از پوشک گرفتن کودکان باید با صبر و تحمل بیشتری انجام شود و این مسئله با فشار آوردن بر کودک, قابل حل نمی باشد. این مسئله مربوط به تکامل مغز کودک است و زمانی که سیستم عصبی مرکزی بتواند مثانه را کنترل کند، کودک قادر است به تنهایی به دستشویی رود و خود را تخلیه کند.

یکی از مراحل سخت بچه داری، از پوشک گرفتن بچه است. از پوشک گرفتن کودکان در سنین مختلفی صورت می گیرد و والدین نباید انتظار داشته باشند همه کودکان در سن مدنظر آن ها بتوانند ادرار و یا مدفوع را کنترل کنند. در این مطلب یکی از ساده ترین روش ها برای از پوشک گرفتن کودکان آموزش داده می شود.

از پوشک گرفتن کودک با آموزش ساده

از پوشک گرفتن کودک

یکی از نکته هایی که باید در, از پوشک گرفتن کودک به آن توجه شود، این است که این کار باید در زمان و به صورت مناسبی انجام شود و اگر به این نکته توجه نشود، کار سخت تر شده و ممکن است نتیجه برعکس شود.

اکثر کودکان در سن ۲ سالگی مغزشان تکامل یافته، در نتیجه این سن توانایی یادگیری بیشتری دارند. علاوه بر این سیستم عصبی مرکزی کودک نیز از ۲۴ ماهگی به بعد به طور کامل می تواند مثانه را کنترل کند. با این حال برخی والدین می توانند قبل از ۲ سالگی، کودک را از پوشک بگیرند.

مهم ترین مسئله در آموزش توالت رفتن به کودکان , یادآوری است. والدین و به خصوص مادران زمانی که احساس می کنند کودک توانایی یادگیری برای دفع و کنترل ادرار را دارد و می تواند خود را کنترل کند، باید با یادآوری های مکرر و منظم, آموزش توالت رفتن را به کودک بدهند.

زمان مناسب برای از پوشک گرفتن کودک، فصل بهار و تابستان است. از پوشک گرفتن کودک نیاز به صبر و شکیبایی دارد و باید با حوصله و رفتار مناسب به کودک آموزش داده شود. برای این کار بهتر است در ابتدای آموزش به کودک، او را با محیط و صندلی توالت آشنا کنید و دلیل این کار و فواید آن را برای کودک توضیح دهید. به علاوه در ابتدا کودک را پوشک کنید و فقط در زمان توالت رفتن، پوشک او را خارج کنید. در ابتدا از کودک انتظار نداشته باشید که به درستی و به موقع به شما اطلاع دهد. در صورتی که کودک نتواست ادرارش را کنترل کند و به اصطلاح خراب کاری کرد، او را سرزنش نکنید.

پوشک گرفتن کودک

می توانید از چیزهایی که مورد علاقه کودک است استفاده کنید تا کودک تشویق به توالت رفتن شود و در طول روز چند ساعت کودک را باز بگذارید و مرتب توالت رفتن را یادآوری کنید. هر چه که از ابتدای آموزش به کودک پیش می رود، کودک را بیشتر پوشک نکنید و زمان های بیشتری او را باز بگذارید.

زمانی که از کودک خواستید بر روی صندلی توالت بنشیند و کارش را انجام دهد، ولی بعد از ۱۰ دقیقه کودک کاری انجام نداد، کودک را از توالت خارج کرده و ۱۰ دقیقه بعد دوباره کودک را به توالت بازگردانید. تشویق یکی از موثرترین راهکارها برای از پوشک گرفتن کودک است. هر بار که کودک سعی می کند تا کارش را به درستی انجام دهد، او را تشویق کنید.

برخی کودکان در شب ها نمی توانند خود را کنترل کنند. با توجه به این که کودکان در ۳ سالگی تقریبا به طور کامل می توانند توالت رفتن را یاد بگیرند, توصیه می شود تا مدتی که کودک به طور کامل کنترل ادرار را یاد نگرفته, شب ها او را پوشک کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.