دسته ها
دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸
بالون معده با دکتر فرزاد فرامرزی – فوق تخصص گوارش, کبد و آندوسکوپی

بالون معده از جمله روش هایی است که برای کوچک کردن معده و در نتیجه کاهش میل به غذا انجام می شود. این کار توسط فوق تخصص گوارش انجام می شود. در چنین وضعیتی پزشک با انجام آندوسکوپی اولیه، بالون را به معده فرستاده و هدایت می کند.

 با توجه به بالون به کار گرفته شده برای بیمار  و سایز حجمی معده، آن را به اندازه ۵۰۰ تا ۸۰۰ سی سی از هوا یا مایع پر خواهد کرد. دکتر فرزاد فرامرزی فوق تخصص گوارش و کبد و آندوسکوپی می باشد. همچنین دکتر فرامرزی  در سال ۱۳۸۴ موفق به اخذ رتبه سوم بورد فوق تخصصی گوارش کشور شد و به مدت بیش از ۶ سال عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی بوده است. دکتر فرامرزی تا کنون بیش از ۶۰۰۰ عمل بالون و حلقه معده انجام شده اشت.

بالون معده با دکتر فرزاد فرامرزی

 

در ماه به طور تقریبی ۷۰ تا ۱۰۰ عمل از این قبیل زیر نظر دکتر فرزاد فرامرزی اجرا می شود. عمل بالون معده عملی ساده و بی دردسر است و به راحتی انجام می گیرد. این عمل برای انجام به زمان کمی نیاز دارد. انجام این عمل به صورت سرپایی است و به بیهوشی نیاز ندارد. ضمن اینکه بیمار پس از انجام جراحی نیاز به بستری شدن ندارد. این جراحی به وسیله آندوسکوپی انجام می شود. بالون معده روشی علمی و تایید شده است و در سراسر جهان انجام می شود. ضمن اینکه از نظر اجرایی سابقه ای طولانی دارد.

آدرس دکتر فرزاد فرامرزی:
خیابان ملاصدرا، بالاتر از بیمارستان بقیه الله، پلاک ۲۱۲، طبقه دوم، واحد ۶
تماس مستقیم
۰۲۱۸۸۶۱۴۱۹۲   –  ۰۲۱۸۸۶۱۴۱۹۱
۰۹۱۲۷۹۳۹۷۶۷

 کولونوسکوپی و آندوسکوپی بدون درد، کاهش حجم معده با بالون

دکتر فرامرزی فوق تخصص گوارش و کبد و آندوسکوپی

 

با بالون معده بیشتر آشنا شوید

این بالون برای کم کردن اشتها و حجم معده انجام می گیرد. روش فرستادن بالون بدون جراحی است. فوق تخصص گوارش بعد از اطمینان از سالم بودن معده، به وسیله آندوسکوپی بالون به درون معده می فرستد. بالون را بر حسب نوع خود و همین طور حجم معده ای که در آن قرار گرفته از ۵۰۰ تا ۸۰۰ سی سی هوا یا مایع اشباع می کنند. بالن قرار گرفته در معده، دو سوم حجم معده را اشغال خواهد کرد.

بالون معده دکتر فرزاد فرامرزی

این اشغال شدن منجر به سیری کاذب و زودهنگام در فرد می گردد. پزشک بعد از ۶ ماه، بالون را از معده بیرون می آورد(به وسیله آندوسکوپی). به تازگی در کلینیک ملاصدرا از بالون هایی با دوام یک سال استفاده می کنند.

 چه افرادی شرایط گذاشتن بالون را دارند؟

افراد با BMI=30-40: این افراد اضافه وزن ناچیزی دارند و با بالون یک دوره ای به همراه ورزش منظم و داشتن رژیم کم کالری می توانند به وزن دلخواه خود برسند.

افرادی با BMI بیش از ۴۰: این دسته از افراد نیز می توانند از تعبیه بالون بهره مند شوند. این گروه به دلیل افزایش وزن زیاد باید بیش از گروه قبل فعال باشند و تلاش کنند. تعداد بالون های استفاده شده برای آن ها ممکن است به ۲ یا چند دوره برسد. در دنیای پزشکی گاهی برای راحت شدن جراحی و بیهوشی افراد چاق، آن ها را برای رسیدن به وزن مناسب برای گذاشتن بالون به متخصصان ارجاع می دهند.

بالون معده دکتر فرزاد فرامرزی

گذاشتن بالون عوارض دارد؟

روش بالون گذاری کمترین عارضه را به همراه داشته است. ممکن است بالون گذاری در روزهای نخست با تهوع، درد و حتی استفراغ همراه باشد که البته در افراد مختلف متفاوت است.

افرادی نیز هستند که با گذاشتن بالون درد و عارضه ای ندارند که این موضوع به دلیل سازگاری بیش از اندازه معده است. برای رفع درد و تهوع باید از داروهای مناسب بهره مند شد. فراموش نکنید بسیاری از این دردها به دلیل باورها و تلقینات اشتباه است. چون در این صورت فرد به خود استرس و اضطراب وارد می کند و این موضوع شدت و مدت درد و تهوع را افزایش می دهد. نگران این نشانه ها نباشید. چون به زودی از بین خواهند رفت. در موارد بسیار نادری نیز ممکن است بالون معده با انسداد روده یا زخم معده همراه شود. بهتر است به طور روزانه و منظم با پزشک خود در ارتباط باشید.

تفاوت بین بالن هوا و مایع

نشانه های نخستین بالون گذاری در نوع پر شده با هوا بسیار کم است. همچنین ممکن است کاهش وزن و کم شدن اشتها در بالن مایع بیشتر رخ دهد. چون نوع مایع آن دارای وزن بیشتری است و حس سیری بیشتری در فرد ایجاد می کند.

نکات مهم برای بالون گذاری موفق

  • ورزش مرتب داشته باشید.
  • رژیم مناسبی در پیش بگیرد و از غذاهای کم کالری بهره مند گردید.
  • در صورت بروز مشکل یا عارضه یا توقف کردن کم کردن وزن، با پزشک خود مشورت کنید.
  • با پزشک خود به طور صمیمانه ارتباط برقرار کنید و او را از روند درمانی خود مطلع سازید.

بالون معده دکتر فرزاد فرامرزی

بالون های جدید معده

ENDBALL: این نوع بالن به طور همزمان از مایع و هوا اشباع شده و ماندگاری آن تا ۹ ماه است. در کشور فرانسه تهیه شده و عارضه های نخست بالون گذاری را به شدت کاهش می دهد. از این رو برای راحتی بیماران بسیار توصیه می گردد.
SPATZ: ماندگاری این بالن یک سال بوده و در کشور آمریکا تولید شده است. به وسیله آندوسکوپی تنطیم می گردد. در این بالن پزشک با حجم کمی از مایع اقدام به پرسازی بالون می کند. همچنین در طی یک سال میزان پر شدگی بر اساس اشتهای بیمار توسط آندوسکوپی تغییر می کند. به همین دلیل عوارض اولیه در آن بسیار کم می شود. ضمن اینکه بعد از عادت کردن معده بیمار به حجم قبلی بالون، می توان حجم در نظر گرفته برای بالون را افزایش داد. این افزایش حجم نیز از طریق آندوسکوپی قابل پیگیری است. ۵۰ نوع از این دست بالون ها برای بیماران استفاده شده است که برای کاهش عوارض اولیه بالون بسیار نتیجه بخش بوده است.

بالون معده بسیار قدیمی و منسوخ است؟

بالون معده از دهه ۸۰ قرن میلادی در تمام نقاط دنیا به جز ایالات متحده انجام می شده است. از ماه جولای ۲۰۱۵ مورد مطالعه و تحقیق فراوان واقع شده و توسط سازمان بهداشت جهانی(FDA) تایید شده و از آن پس در آمریکا برای کاهش حجم معده استفاده شده است.

بالون معده منجر به افزایش اندازه معده می شود؟

این روش منجر به ترک بسیاری از عادت های غذایی نامطلوب می شود. این روش فرصت مناسبی برای کاهش وزن در اختیار شما قرار می دهد. با اعمال این روش می توانید ظرف مدت کوتاهی به وزن ایده آل خود برسید. البته افرادی نیز در این دوران به غلط اقدام به پر خوری می کنند و حجم پر شده توسط بالون را در نظر نمی گیرند.
بالون معده دکتر فرزاد فرامرزی
 با این کار حس تهوع و استفراغ به شما دست می دهد و سنگینی زیادی در معده احساس خواهید کرد. در این حالت غذای اضافی با استفراغ دفع می گردد. لاغر شدن در این افراد نیز اتفاق می افتد اما چون این وزن کم کردن به سبک غیر علمی و اصولی انجام شده و به کمک بالون و بالا آوردن غذای اضافی لاغر شده اند، بعد از بیرون آوردن بالون سریعاً چاق می شوند. چون دیگر غذای اضافی بیرون رانده نمی شود. این گونه افراد علت چاف شدن خود را در افزایش حجم معده می دانند که ابداً اینطور نیست.

 نکات مهم برای متقاضیان عمل چاقی

همیشه برای درمان چاقی از روش هایی دارای کمترین عارضه و بیشترین تاثیر استفاده کنید.
با دکتر خود در ارتباط باشید و او را در جریان روند درمان خود بگذارید.
روش بالون خود را بر اساس نکات گفته شده و به صورت علمی انتخاب کنید.
بالون معده دکتر فرزاد فرامرزی

بررسی تفاوت بالون هوا و مایع به وسیله دکتر فرامرزی

دکتر فرامرزی برای اولین بار در دنیا اقدام به مقایسه دو روش بالون معده نموده و عوارض و اثرات آن بر کم کردن وزن را بررسی کرده است. مطالعات انجام شده بر روی بالون هوا کمتر بوده است اما نتایج بررسی نشان می دهد که میزان وزن کم کردن در روش مایع ۱۰ تا ۱۵ کیلوگرم بیشتر از روش بالون هواست. مقاله دکتر فرامرزی به زودی منتشر خواهد شد.
آدرس: خیابان ملاصدرا، بالاتر از بیمارستان بقیه الله، پلاک ۲۱۲، طبقه دوم، واحد ۶
جهت دریافت نوبت و مشاوره رایگان می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید
تماس مستقیم
۰۲۱۸۸۶۱۴۱۹۲   –  ۰۲۱۸۸۶۱۴۱۹۱
۰۹۱۲۷۹۳۹۷۶۷

 

همچنین می توانید برای مشاهده و آشنایی بیشتر با انواع بالون معده به وب سایت و یا پیج اینستاگرام دکتر فرزاد فرامرزی مراجعه نمایید.

وب سایت دکتر فرزاد فرامرزی

پیج اینستاگرام

کولونوسکوپی و آندوسکوپی بدون درد، کاهش حجم معده با بالون

جهت تعیین وقت با شماره های کلینیک ملاصدرا تماس بگیرید. همه روزه ساعت ۹ تا ۱۲ صبح

مشاوره های قبل از عمل بالون در کلینیک ملاصدرا انجام می گیرد.

آدرس مطب دکتر فرزاد فرامرزی: خیابان ملاصدرا، بالاتر از بیمارستان بقیه الله، پلاک ۲۱۲، طبقه دوم، واحد ۶