آموزش تصویری نماز یکی از آموزش های زیبا و جذاب برای کودکان می باشد که با استفاده از اینگونه تصاویر و عکس های مرحله به مرحله می توان به راحتی نحوه صحیح نماز خواندن را به کودکان آموزش داد.

با استفاده از آموزش تصویری نماز می توان به راحتی به کودکان نحوه صحیح نماز خواندن را آموزش داد. اغلب والدین ترجیح می دهند قبل از اینکه کودکان به سن تکلیف برسند آنها را با واجبات دین، خصوصا نماز خواندن آشنا سازند که استفاده از آموزش های تصویری می تواند راهنمای مناسبی در این زمینه باشد. بر این اساس در این مطلب به ارائه تصاویر مربوط به آموزش نماز به کودکان می پردازیم که امیدواریم این تصاویر بتواند به خوبی نحوه صحیح نماز خواندن را به کودک شما آموزش دهد.

آموزش تصویری نماز و وضو برای کودکان :

همانطور که گفتیم قصد داریم در این مطلب به ارائه آموزش تصویری نماز برای کودکان بپردازیم که مطمئنا این آموزش می تواند همچون شعر نماز و نقاشی های مربوط به نماز خواندن یکی از آموزش های به یادماندنی و جذاب برای همه کودکان باشد و والدین از این طریق اقدام به آموزش نماز به بچه ها نمایند. در ادامه می توانید تصاویر و عکس های مربوط به آموزش نماز را به همراه توضیحات ساده و قابل درک به کودکان ملاحظه نمایید. تا پایان با این آموزش جالب همراه ما باشید.

آموزش تصویری نماز :

برای شروع نماز باید نیت کنیم، اینکه چه نمازی قرار است بخوانیم بسیار مهم است، نیت می کنیم و می گوییم که نماز را برای رضایت خدا و پیوستن به خدای بزرگ می خوانیم و از هر چیزی که غیر از خداست فاصله میگیریم. سپس تکبیره الاحرام می گوییم.

آموزش تصویری نماز

بعد از تکبیره الاحرام، شروع به خواندن سوره حمد می نماییم. لازم است بدانید که آقا پسر ها می توانند سوره های ماز را در نماز های صبح، مغرب و عشا بلند بخوانند و دخترخانم ها تنها زمانی که نامحرمی صدای آنها را نشنود می توانند بلند بخوانند و در دیگر مواقع باید این سور هها را به آهستگی و طوری که شنیده نشود بخوانند.

آموزش نماز به کودکان

بعد از خواندن سوره حمد لازم است یکی دیگر از سوره های کوتاه قرآن را بخوانیم که به عنوان نمونه در اینجا سوره توحید خوانده شده است.

آموزش کامل نماز

حال زمان آن رسیده است که به رکوع بروید، سر را خم نموده و دست ها ر اروی زانو قرار دهید و ذکر مربوط به رکوع را که د رتصویر زیر می بینید بخوانید. سپس ایستاده و بعد به سجده بروید و ذکر مربوط به سجده را بگویید. هر رکعت نماز دو سجده دارد که باید در آن سر را بر روی مهر، سنگ و یا هر چیز دیگری که برای انسان ها خوردنی نیست قرار دهید.

آموزش کامل نماز به کودکان

تا اینجا رکعت اول نماز تمام شد. دوباره برخیزید و بدون حرکت اضافه ایی اقدام به خواندن سوره حمد و توحید مثل رکعت اول نمایید.

آموزش تصویری ساده نمازمراحل خواندن نماز

حال لازم است که دستها را روبروی صورت گرفته و ذکر مربوط به قنوت را بگویید. البته لازم است بدانید که قنوت نماز، مستحب است. بعد از قنوت نیز به رکوع می رویم.

آموزش نماز با تصاویر کودکانه

همانند رکعت اول بعد از رکوع، دوبار به سجده بروید و سپس در حالت نشسته تشهد نماز را می خوانیم. در صورتی که نماز ما دو رکعتی باشد، در اینجا نماز را با سلام ختم می نماییم اما در غیر اینصورت بعد از تشهد از جا برخواسته و رکعت سوم را شروع می نماییم.

آموزش تصویری خواند نماز

رکعت سوم نماز همچون دیگر رکعت هاست، با این تفاوت که در این رکعت، به تنها حمد را می خوانیم و یا به جای آن ذکر تسبیحات اربعه را می گوییم و سپس به رکوع و سجده می رویم.

آموزش نماز خواندن به کودکان با عکسآموزش تصویری نماز برای کودکان

برای رکعت چهارم نیز مانند رکعت سوم حمد و یا تسبیحات اربعه را می خوانیم و بعد از رکوع و سجده هاف در جای خود می نشینیم و ذکر تشهد را گفته و سپس سلام می دهیم و با نماز چهار رکعتی خود پایان می دهیم.

آموزش نماز با عکس های کودکانهآموزش تصاویری مراحل نماز

امیدواریم آموزش تصویری نماز برای شما دوستان نیز مفید بوده باشد و با استفاده از ان بتوانید نحوه صحیح نماز خواندن را به کودکان آموزش دهید. همچنین از شما والدین گرامی دعوت می نماییم با کلیک بر روی کودک و والدین از دیگر آموزش ها و مطالب جالب و جذاب برای کودکان دیدن فرمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.