قرص پیاسکلیدین برای درمان آرتروز مورد مصرف قرار می گیرد و با توجه به اینکه از مواد طبیعی تشکیل شده است یک داروی گیاهی و بدون عوارض جانبی شناخته شده است. در این مقاله با خصوصیات این دارو بیشتر آشنا خواهید شد.

قرص پیاسکلیدین یک داروی گیاهی است، زیرا ترکیبات تشکیل دهنده آن از یک قسمت آووکادو و دو قسمت سویا تشکیل شده است. این قرص محصول کشور فرانسه است. این دارو برای درمان استئوآرتریت و آرتروز مورد استفاده قرار می گیرد و به شکل کپسول سیصد میلی گرمی در بازار موجود است.

طبق مطالعات بالینی که بر روی پیاسکلیدین صورت گرفته است نشان داده شده که این دارو باعث کاهش درد، افزایش اندکس های کارکردی و در نتیجه باعث می شود که از استفاده داروهای مسکن دیگر جلوگیری شود و برای درمان آرتروز و استئوآرتریت استفاده می شود.

کاربردهای پیاسکلیدین

بررسی کاربردهای قرص پیاسکلیدین

پیاسکلیدین معمولا برای درمان آرتروز مورد استفاده قرار می گیرد. این دارو برای بازسازی بافت مفصلی، رفع درد و التهاب مفاصل، افزایش قابلیت تحرک بیماران و جلوگیری از تخریب غضروف ها تجویز می گردد. این دارو دارای خواص درمانی طولانی مدت است و اثرات محافظتی آن برای بدن حتی تا هشت ماه پس از قطع دارو روی بافت مفصلی نیز مشاهده شده است. استفاده از این دارو در طول درمان، میزان نیاز به داروهای ضد التهاب استروئیدی را کاهش می دهد.

پیاسکلیدین و درمان بیماری

مکانیسم اثر پیاسکلیدین

داروی پیاسکلیدین باعث کاهش آزادسازی و فعالیت متالوپروتئینازها و سیتوکین های التهابی می شود که از عوامل مهم برای ایجاد استئوآرتریت هستند. این دارو اثر مغذی بر روی بافت همبند می گذارد و موجب برگرداندن ساختمان غضروف به حالت طبیعی می شود. طبق مطالعاتی که بر روی این دارو صورت گرفته است نشان داده شده که پیاسکلیدین برای درمان آرتریت روماتوئید نیز موثر است. این بیماری ها باعث ایجاد بافت عروقی تومور مانندی می شود و این عامل باعث می شود تا به فضای مفصل تهاجم و به آرامی استخوان و غضروف را تخریب کنند. در این شرایط قرص پیاسکلیدین با اثرات ضد التهابی موجب تسکین و بهبود این بیماری ها می شود.

عوارض جانبی پیاسکلیدین

پیاسکلیدین یکی از ایمن ترین داروها محسوب می شود، زیرا تنها عارضه ی جدی آن درد معده است. از دیگر عوارض این دارو که کمتر رخ می دهد امکان ایجاد میگرن و بثورات پوستی است.

تداخل دارویی پیاسکلیدین

آووکادو با داروهای مهارکننده فاروارین تداخل دارد. همچنین سویا با وارفارین، آهن و لوتیروکسین تداخل مصرف دارند.

 عوارض پیاسکلیدین

همانطور که در این مقاله گفته شد قرص پیاسکلیدین برای درمان آرتروز و استئوآرتریت مورد مصرف قرار می گیرد. در این مقاله با کاربردها و عوارض پیاسکلیدین آشنا شدید. برای کسب اطلاعات داروهای دیگر به بخش اطلاعات دارویی مراجعه نمایید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.