آموزش مرحله به مرحله ساخت آباژور با وسایل دور ریختنی و ساده را در این مطلب ملاحظه نموده و با ایده های خلاقانه برای ساخت انواع آباژور های تزیینی زیبا و جدید برای منزل آشنا شوید.

ساخت آباژور یکی از فعالیت های هنری جالب و زیبا است که از این طریق و با به کار گیری خلاقیت و ابتکار می توانید زیباترین آباژورهای تزیینی دست ساز را برای منزل خود داشته باشید. بر این اساس قصد داریمدر این مطلب به معرفی مراحل ساخت و تهیه آباژوری زیبا و شیک بپردازیم که تهیه آن می تواند نقش مهمی در زیبایی منزل شما داشته باشد. تا پایان با این آموزش جالب و زیبا ما را همراهی نمایید.

آموزش ساخت آباژور با وسایل ساده در منزل :

ساخت آباژور را می توان با انواع وسایل ساده و در دسترس انجام داد، اما آموزشی که قرار است در این مطلب به ارائه آن بپردازیم مربوط به ساخت انواع آباژورهای تزیینی با مقوا است که می تواند ایده ایی جالب برای شما باشد و از این طریق و همچنین به کارگیری خلاقیت در خانه زیباترین آباژور را تهیه نمایید. برای ساخت این مدل آباژور به مقداری مقوای ضخیم یا کارتن، ورق اکرلیک یا طلق، شاخه درخت، رنگ اکرلیک طلایی و قلمو، چسب حرارتی، طناب کنفی و ابزار های مخصوص برش مثل چاقو و قیچی نیاز دارید تا اقدام به ساخت این آباژور زیبا نمایید.

ساخت لوستر و آباژور

برای شروع کار مقوا را به شکل مستطیل برش بزنید، طول و عرض آن با توجه به سایز آباژور شما تعیین می گردد. فقط توجه داشته باشید که طول مقوا باید چهار برابر اندازه ایی باشد که برای عرض آباژور در نظر دارید. حال مقوا را به چهار قسمت مساوی تقسیم نموده و تا بزنید.

ساخت انواع آباژور با مقوا

یک طرح زیبا و مناسب را انتخاب و آن را بر روی هر چهار وجه مستطیل بکشید و سپس با کارتر یا چاقوی لیزری طرح را برش زده و خارج نمایید. برای زیبایی بیشتر کار، لبه های طرح را با استفاده از قلمو و رنگ طلایی سایه بیندازید.

حتما بخوانید:  کاردستی نمدی برای گروهای سنی مختلف

آموزش ساخت انواع آباژور با مقوامراحل ساخت لوستر و آباژورساخت آباژور های تزیینی زیبا

بعد از تکمیل طرح مورد نظر، چند تکه طلق در رنگ دلخواه از داخل به مقوا بچسبانید و بعد از خشک شدن چسب، مقوا را که بدنه آباژور را تشکیل می دهد به هم متصل نموده و از این طریق مکعب مستطیل مناسبی بسازید.

ساخت کاردستی آباژور با مقوا و چوبآباژوری های دست ساز

حال به سراغ چوب ها و شاخه های درخت رفته و پایه آباژور را مطابق تصاویر زیر بسازید. این مرحله نیاز به دقت و توجه بیشتر دارد، زیرا پایه اصلی کار محسوب می گردد و همنطور که می دانید در ساخت انواع وسایل تزیینی دست ساز، توجه به پایه اصلی از اهمیت فوق العاده ایی برخوردار است.

خلاقیت با چوب برای ساخت انواع آبازورمراحل ساخت یک آباژور با چوب و مقواآباژور با ایده های خلاقانه و جالب

در این مرحله لامپ و سرپیچ مناسب تهیه نموده و آنها را به قسمت پایه آباژور که از چوب تشکیل شده است، متصل نمایید.از این مدل لامپ ها قبلا در ساخت لوستر نیز استفاده نمودیم و با نحوه اتصال آنها آشنایی دارید.

آباژور با وسایل دور ریختنی

در مرحله آخر ساخت آباژور تزیینی، مکعب مقوایی را به پایه متصل نموده و از این طریق آباژور خود را تکمیل می نماییم.

مدل آباژور دست ساز زیباساخت آباژور در منزل با وسایل ساده

در ادامه نمونه تکمیل شده آباژور را ملاحظه می فرمایید که شما نیز می توانید آن را به شکل های مختلف و زیبا تهیه نمایید.

ساخت آبازور با وسایل دور ریختنی

امیدواریم آموزش ساخت آباژور برای شما نیز جالب و مفید بوده باشد و با استفاده از این آموزش و همچنین به کارگیری ایده های خلاقانه، اقدام به ساخت آباژوری های زیبا و شیک برای منزل خود نمایید. همچنین می توانید با مراجعه به بخش هنر در خانه از دیگر آموزش ها و مدل های متنوع وسایل تزیینی دست ساز و زیبا دیدن فرمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.