تغذیه در دوران بارداری تاثیر فراوانی بر هوش، سلامت و همچنین زیبایی نوزاد می گذارد. مادر و پدر می توانند با رعایت نکات مهم و داشتن بهترین نوع تغذیه دوران بارداری برای زیبایی نوزاد دارای فرزندی سالم و زیبا شوند.

موثر ترین و بهترین راه برای داشتن فرزندی زیبا و سالم بیشتر به تغذیه و عادات مادر و تا حدودی پدر مربوط می شود. همانطور که همه می دانند رژیم غذایی مناسب برای زن باردار نقش موثری در رشد فیزیکی جنین دارد. علاوه بر این نوع تغذیه دوران بارداری برای زیبایی نوزاد نیز از مهمترین کارهایی است که مادر و پدر باید در رعایت این تغذیه کوشا باشند.

برای داشتن یک نوزاد و فرزند زیبا علاوه بر ژنتیک که بر زیبایی نوزاد تاثیر دارد می توان از برخی مواد غذایی که تاثیر مثبت در قشنگی و زیبایی کودک دارد نیز در دوران بارداری استفاده کرد. مادران باید مطمئن باشند که مواد غذایی دوران بارداری که مصرف می کنند انرژی و منابع لازم را برای برای رشد جنین فراهم می کند.

تغذیه دوران بارداری برای زیبایی نوزاد

بهترین تغذیه دوران بارداری برای زیبایی نوزاد

نکات زیادی قبل از بارداری وجود دارد که بر روی زیبایی فرزند تاثیر عمده ای می گذارد. با رعایت این نکات فرزندی زیبا با پوستی شاداب داشته باشید.

تغذیه در دوران بارداری برای رنگ پوست نوزاد

رنگ پوست نوزاد بهترین معرف کبد و غدد داخلی مادر است. بنابراین اگر می خواهید فرزندی با رنگ پوست خوبی داشته باشید باید به فکر سلامت کبد خود باشید، بهترین دوست کبد روغن زیتون می باشد. همچنین علاوه بر روغن زیتون، کره، روغن ماهی، خیار، کاسنی، عناب، زرشک، هویج، روغن های نباتی، کاهو و نعنای دم کرده برای خوش آب و رنگ شدن پوست نوزاد فوق العاده موثر هستند. همچنین خوردن سبزی و میوه هایی که ویتامین C دارند در رنگ پوست کودک موثر است و کودکان را زیباتر می کند. از این رو تغذیه دوران بارداری برای زیبایی نوزاد از اهمیت خاصی برخوردار است. مادرانی که پرخوری می کنند و علاقه به خوردن غذاهای یکنواخت دارند موجب ایجاد رنگ پوستی تیره و مایل به زردی کودک خود می شوند. خوردن غذاهای فاسد و مانده، مخصوصا گوشتی که تولید مسمومیت می کند موجب تیرگی پوست می شود. همچنین عواملی مانند سیگار کشیدن، استنشاق دود زغال و حتی در اتاق های پر جمعیت ماندن نیز موجب خفگی و تیرگی پوست نوزاد می شود.

نوزاد زیبا

تغذیه زنان باردار برای رنگ موی نوزاد

برای اینکه کودکی با موهای مشکی داشته باشیم باید مصرف مواد غذایی که دارای ویتامین D هستند را افزایش دهیم. همچنین استفاده از حرارت آفتاب در حد متعادل نیز موجب دریافت ویتامین D در بدن مادر می شود. علاوه بر این مواد گوگردی به ویژه کلم، ترب، پیاز، سفیده تخم مرغ و خیار  نیز برای مشکی شدن موی سر نوزاد موثر هستند. وقتی مادر ویتامین به میزان زیاد داشته باشد و از ویتامین A به مقدار زیاد استفاده کند موی نوزادش خرمایی رنگ می شود.

مواد غذایی برای زیبایی نوزاد

 • سیب در زیبایی کودک بسیار موثر است و نقش زیادی ایفا می کند.
 • خوردن خربزه در بارداری باعث زیبایی جنین می شود.
 • مصرف آب آناناس به همراه یک قاشق عسل در بارداری برای زیبایی، نظافت و شادابی پوست جنین و مادر مفید است.
 • برای زیباتر شدن چشم های کودک می توانید بادیان و رازیان را مصرف نمایید.
 • برای افزایش خون مادران باردار کاسنی بخورند. زیرا افزایش خون موجب داشتن فرزندی زیبا می شود.
 • خوردن گلابی توسط پدر قبل از تصمیم بارداری و لقاح باعث زیبایی جنین می شود.
 • مصرف رب انار در بارداری علاوه بر زیبایی نوزاد موجب از بین بردن ویار مادر نیز می شود.
 • مصرف انجیر و شنبلیله از ریزش مو جلوگیری می کند و سبب افزایش مو می شود.
 • مصرف میوه به در دوران بارداری نیز بسیار مفید است و موجب خوش آب و رنگ شدن کودک می شود، همچنین به توانایی آن را دارد که ویار زنان را از بین ببرد.
 • خوردن عسل به زنان باردار توصیه می شود، زیرا این ماده غذایی با ارزش دارای آهن، کلسیم، سدیم، فسفر، منگنز، قند و پتاسیم است.
 • برای داشتن فرزند نیکو و زیبا شیر بنوشید.
 • خوردن توت فرنگی و هلو در زیبای کودک و شادابی پوست زن باردار تاثیر دارد.
حتما بخوانید:  بهترین فاصله بین دو بارداری چقدر است؟

تغذیه دوران بارداری

نکات تغذیه ای مرد برای داشتن نوزاد زیبا

بعضی از مواد غذایی موجب تقویت قوای جنسی می شود و اسپرم را قوی تر می کند، این عمل موجب می شود تا کودک زیبا تر شود.

 • خوردن انار شیرین آب منی مرد را زیاد می کند و فرزند را زیباتر می کند.
 • برای درمان ناتوانی جنسی باید زیتون، انجیر و آب لیمو ترش را مصرف کنند.
 • معجون گردو، شیر و خرما تاثیر زیادی روی زیبایی فرزند دارد، همچنین مغز بو داده بادام و تخمه خربزه نیز قوای جنسی مرد را افزایش می دهد و در زیبایی فرزند موثر است.
 • تا جایی که می توانید هر روز صبح به صورت ناشتا یکی از میوه های سیب، گلابی، به و انار شیرین را میل کنید.

در دوران بارداری چه غذاهایی نخوریم؟!

تغذیه دوران بارداری برای زیبایی نوزاد بسیار مورد اهمیت است و برخی موارد موجب ایجاد صدماتی به زیبایی نوزاد می شود.

 • مصرف غذاهای تند در دوران بارداری موجب می شود تا لکه هایی در بدن نوزاد  ظاهر شود.
 • اگر مادر هنگام آبستن ادویه های تند مانند دارچین، نعناع و خردل زیاد مصرف کند نوزاد مبتلا به اگزما می شود.

تغذیه در بارداری

داشتن فرزند از آرزوهای بزرگ هر زن و شوهری می باشد. حال اگر این فرزند با زیبایی و خوش رویی خاصی همراه باشد این شوق و ذوق والدین چندین برابر می شود. با رعایت نکات تغذیه دوران بارداری برای زیبایی نوزاد که در این مقاله گفته شد به زیبایی و شادابی خود و نوزاد خود بی افزایید. در صورت تمایل می توانید برای داشتن اطلاعات و مهمترین نکات در زمینه بارداری بر روی بارداری کلیک نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.