سنگ کیسه صفرا یکی از بیماری هایی است که درد شدیدی دارد و می توان با انواع روش های خانگی و به صورت طبیعی این بیماری را درمان کرد. در این مقاله با درمان سنگ کیسه صفرا با انواع روش های خانگی و طبیعی آشنا خواهید شد.

کیسه صفرا عضوی از بدن است که در بخش تحتانی کبد وجود دارد مواد ترشح شده از کبد یعنی مواد صفراوی در آن تجمع می یابند و در هنگام نیاز از طریق مجرای صفراوی به روده کوچک ریخته می شود. سنگ کیسه صفرا در داخل کیسه صفرا به وجود می آید. علایم سنگ کیسه صفرا مانند نفخ، درد شکم، استفراغ و تهوع در این قسمت بدن هستند. از این رو مراقبت و تشخیص لازم برای درمان سنگ کیسه صفرا لازم است.

این سنگ ها ناشی از سخت شدن کلسترول اضافی در کیسه صفرا است. یک سنگ کوچک کیسه صفرا می تواند به اندازه یک توپ گلف باشد، اندازه این سنگ ها با هم فرق دارند و امکان بزرگتر بودن آن هم هست. سنگ کیسه صفرا می تواند دردی شدید را به همراه داشته باشد، به ویژه اگر در مجرای صفراوی قرار گرفته باشد. از این رو باید سریع اقدامات لازم برای درمان سنگ کیسه صفرا را انجام داد.

درمان سنگ کیسه صفرا

بررسی روشهای درمان سنگ کیسه صفرا به صورت طبیعی در منزل

عوامل بسیاری در ایجاد سنگ کیسه صفرا وجود دارند، مهمترین این عوامل عارضه چاقی است، زیرا با افزایش وزن بدن میزان ترشح کلسترول در صفرا بیشتر می شود و این افزایش کلسترول در صفرا باعث می شود میزان کلسترول عادی موجود در صفرا از حالت محلول خارج شود و موجب شود تا به صورت کریستال های کلسترولی یا همان سنگ های کلسترولی صفراوی شکل گیرد. برای درمان خانگی سنگ کیسه صفرا روش های طبیعی و موثری وجود دارند.

سنگ کیسه صفرا

روغن کرچک برای درمان سنگ صفرا

یکی از مواد طبیعی که می تواند سنگ کیسه صفرا را درمان کند روغن کرچک است. این روغن به دلیل خواص ضد التهابی که دارد به کاهش تورم و درد کمک می کند. برای این منظور و درمان سنگ کیسه صفرا می توانید یک فنجان روغن کرچک خالص را گرم کنید، یک تور را با این روغن گرم آغشته نمایید و فشار دهید تا روغن اضافی آن گرفته شود. این تور را در سمت راست شکم قرار دهید و با یک پلاستیک روی آن را بپوشانید. سپس روی پلاستیک یک کمپرس آب گرم قرار دهید و به مدت ۳۰ دقیقه تا یک ساعت اجازه دهید در همان حالت بماند. برای بهبود و درمان موثر این کار را چند بار در طول هفته انجام دهید.

سرکه سیب

سرکه سیب خاصیت اسیدی دارد، از این رو برای درمان و بهبود سنگ کیسه صفرا مفید است. برای این منظور می توانید یک قاشق غذا خوری سرکه سیب را در یک لیوان آب سیب مخلوط نمایید و این مایع را بنوشید. نوشیدن این مایع موجب تسکین و کاهش درد می شود. همچنین می توانید برای درمان سنگ صفرا سرکه سیب را با یک قاشق غذا خوری آب لیمو را در یک لیوان اب گرم بریزید و به طور روزانه و منظم میل نمایید تا سنگ های کیسه صفرا از بین روند.

سرکه سیب برای بهبود سنگ کیسه صفرا

آبلیمو موجب بهبود سنگ کیسه صفرا می شود

ویتامین C موجود در آبلیمو موجب می شود تا کلسترول از بین رود. همچنین آبلیمو دارای پکتین است که که به تسکین و بهبود درد کمک می کند. از بین رفتن کلسترول موجب می شود تا سنگ های کیسه صفرا نیز از بین بروند. همه افراد می توانند برای پیشگیری و همچنین درمان طبیعی سنگ کیسه صفرا از آبلیمو استفاده نمایند. می توانید، آبلیمو را در یک لیوان آب مخلوط نمایید و با معده خالی میل نمایید تا سنگ کیسه صفرا شما بهبود یابد. این روش درمان را به مدت یک هفته انجام دهید.

  treatment-of-gallstones-4

با این مواد طبیعی که بررسی شد می توانید این درد شدید سنگ کیسه صفرا را کاهش دهید و به تدریج بیماری خود را بهبود دهید. به یاد داشته باشید درمان سنگ کیسه صفرا با روش های خانگی و طبیعی نیازمند صرف زمان و صبر بیشتری است. امیدوارم  این مقاله راهنمای مناسبی برای درمان این بیماری در منزلتان باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.