زیبایی جنین یکی از مواردی است که اکثر والدینی که می خواهند تازه صاحب فرزند شوند, به آن فکر می کنند. تغذیه از جمله مواردی است که بر زیبایی جنین تاثیر گذار است.

همه افراد و به خصوص مادران دوست دارند فرزند آن ها علاوه بر سلامت جسمی و روحی، زیبا باشد. این مسئله از گذشته های دور نیز وجود داشته و حتی در کتب ائمه و پیامبران ما به نکاتی برای داشتن فرزند زیبا اشاره شده است. تغذیه سالم مادر در دوران بارداری علاوه بر تضمین کردن سلامت خود و جنین، بر زیبایی نوزاد نیز تاثیر گذار است.

برای زیبایی جنین چه بخوریم

فرزند زیبا و خوشگل

برای زیبا شدن جنین و حفظ سلامتی او، زنان قبل از بارداری و در دوران بارداری نیاز است تا از مواد سالم و تازه و بدون مواد نگهدارنده شیمیایی استفاده کنند.

مصرف مواد غذایی که برای کبد مفید و سالم است و به اصطلاح دوست کبد می باشد، تاثیر زیادی در زیبایی جنین می گذارد. از جمله این مواد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

روغن زیتون و روغن ماهی

مادران باید یکی از روغن های سالم را از قبل از بارداری و در دوران بارداری برای خود انتخاب کنند. روغن زیتون دارای خواص بی شماری است و مواد مغذی و ویتامین های موجود در آن می تواند علاوه بر سلامتی مادر و کودک، باعث زیباتر شدن جنین شود.

کاسنی

عرق کاسنی برای تقویت کبد بسیار خوب است. به مادرانی که خواستار فرزند زیبا هستند, توصیه می شود از این گیاه قبل و در طول بارداری استفاده کنند.

کنگر

این گیاه دارای خواص زیادی است که از جمله آن می توان به ضد عفونی کنندگی آن اشاره کرد. همچنین کنگر اشتها آور است و غذا را راحت هضم می کند. به مادران توصیه می شود برای داشتن جنینی زیبا حتما از کنگر استفاده کرده و از خواص آن بهره مند شوید. با این حال مصرف این گیاه باید در حد اعتدال باشد و زیاده روی در مصرف هر ماده ایی می تواند برای سلامتی مضر باشد.

زیبایی جنین و کودک

علاوه بر موارد ذکر شده مصرف هویج و زرشک و شکر و نعناع نیز در سلامتی کبد تاثیر گذار هستند و مصرف آن ها در زیبا شدن جنین تاثیر گذار است. همچنین مصرف مواد زیر از قدیم برای زیباتر شدن جنین، توصیه شده است.

 • سیب و خربزه و هلو و توت فرنگی , از میوه هایی هستند که خوردن آن برای زیباتر شدن جنین، بسیار توصیه می شود.
 • رب انار یکی از مواد غذایی است که توصیه می شود زنان باردار در طول بارداری برای زیباتر شدن جنین از آن استفاده کنند. علاوه بر این رب انار از ویار مادر باردار جلوگیری می کند.
 • مصرف آب آناناس به همراه عسل می تواند باعث زیباتر شدن پوست مادر و جنین شود.
 • برای داشتن جنینی با موهای پر , مصرف انجیر و شنبلیله توصیه می شود.
 • مصرف رازیانه و بادیان مادر باردار , باعث زیباتر شدن چشمان جنین می شود.
 • مصرف به, علاوه بر ماثر بودن در زیبایی جنین, می تواند از خطر سقط جنین جلوگیری کند.
حتما بخوانید:  تغذیه دوران شیردهی مادران : چه بخوریم و از کدام مواد غذایی اجتناب کنیم؟

برای زیبایی جنین چه بخوریم

یکی دیگر از نکات مهمی که برای داشتن جنین زیبا باید به آن توجه داشت، تغذیه پدر قبل از بسته شدن نطفه می باشد. قوی بودن و سلامتی اسپرم مرد, در زیباتر شدن جنین تاثیر می گذارد. مصرف برخی از غذاها که قوی جنسی مرد را تقویت می کند و در نتیجه اسپرم قوی تر می شود, عبارت اند از :

 • انار شیرین : مصرف انار شیرین ناشتا می تواند, مایع منی مرد را افزایش داده و فرزند او را زیباتر کند.
 • مصرف انجیر، زیتون و آب لیمو ترش می تواند برای ناتوانی جنسی مرد مفید باشد.
 • مصرف ناشتای یکی از این میوه ها حتی الامکان توصیه می شود: گلابی, به , سیب , انار شیرین.
 • مصرف معجون شیرگردو و خرما تاثیر زیادی بر زیبایی جنین دارد.
 • مصرف مغز بادام بو داده, تخمه ی خربزه باعث قوی شدن قوای جنسی مرد می شود و در نتیجه در زیبایی فرزند او تاثیر گذار است.

زیبایی جنین و مادر

علاوه بر موارد بیان شده, اجتناب از خوردن مواد غذایی ناسالم و غذاهایی که به صورت صحیح طبخ نمی شوند, می تواند در زیبایی جنین تاثیر گذار باشد. چرا که با وجود مواد ناسالم در بدن مادر باردار، مواد سالم جذب نشده و باعث می شود علاوه بر به خطر افتادن سلامتی مادر و کودک ، در زیبایی کودک تاثیر منفی داشته باشد. از جمله این مواد می توان به مصرف غذاهای تند توسط مادران باردار اشاره کرد که می تواند لک هایی را بر روی صورت آن ها و بدن جنین ایجاد کند. مادران باید از مصرف غذاهای پر ادویه اجتناب کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.