روش های موثر و مفید برای جلوگیری از ترک شکم در بارداری و موثرترین شیوه های درمان خانگی ترک های پوستی ناشی از بارداری و چاقی را در این مطلب مشاهده نمایید.

به وجود آمدن ترک شکم در بارداری یکی از مشکلات رایج دوران بارداری است که همه خانم ها را آزار می دهد، اما لازم است بدانید این مشکل نیز مانند سایر بیماری ها و مشکلات پوستی دارای درمان است و با کسب اطلاعات کافی در این زمینه می توانید به جلوگیری و رفع ترک های پوستی ناشی از بارداری و چاقی پرداخته و از این طریق زیبایی را به پوست بدن تان برگردانید. تا پایان این مقاله همراه ما باشید و از راهکارهای ارائه شده در این زمینه نهایت استفاده را ببرید.

درمان ترک شکم در بارداری و بعد از زایمان :

 ایجاد ترک شکم در بارداری اغلب به دلیل افزایش وزن ناگهانی پیش می آید، همه خانم ها در دوران بارداری، حدود ۱۲ تا ۱۶ کیلوگرم وزن اضافه می نمایند اما بیشتر کسانی که به صورتی ناگهانی دچار اضافه وزن می شوند بر روی پوست شکم و سایر نقاط بدن ترک هایی را مشاهده می فرمایند. البته مسائل ژنتیکی و همچنین نوع تغذیه و فعالیت های بدنی نیز در رخ دادن ترک های پوستی بی تاثیر نمی باشند. آثار کشیدگی پوست در دوران بارداری که به صورت ترک های پوستی ظاهر می گردند می توانند در ابتدا صورتی، قرمز، قهوه ای روشن یا تیره باشند که به مرور زمان تغییر رنگ داده و کمرنگ تر می شوند اما به خودی خود از بین نمی روند و آثار آنها بر روی پوست باقی می ماند. بدین منظور توجه به راه های درمانی می تواند تاثیرات بسیاری در این رابطه داشته باشد. که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

ترک شکم در بارداری

درمان خانگی ترک شکم در بارداری :

در این بخش به معرفی چند راهکار و درمان خانگی برای ترک های پوستی می پردازیم که با استفاده از این روش های ساده می تواتید به رفع و جلوگیری از ایجاد ترک های پوستی بر روی شکم و پوست بدنتان بپردازید. این روش ها شامل موارد زیر می باشند :

  • رطوبت رسانی به پوست از طریق نوشیدن آب و مایعات کافی
  • به جریان انداختن خون در پوست شکم با استفاده از برس پوست و پارچه در زمان استحمام
  • تسریع گردش خون با استفاده از فعالیت های بدنی و ورزش های مناسب
  • جلوگیری از خاراندن پوست شکم به دلیل حساس و نازک بودن پوست
  • ماساژ متناوب پوست با شیر و یا روغن زیتون تا دو ماه بعد از زایمان
  • استفاده از روغن جوانه گندم در ماه های اول بارداری
  • استفاده از غلات، کلسیم، ویتامین، پروتئین، میوه و سبزیجات در رژیم غذایی
  • به کارگیری راهنمای اضافه وزن تدریجی در دوران بارداری
  • استفاده از مکمل های ویتامین c  در دوران بارداری

ترک شکم در بارداری

با موثرترین روش ها برای درمان و جلوگیری از ترک شکم در بارداری آشنا شدید، لازم است بدانید به کارگیری از این روش ها از ابتدای دوران بارداری توصیه شده است و بهتر است آن ها را به بزرگ شدن شکم و ایجاد ترک ها موکول ننمایید و از همان ابتدا با استفاده از روش های موثر به پیشگیری و رفع این مشکلات پوستی کمک نمایید. با این حال در صورت بروز ترک ها پوستی می توانید آثار باقی مانده از آنها را با کمک لیزر پوست از بین ببرید، که این روش اغلب توسط متخصصان پوست و طی سه یا چهار جلسه انجام می گیرد.

ترک پوست شکم در بارداری

امیدواریم راهکارهای ارائه شده در زمینه جلوگیری و رفع ترک شکم در بارداری برای شما مادران گرامی مفید بوده باشد، از شما دعوت می نماییم با مراجعه به بخش کودک و والدین از دیگر مطالب پزشکی و نکات مهم و دانستنی های مفید در رابطه با دیگر مسائل نیز دیدن فرمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.