آموزش بافت پاپوش نوزاد به صورت مرحله به مرحله را در این مقاله ملاحظه فرموده و با استفاده از این آموزش جالب، اقدام به بافت پاپوش های زمستانی زیبا و متنوع برای نوزادان نمایید.

با یادگیری آموزش بافت پاپوش می توانید به راحتی اقدام به بافت پاپوش های زمستانی زیبا نمایید. در ادامه آموزش مرحله به مرحله بافت پاپوش نوزادی را ملاحظه می فرمایید که با استفاده از این آموزش می توانید به راحتی اقدام به بافت نموده و از داشتن پاپوش های نوزادی زیبا برای فصل زمستان لذت ببرید.

آموزش بافت پاپوش زیبا و جدید برای نوزادان دختر و پسر :

در این مطلب آموزش بافت پاپوش نوزادی ساق دار را ارائه می دهیم که این پاپوش برای نوزاد دختر و پسر مناسب می باشد و شما می توانید تنها با تغییر رنگ کاموا، آن را تبدیل به پاپوش دخترانه و یا پسرانه نمایید. بافت این پاپوش بسیار راحت است و با کمی دقت و توجه می توان آن را به بهترین شکل انجام داد. در مباحث قبلی آموزش بافت کلاه نوزاد و همچنین بافت شال گردن را مطرح نمودیم که در صورت دلخواه می توانید با استفاده از آن آموزش ها و همچنین آموزشی که در ادامه ارائه می دهیم، ست زیبایی از کلاه، شال گردن و پاپوش برای نوزادتان داشته باشید. در ادامه این آموزش زیبا را ملاحظه نمایید.

آموزش بافت پاپوش

آموزش بافت پاپوش نوزادی ساق دار :

اولین اقدام برای بافت پاپوش نوزادی اندازه گیر می باشد.. در این مرحله طول و عرض کف پای نوزاد را اندازه بگیرید و سپس عرض را از طول کم نمایید. توجه داشته باشید که حاصل  تعیین کننده زنجیره های مورد نیاز شماست. به طور مثال اگر طول ۱۲ و عرض ۵ سانتی متر باشد. شما باشد به اندازه هفت سانتی متر زنجیره بزنید.

training-shoes-textures-8

ابتدا دو زنجیره و یک بافت پایه بلند بزنید، حال سه پایه بلند دیگر در همان دانه بزنید که حاصل می شود ۵ دانه.  در تمام دانه ها به جز آخرین دانه هر کدام یک پایه بلند بزنید. در دانه اخر نیز باید هفت بافت پایه بلند بزنید. با همین روش بافت را ادامه دهید و دانه آخر را با بخیه یا شلال به زجیره وصل نمایید. برای رج دوم نیز بافت را به همین صورت ادامه دهید و دو زنجیره بزنید. در رج شوم نیز همین مراحل را تکرار نمایید به این صورت که در دانه اولد یک پایه بلند، در دانه های دوم و سوم هر کدام دو پایه بلندف در دانه چهارم باید سه پایه بلند و در دانه های پنچم و ششم هر کدام دو پایه بلند و در دانه هفتم یک پایه بلند بزنید کار به اتمام برسد. تصویر زیر نقشه بافت کفی پاپوش را نشان می دهد که با استفاده از آن راحت تر می توانید اقدام به بافت نمایید.

آموزش بافت پاپوش با قلاب
برای قسمت لبه دار پایین کفش که در تصاویر زیر با رنگ سفید بافته شده است شما نیاز به بافت شلال دارید، حال به سراغ رج چهارم می رویم و در دو دانه اول پایه بلند بزنید و هر دو دانه که بافتید یکی کم کنید یعنی دانه ی سوم و چهارم را باهم ببافید. در رج پنج دو پایه بلند بزنید و سپس هر یک دانه که بافتید یکی کم کنید. به این معنی که یک دانه ببافید دو دانه ی بعد را باهم ببافید. سپس باقی دانه ها را هر کدام یک پایه بلند ببافید دانه آخر را به زنجیره ها وصل نمایید. در رج ششم نیز دو پایه بلند بزنید و و زمانی که به جلوی کفش رسیدید دو تا دو تا دانه ها را باهم ببافید. اگر قصد دارید ارتفاع کفش تان کم باشد می توانید رج چهارم را تکرار نمایید.

مراحل بافت پاپوش با قلاب

تا این مرحله از آموزش بافت پاپوش توانید قسمت اصلی کفش را ببافید. حال باید به سراغ ساق کفش بروید. در رج اول نخ را کور کنید و مجددا از قسمتی که ساق دور پا ایجاد می شود زنجیره بزنید. در ج دوم و سوم دو زنجیره بزنید و در همان دانه یک پایه بلند دیگر نیز بزنید. حال در تمامی دانه ها باید یک پایه بلند بزنید به جز دانه آخر که نیاز به دو پایه بلند دارد. حال که با رج چهارم رسیدید، دو زنجیره بزنید و در هر دانه یک پایه نیز بزنید. سپس دور تا دور ساق را پایه کوتاه بزنید. توجه داشته باشید که برای زبانه پاپوش، می توانید در دانه هایی که در قسمت جلو کفش باقی مانده هر کدام یک پایه بلند بزنید و سپس در دانه اول و آخر هر کدام دو پایه بزنید به این معنا که دانه اضافه کنید و در دو رج بعدی نیز همین کار را تکرار نمایید و در آخرین رج با نخ سفید در تمام دانه های پایه کوتاه بزنید و کار بافت پاپوش را به اتمام برسانید.

اموزش بافت انواع پاپوش
آموزش بافت پاپوش ما به پایان رسد، با استفاده از این آموزش می توانی پاپوش های مختلفی را برای نوزادان و کودکان خود ببافید. فقط توجه داشته باشید که اگر قصد دارید این پاپوش زیبا را برای نوزاد دختر ببافید بهتر است، با استفاده از گل های بافتنی زیبایی بیشتر به پاپوش های ببخشید. بافت گل با قلاب را در مباحث قبل نیز توضیح دادیم که می توانید از آن آموزش نیز استفاده نمایید.

پاپوش نوزادی دخترانه بافت پاپوش دخترانه زیبامدل پاپوش نوزاد پسرانهمدل پاپوش پسرانه زیبا و جدید

امیدواریم آموزش بافت پاپوش نوزاد که در این مقاله ملاحظه نمودید، برایتان مفید و قابل توجه بوده باشد و با استفاده از این آموزش زیبا، پاپوش های متنوع و جدید را برای نوزادتان ببافید. همچنین می توانید در بخش آموزش بافتنی از دیگر آموزش ها و مدل های بافتنی جدید و زیبا دیدن فرمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.