پماد کالاندولا فواید و مزیت های فراوانی برای پوست دارد. از جمله این خواص برای پوست، رطوبت دهی به پوست های خشک، ضد خارش و حساسیت، برای تسکین درد عضلات، حساسیت ها مورد استفاده قرار می گیرد و خارش بدن نوزادان را نیز از بین می برد.

پماد کالاندولا (بهار) از گلبرگ گل همیشه بهار تولید شده است. از این گل به صورت خشک و یا پودر نیز استفاده می شود. پماد کالاندولا حاوی ۲ تا ۵ درصد گل همیشه بهار است. عصاره گیاهان دارویی، به صورت موضعی استفاده می شود، مانند چای که در کمپرس استفاده می شود، اما این پماد عمر طولانی تر و مفید تری، برای استفاده ما دارد.طبیعت اطراف ما پر از گیاهان مفید و دارای خواص معجزه انگیز وجود دارد که یکی از گیاهان پر از فایده، گل همیشه بهار یا کالاندولا است. به دلیل خواص زیاد و معجزه آور این گل برای پوست، محققان آن را به صورت پماد در آورده اند تا استفاده از این گل پر از فایده آسان تر باشد. از پماد کالاندولا، به صورت یک لوسیون و یا مانند یک مرهم شفا استفاده می شود. این پماد بیشتر برای پوست های خشک مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه، با خواص درمانی این پماد محبوب و پر خاصیت، بیشتر آشنا خواهید شد.

پماد کالاندولا

فواید و خواص پماد کالاندولا برای پوست

پماد کالاندولا در درجه اول برای درمان ناراحتی های پوست، کبودی، سوختگی و زخم های باز استفاده می شود. این پماد با خاصیت های فراوان، به رشد مویرگ کوچک جدید، که باعث بهبود گردش خون می شود، کمک فراوانی می کند و زخم های پوستی را التیام می بخشد. همچنین کالاندولا به ترمیم بافت پوست، برای زخم های باز و همچنین برای آسیب های بافت پوست، مانند آفتاب سوختگی، سرعت فراوانی برای بهبود این زخم ها و آسیب ها می بخشد. خواص درمانی این پماد به بهبود اگزما، درماتیت اطراف دهان و دیگر حساسیت های پوست، کمک فراوانی می کند. این پماد پر از فایده دارای اثر تسگین دهندگی و ضد خارش و ضد درد برای بافت های اطراف پوست را نیز دارد. این پماد برای درمان سرما زدگی جزئی نیز توصیه شده است.

پماد کالاندولا برای پوست

کالاندولا برای نوزاد

پماد کالاندولا تسکین دهنده خوب برای پوست نوزاد، به ویژه در هنگام خشکی هوا، بسیار مناسب است. این پماد برای محافظت پوست های ظریف و تسکین دهنده پوست کودک می باشد. در هنگام عوض کردن پوشک و یا هنگام خشکی آن ناحیه، می توان از پماد کالاندولا برای رطوبت دهی استفاده شود. به طور کلی برای تسکین و تغذیه پوست های ظریف، مثل پوست کودک، مورد استفاده قرار می گیرد.

پماد کالاندولا کودک

خاصیت ضد التهابی

از جمله خواص پماد کالاندولا، خاصیت ضد التهابی آن برای تسکین درد عضلات، گرفتگی عضلات و رگ به رگ شدن، استفاده می شود. مطالعات فراوانی در این خصوص صورت گرفته است که در صورت بروز این مشکلات برای پوست و بدن، از این پماد معجزه گر استفاده شود.

پماد کالاندولا برای تسکین

کالاندولا، پمادی پرکاربرد و مفید برای پوست همه افراد است. این پماد پر از خواص، علاوه بر زیبایی به تسکین و آرام بخشیدن پوست و دردهای عضلانی نیز کمک فراوانی می کند. در این مطلب ویژگی های و موارد مصرف پماد کالاندولا را بیان کردیم. می توانید برای اطلاعات بیشتر از داروها، به بخش اطلاعات دارویی مراجعه نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.