لک های صورت می توانند به طور طبیعی و یا بر اثر در معرض نور خورشید قرار گرفتن رخ دهند. لک های صورت را می توانید با کمک روش های طبیعی و گیاهی درمان کنید. در ادامه این مطلب روش هایی برای درمان لک صورت را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

لک های صورت از بزرگترین دغدغه ها برای هر خانمی محسوب می شوند و همه خانم ها به دنبال راه حل های مختلف برای از بین بردن لک های صورت خود هستند. بهتر است از روش های خانگی و داروهای گیاهی برای از بین بردن درمان لک صورت استفاده کنید.

لک های صورت می توانند بر اثر مشکلات داخلی بدن بر روی پوست ظاهر شوند که بهترین راه درمان آن ها استفاده از ماسک های طبیعی لک صورت است و اگر لک های صورت شما بر اثر استفاده منظم از ماسک های گیاهی درمان نشد بهتر است به پزشک های حاذق طب سنتی برای درمان لک صورت خود مراجعه کنید.

پاک کردن لکه های صورت با روش های خانگی

انواع روش های طبیعی و خانگی برای درمان لک صورت

لک های صورت ممکن است در اثر جوش نیز بوجود آیند, روش های طبیعی زیادی برای درمان جای جوش و لک صورت وجود دارد که در این مطلب شما را با انواع این روش های درمان خانگی و طبیعی لک صورت آشنا می سازیم.

 درمان و رفع لک صورت

درمان لک صورت با کمک ماسک های طبیعی و گیاهی

برخی از افراد برای از بین بردن لکه های صورت از روش های غیرطبیعی و شیمیایی استفاده می کنند که استفاده از این روش ها ممکن است در پوست باعث بروز مشکلاتی شود. مناسب ترین روش ها برای درمان لک صورت ماسک های طبیعی و گیاهی هستند و استفاده از این ماسک ها برای پوست صورت مضر نیست.

درمان لکه های قهوه ای صورت با روش های طبیعی

ماسک سرکه و عسل

برای رفع لک های صورت می توانید مقداری عسل و سرکه را با یکدیگر مخلوط کنید و سپس مخلوط این مواد را بر روی لکه های صورت خود بمالید. کبودی های زیر چشم را هم می توانید با کمک این ماسک گیاهی از بین ببرید.  ماسک عسل و سرکه برای رفع کبودی های زیر چشم هم می تواند مفید و تاثیرگذار باشد.

ماسک سرکه و عسل

ماسک سیب و هویج

ابتدا هویج و سیب را رنده کنید سپس یک قاشق مرباخوری عسل را به این مواد اضافه کنید و همه مواد را به خوبی با یکدیگر مخلوط کنید و سپس مخلوط این مواد را بر روی لک های صورت خود به مدت ۲۰ دقیقه قرار دهید و بعد از مدت زمان ذکر شده صورتتان را با کمک آب ولرم شستشو دهید.

ماسک هویج و سیب

ماسک عسل

یکی از بهترین ماسک های طبیعی برای از بین بردن لک های صورت ماسک عسل است زیرا عسل دارای آنزیم هایی است که به روشن شدن پوست کمک می کند. مقداری عسل را در درون ظرف مناسبی بریزید سپس ظرف حاوی عسل را بر روی بخار آب جوش قرار دهید و بعد از اینکه عسل حالت روان تری پیدا کرد مقداری پودر دارچین را با آب مخلوط کنید و به عسل اضافه کنید و سپس ماسک عسل را به مدت ۴۰ دقیقه بر روی پوست صورت خود قرار دهید و بعد از سپری شدن مدت زمان لازم برای مکث ماسک صورت خود را با آب ولرم بشویید.

ماسک عسل

آبلیمو

آبلیمو یکی از انواع ماده های غذایی موثر برای درمان کک و مک و لکه های قهوه ای پوست است همچنین آبلیمو دارای خاصیت روشن کنندگی پوست صورت است و به راحتی می تواند لکه های سیاه را از روی پوست صورت شما از بین ببرد. شما می توانید برای درمان لکه های صورت مقداری آبلیموی تازه را بر روی لکه های صورت خود به مدت ۱۵ دقیقه قرار دهید و سپس پوست صورت خود را به آرامی ماساژ دهید و بعد از مدت زمان ذکر شده صورتتان را با آب ولرم شستشو دهید. از آبلیمو تازه می توانید به مدت ۲ بار در روز استفاده کنید.

استفاده از آبلیمو برای رفع لک صورت

پیاز

یکی دیگر از مواد طبیعی که برای درمان لکه های قهوه ای پوست می تواند تاثیرگذار باشد پیاز است شما می توانید یک عدد پیاز قرمز را برش دهید و سپس برش های پیاز را بر روی لکه های قهوه ای پوست خود بمالید می توانید از پیاز برای رفع لکه های پوست خود دو بار در روز استفاده کنید.

پیاز درمان موثری برای لکه های صورت

ماسک شیر خشک و عسل

این ماسک یکی از انواع ماسک های قوی برای از بین بردن لکه های صورت است که در ادامه این مطلب درمان لک صورت را با کمک این ماسک مشاهده خواهید کرد.

ماسک بی نظیر شیرخشک و عسل برای درمان لکه های صورت

مواد لازم

آبلیمو : ۲ قاشق غذاخوری
عسل : ۴ قاشق غذاخوری
شیرخشک : ۲ قاشق غذاخوری

طرز تهیه ماسک شیرخشک و عسل

ابتدا همه این مواد را با یکدیگر مخلوط کنید تا به صورت خمیری مانند در آیند سپس مخلوط این مواد را بر روی صورت خود بمالید و اجازه دهید که به مدت ۲۰ دقیقه این مواد بر روی پوست صورت شما بمانند و بعد از مدت زمان ذکر شده صورتتان را با آب بشویید و سپس پوست خود را خشک کنید و مقداری ماست به مدت ۱۰ دقیقه بر روی پوست صورتتان قرار دهید.

ماسک شیرخشک و عسل

ماسک خاک رس برای درمان لک صورت

مقداری خاک رس و یا خاک رس سفید را با آب مخلوط کنید تا به شکل خمیر در آیند سپس خمیر را به صورت دورانی بر روی پوست صورت خود بمالید به طوری که همه پوست صورت شما با کمک این ماسک پوشانده شود. بعد از خشک شدن ماسک می توانید آن را با کمک لیف حمام و آب گرم از روی صورت خود بشویید. این ماسک برای انواع پوست ها می تواند مفید و تاثیرگذار باشد.

ماسک خاک رس درمانی بی نظیر برای لکه های صورت

درمان لک صورت با روش های خانگی

ماسک سیب زمینی برای درمان لک صورت

برای تهیه ماسک سیب زمینی ابتدا پوست یک عدد سیب زمینی را بگیرید و سپس سیب زمینی را رنده کنید و مقداری گلاب به سیب زمینی اضافه کنید و این مواد را با یکدیگر به خوبی مخلوط کنید تا به صورت خمیری شکل در آیند سپس بر حسب نوع پوست خود مقداری آب لیمو و عسل به این ماسک اضافه کنید. اگر پوست چربی دارید چند قطره آب لیمو به ماسک سیب زمینی اضافه کنید و اگر پوست خشکی دارید می توانی چند قطره عسل به مواد این ماسک اضافه نمایید. بعد از مخلوط کردن همه مواد ماسک می توانید ماسک را به مدت ۱۵ دقیقه بر روی پوست خود قرار دهید و سپس بعد از مدت زمان ذکر شده پوست صورتتان را به کمک آب شستشو دهید.

ماسک سیب زمینی و گلاب برای درمان لک صورت

درمان لکه های صورت

ماسک استوایی برای درمان لک صورت

ابتدا یک موز را به خوبی له کنید و یک قاشق سوپ خوری عسل به موز له شده اضافه کنید و سپس این ماسک را به مدت ۱۵ دقیقه بر روی پوست خود بمالید و بعد از مدت زمان ذکر شده صورتتان را با کمک آب به خوبی شستشو دهید. این ماسک برای رفع لکه های پوست خشک می تواند مفید باشد.

ماسک موز و عسل روش های طبیعی و خانگی برای درمان لک صورت

برای درمان و رفع مشکلات پوستی بهترین راه استفاده از روش های طبیعی و خانگی است شما می توانید با کمک این روش ها پوست آسیب دیده خود را به خوبی درمان کنید. در این مطلب با انواع روش های طبیعی برای درمان لک صورت آشنا شدید شما می توانید با کمک هر یک از این روش ها لک های صورت خود را از بین ببرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.