کودکانه

ساخت جاسوزنی پارچه ایساخت جاسوزنی پارچه ای زیبا و خلاقانه

خلاقیت در استفاده از تکه پارچه هاخلاقیت در ساخت چوب لباسی

کاردستی با پارچه های طرحدارکاردستی ساعت با پارچه و مقوا

تزیین گلدان های ساده با پارچهتزیین گلدان با پارچه های رنگارنگ

خلاقیتهای جدید و زیبا با پارچه های توری

ایده های خلاقانه زیادی برای ساخت وسایل تزئینی و انواع کاردستی ها با استفاده از وسایل به دردنخور و دورریختنی از قبیل انواع پارچه های اضافی در منزل وجود دارد که ضمن ایجاد سرگرمی می تواند برای ساخت وسایل کاربردی و تزئینی زیبا و به درد بخور با کمترین هزینه ها به کار گرفته شود، در تصاویر بالا انواع خلاقیتهای زیبا و متنوع با استفاده از پارچه های مختلف را ملاحظه کردید، ایده استفاده از پارچه های توری نیز خلاقیتی جذاب است که در ادامه مدلهایی از این نوع خلاقیتهای جذاب و زیبا را می توانید ببینید و الهام بگیرید.

خلاقیت جذاب با وسایل ساده

تقریبا در همه منازل پارچه های توری اضافی و به دردنخور وجود دارند که با بهره گیری از کمی ذوق و سلیقه می توانید با این پارچه های توری زیبا، ظریف و منحصر به فرد کار های خلاقانه زیادی انجام دهید؛ استفاده از پارچه های توری برای انواع تزیینات مختلف وسایل خانه نیز کاربرد زیادی می تواند داشته باشد و قطعا با کمترین هزینه دکور زیبایی به وجود خواهد آورد؛ تزیین جاشمعی، تزیین گلدان سفالی، ساخت لوستر فانتزی، ساخت گوشواره و گردنبند فانتزی و انواع وسایل تزئینی دیگر نمونه هایی از این نوع خلاقیتهای جذاب و ساده می باشند که در این قسمت می توانید ببینید و به راحتی الگو بگیرید.

خلاقیت زیبا با وسایل ساده

 

انواع خلاقیت با وسایل دورریختنی

خلاقیت با وسایل ساده

تصاویری از خلاقیت با وسایل ساده

خلاقیتی متفاوت با پارچه

ایده خلاقیت با پارچه

خلاقیتی جدید و جالب با پارچه

خلاقیتی هنرمندانه با پارچه

مدلی از خلاقیت با پارچه

خلاقیتی ساده با پارچه

خلاقیتی جالب با پارچه

خلاقیتی شیک با پارچه

خلاقیتی زیبا با پارچه

جدیدترین خلاقیت با پارچه

همانطور که مشاهده نمودید با ایده های جالب در زمینه خلاقیت با پارچه می توان اقدام به ساخت وسایل جدید و متنوعی نمود که هر یک کاربردهای خاص خود را دارند و می توانند به صورت روزمره مورد استفاده قرار بگیرند. در صورتی که تمایل دارید با روش های جالب و آموزش های زیبا در این رابطه آشنا شوید، پیشنهاد می کینم بر روی کاردستی کلیک نموده و از جدیدترین مطالب منتشر شده در مجله آرگا دیدن فرمایید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.