دسته ها
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳

کاربرد استانبول کارت و مزایای استفاده از آن

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳
  • ۰

کاربرد استانبول کارت در استفاده درون شهری و امتیازهای تفریحی بوده شما همچنین می‌توانید این کارت‌ها را برای تفریحاتی مانند تله کابین نیز استفاده نمایید این کارت هزینه‌های حمل و نقل شما را کاهش می‌دهند و انواع مختلفی دارند

دریافت استانبول کارت با مزایای ویژه خود می‌ تواند در طی سفر به شما کمک کند. ما در این بخش شما را با کاربرد کارت استانبول آشنا خواهیم کرد. این کارت مزیت‌های زیادی دارد.

استانبول کارت چه ویژگی دارد

کاربرد استانبول کارت را بخوانید:

شهرداری استانبول برای سازماندهی هزینه حمل و نقل عمومی به پرداخت یک سری از کارت‌ ها اقدام کرده که تردد را برای ساکنین راحت‌ تر می‌ کند. این کارت‌ ها انواع مختلفی داشته و می‌ توانید با صفر تا صد استفاده از آن آشنا شوید.

تا چند سال پیش ژتون‌ های رایجی برای حمل و نقل وجود داشته که بعدها این کارها به جای آن جایگزین شدن انواعی از این کارت‌ ها می‌ تواند مزیت‌های زیادی داشته باشد. کارت بی‌ نام یکی از انواع این کارت‌ ها بوده کارت‌ های آبی کارت‌ های تخفیفی و غیره نیز شامل مزیت‌ های زیادی هستند و شما می‌ توانید از آن استفاده کنید.

کارت بی‌ نام:

این نکات چه مزیت‌ هایی دارد؟ کارتی که همه افراد می‌ توانند از آن استفاده بهترین گزینه برای افرادی بوده که قصد دارند. مدت کوتاهی را در استانبول سفر داشته باشند. این کارت‌ ها مناسب‌ ترین کار برای گردشگران و توریستان بوده و یک کارت بی‌نام و بدون ثبت نام است و روند اداری ندارد.

استفاده از استانبول کارت

شما می‌ توانید فقط این کارت‌ ها را شارژ کرده و به میزان دلخواه از آنها استفاده کنید. این نوع کارت‌ ها در تردد حمل و نقل‌ های عمومی ایران نیز نسبتا استفاده‌ هایی دارند. البته مدل این نوع کارت‌ ها در ایران قابل استفاده است.

  •  آرون گروپس

کارت آبی:

یکی دیگر از کارت‌ های مخصوص برای شهروندان و مقیمان ترکیه که ماهیانه شارژ می‌ شود. این کارت مزیت‌ های زیادی داشته و تنها به شهروندان تعلق می‌ گیرد. با استفاده از این کار می‌ توانید تردد درون شهری داشته باشید و تنها در صورتی که اقامت این کشور را داشته باشید. امکان به دریافت این کارت را دارید.

استانبول کارت چیست

کارت تخفیف:

نوع دیگری از کارت‌ های استانبولی که به افرادی تعلق می‌ گیرد که دارای تعرفه‌ های تخفیفی هستند. به عنوان مثال دانشجویان معلمان یا قشر خاصی که در کشور زندگی می‌ کنند و از طرف ارگانی این نوع کارت‌ های تخفیفی ارائه می‌ شود. شما می‌ توانید برای حمل و نقل‌ های درون شهری از این نوع کارت‌ ها استفاده کنید.

کارت رایگان:

این دسته از کارت ها مخصوص افراد بالای ۶۵ سال در ترکیه بوده که حق استفاده از تعرفه‌ های رایگان را دارند. این نکات برای این قشر صادر می‌ شود. این کارت ها را از مراکز خرید تهیه کنید.

کاربرد استانبول کارت

امکانات و مزیت‌های استانبول کارت را بدانید:

اما هر یک از انواع این کارها چه کاربردهایی دارند. شما می‌ توانید از این کارت‌ ها در نوبت‌ های مختلف برای تعدادی درون شهری استفاده کنید. هزینه‌ های کمتر حمل و نقل اتوبوس مترو از مهم‌ ترین مزیت‌ های این کارت‌ ها به شمار می‌ آید. یا شما می‌ توانید از مزیت این کار را برای پرداخت بلیط کشتی پارکینگ‌ های عمومی تله کابین‌ های تفریحی و سرویس‌ های بهداشتی نیز استفاده کنید. شما امکان خرید این کارت‌ ها را از طریق سوپر مارکت‌ ها دارید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *