لک صورت یکی از دغدغه های بزرگ برای اغلب افراد است برای درمان این مشکل پوستی بهتر است از ماسک های گیاهی و طبیعی استفاده کنید. در ادامه این مطلب ۷ ماسک لک صورت را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد.

اغلب افراد برای از درمان لک صورت خود از کرم های گران قیمت و لیزر استفاده می کنند که این راه های درمان شیمیایی عوارض زیادی دارند و حتی ممکن است به پوست شما آسیب بزنند. یکی از روش های ساده و خانگی برای از بین بردن لک های صورت استفاده از ماسک لک صورت است.

وجود لک صورت یکی از مشکلات شایع است که ممکن است با بالا رفتن سن این مشکل برای هر کسی پیش آید ایده آل ترین و مناسب ترین راه برای رفع لک صورت ماسک ها و کرم های گیاهی هستند شما می توانید این ماسک های طبیعی را در منزل و بدون صرف هزینه زیادی تهیه کنید.

7 ماسک لک صورت

معرفی چند ماسک لک صورت با تاثیرات شگفت انگیز

تهیه ماسک های گیاهی در منزل راهی برای درمان مشکلات پوستی است, اغلب مواد لازم برای تهیه ماسک های گیاهی در منزل وجود دارند و با تهیه این ماسک ها شما دیگر مجبور نیستید که هزینه های زیادی را متحمل شوید. در ادامه طرز تهیه انواع ماسک برای لک صورت را مشاهده خواهید کرد که امیدواریم با کمک این ماسک ها بتوانید لک های صورتتان را درمان کنید و به نتیجه دلخواه خود برسید.

انواع ماسک طبیعی برای درمان لک صورت

۱. ماسک لک صورت آرد و باقالی

از این ماسک می توانید برای درمان لک صورت استفاده کنید همچنین این ماسک طبیعی برای افرادی که دارای پوستی چرب هستند می توانند از این ماسک به عنوان ماسک لایه بردار استفاده کنند.

مواد لازم

 • پودر باقالی : ۲ قاشق غذاخوری
 • آب : ۵ قاشق غذاخوری
 • سرکه : ۱ قاشق غذاخوری

طرز تهیه ماسک آرد و باقالی

ابتدا درون ظرف مناسبی پودر باقالی را با آب و سرکه به خوبی مخلوط کنید سپس این ماسک طبیعی را بر روی قسمت هایی از پوست که کدر هستند و دارای لک می باشند به مدت ۱۵ تا ۳۰ دقیقه قرار دهید توجه داشته باشید که این ماسک هر چه بیشتر بر روی پوست صورت بماند اثر سفید کنندگی بیشتری خواهد داشت بعد از مدت زمان ذکر شده می توانید این ماسک صورت را با کمک یک پنبه آغشته به گلاب به آرامی از روی سطح پوست خود پاک کنید.

ماسک لک صورت برای انواع پوست ها

۲. ماسک طبیعی لک صورت

برای رسیدن به نتیجه دلخواه باید از ماسک های طبیعی در طولانی مدت استفاده کنید.

ماسک آبلیمو و عسل

مواد لازم

 • آبلیمو : ۲ قاشق غذاخوری
 • شیر خشک : ۲ قاشق غذاخوری
 • عسل : ۴ قاشق غذاخوری

طرز تهیه ماسک

ابتدا شیر خشک و عسل و آبلیمو را درون ظرفی مناسب با یکدیگر مخلوط کنید تا حالت خمیری شکلی پیدا کنند سپس مخلوط این مواد را بر روی پوست خود به مدت ۲۰ دقیقه قرار دهید و بعد از مدت زمان ذکر شده پوست صورتتان را بشویید سپس مقداری ماست ساده بر روی پوست صورت خود به مدت ۱۰ دقیقه قرار دهید و بعد از مدت زمان ذکر شده صورتتان را بشویید.

۳. ماسک سیب برای لک صورت

ماسک لک صورت سیب را هفته ای ۳ بار استفاده کنید و بهتر است شب ها قبل از خواب ماسک سیب را بر روی پوست صورت خود قرار دهید که دیگر بیرون نروید.

ماسک طبیعی برای از بین بردن لک صورت

مواد لازم

 • سیب : ۱ عدد
 • لیموترش : ۲ عدد
 • شیر : به میزان لازم
 • شکر : ۳ قاشق غذاخوری

طرز تهیه ماسک سیب

سیب را با مقداری کمی شیر درون مخلوط کن بریزید سپس به مخلوط این مواد آب لیموترش و شکر را اضافه کنید و به خوبی همه این مواد را با یکدیگر مخلوط کنید سپس مخلوط مواد ماسک را درون ظرف مناسبی بریزید و بجوشانید و اجازه دهید تا به خوبی خنک شوند و ماسک را به مدت ۴۵ دقیقه بر روی پوست صورت خود قرار دهید.

ماسک لک صورت شیر

۴. ماسک طبیعی برای از بین بردن لکه های کوچک

ماسک شیر و لیمو ترش

مواد لازم

 • شیر : ۲ قاشق غذاخوری
 • لیموترش : ۱ عدد
 • پالپ آلوورا : به میزان لازم

طرز تهیه ماسک خانگی

ابتدا آب لیمو ترش را بگیرید و با شیر مخلوط کنید سپس بر روی قسمت هایی از پوست که دارای لک هستند از این ماسک طبیعی بمالید و وقتی که ماسک بر روی پوست خشک شد بر روی قسمت هایی که ماسک را قرار داده اید پالپ آلوورا بزنید سپس روی همان قسمت ها را با کمک چسب و یا پارچه ای ببندید و اجازه دهید که این ماسک به مدت ۱ شب بر روی پوست شما بماند.

ماسک ضد لک با تاثیرات قوی

۵.ماسک عسل و سرکه

مقداری عسل و سرکه را درون ظرف مناسبی با یکدیگر مخلوط کنید و سپس مخلوط این مواد را روی لکه های صورت بمالید کبودی های زیر چشم را نیز می توانید با کمک این ماسک طبیعی از بین ببرید.

ماسک سرکه و عسل

۶. ماسک شیر

ماسک شیر برای از بین بردن لکه ها و دانه های سر سیاه پوست مفید است توجه داشته باشید که قبل از استفاده از ماسک شیر باید پوست صورتتان را با آب گرم به خوبی بشویید و برای اثرگذاری بهتر این ماسک می توانید شیر را با عصاره بومادران و یا عصاره بابونه مخلوط کنید.

ماسک شیر برای از بین بردن لک صورت

۷. ماسک لک صورت عسل

عسل دارای فواید زیادی برای پوست صورت است و شما می توانید با کمک ماسک عسل لک های صورتتان را از بین ببرید.

ماسک عسل

مواد لازم

 • عسل : به میزان لازم
 • پودر دارچین : به میزان لازم
 • سرکه : مقداری

طرز تهیه ماسک عسل

مقداری عسل را روی بخار کتری و یا سماور قرار دهید تا عسل حالت روان تری پیدا کنید سپس پودر دارچین را در مقدار کمی سرکه و یا آب حل کنید و مخلوط این مواد را به عسل اضافه کنید و تا زمانی که عسل گرم است این ماسک را روی پوست صورتتان به مدت ۴۰ دقیقه بمالید سپس بعد از مدت زمان ذکر شده صورتتان را با آب ولرم بشویید.

ماسک لک صورت دارچین و عسل

ماسک های خانگی و طبیعی برای پوست مفید هستند و علاوه بر این می توانید با کمک این ماسک ها پوست آسیب دیده خود را درمان کنید. در این مطلب ۷ ماسک لک صورت را مشاهده کردید شما می توانید با کمک این ماسک های طبیعی لک های صورتتان را رفع کنید. در صورت تمایل می توانید برای مشاهده انواع ماسک طبیعی کلیک کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.