ماسک شیرین بیان از انواع ماسک های طبیعی برای برطرف کردن مشکلات پوستی است, در ادامه این مطلب ۲ ماسک خانگی شیرین بیان شگفت انگیز و معجزه آسا را به شما همراهان عزیز و گرامی معرفی خواهیم کرد.

بهترین و مناسب ترین روش ها برای برطرف کردن مشکلات پوستی استفاده از ماسک های طبیعی است. ماسک شیرین بیان از انواع ماسک های مفید و مناسب برای پوست صورت است و شما می توانید با کمک این ماسک مشکلات پوستی خود را برطرف کنید.

ماسک خانگی شیرین بیان برای از بین بردن لکه های صورت مفید است و می تواند باعث روشن کنندگی پوست صورت شما شود. ماسک های طبیعی شیرین بیان تغذیه ای مناسب برای انواع پوست های معمولی و خشک می باشند.

ماسک های خانگی شیرین بیان

معرفی انواع ماسک شیرین بیان برای پوست

ماسک های طبیعی انواع مختلفی دارند و شما می توانید این نوع ماسک ها را به کمک مواد طبیعی و در دسترس خود و با هزینه کمی در منزل تهیه کنید, در ادامه با انواع ماسک شیرین بیان آشنا شدید.

ماسک شیرین بیان

۱. ماسک طبیعی شیرین بیان برای صاف کردن پوست صورت

شما می توانید از این ماسک به مدت چند ماه و به صورت ۲ بار در هفته استفاده کنید این ماسک طبیعی پوست شما را صاف می کند.

مواد لازم

  • موز رسیده : ۱/۲ متوسط
  • پودر شیرین بیان : ۲۰ گرم
  • عسل : ۲۰ گرم
  • گلاب : ۳۰ سی سی
  • زرده تخم مرغ : ۱ عدد

طرز تهیه ماسک

ابتدا ریشه شیرین بیان را به خوبی آسیاب کنید سپس پودر ریشه شیرین بیان را با گلاب به خوبی مخلوط کنید و نصف موز را به خوبی له کنید و با زرده تخم مرغ موز له شده را مخلوط کنید و مخلوط موز و گلاب را به پودر ریشه شیرین بیان اضافه نمایید و سپس عسل را به مخلوط مواد ماسک اضافه کنید.
بعد از تهیه ماسک, پوست صورت و گردن خود را به خوبی بشویید سپس این ماسک را به مدت ۳۰ دقیقه روی پوست صورت و گردن بمالید و در مدت زمان ذکر شده پوست صورت و گردن خود را هرگز حرکت ندهید سپس بعد از ۳۰ دقیقه مکث پوست صورتتان را با کمک آب ولرم به خوبی بشویید. ماسک طبیعی شیرین بیان را می توانید به دور چشم هایتان نیز بمالید.

حتما بخوانید:  ماسک برای ریزش مو و تقویت ریشه ی مو

ماسک طبیعی شیرین بیان

۲. ماسک خانگی شیرین بیان برای روشن کردن پوست صورت

با کمک این ماسک طبیعی می توانید لکه های قهوه ای روی پوست خود را از بین ببرید همچنین این ماسک طبیعی برای درخشش پوست مفید است.

مواد لازم

  • شیر : ۱ قاشق غذاخوری
  • آبلیمو : ۱ قاشق چایخوری
  • عسل : ۱ قاشق غذاخوری
  • پودر شیرین بیان : ۱ قاشق مرباخوری
  • روغن بادام : ۱ قاشق چایخوری

 

طرز تهیه ماسک

ابتدا همه مواد را در ظرف مناسبی با یکدیگر مخلوط کنید سپس مخلوط مواد ماسک را روی پوست صورت خود به مدت ۳۰ دقیقه قرار دهید و بعد از مدت زمان ذکر شده پوست صورتتان را با آب ولرم بشویید.

ماسک خانگی شیرین بیان

ماسک جوش شیرین و شیرین بیان از انواع ماسک های طبیعی و مناسب برای پوست صورت هستند. در این مطلب با انواع ماسک شیرین بیان آشنا شدید شما می توانید با کمک این ماسک طبیعی پوستی روشن و صاف داشته باشید. برای مشاهده طرز تهیه انواع ماسک های خانگی و طبیعی می توانید به بخش ماسک طبیعی مجله آرگا مراجعه کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.