کیک ماست یکی از انواع کیک های خوشمزه و خوش طعم است که می توانید آن را به راحتی در منزل تهیه کنید. در ادامه این مطلب طرز تهیه کیک ماست را با آسان ترین روش به شما عزیزان آموزش می دهیم.

پخت کیک های خوش طعم یکی از کارهای مورد علاقه بیشتر کدبانوهای ایرانی است و همه خانم ها تمایل دارند که بتوانند در پخت انواع کیک های متنوع مهارت کافی را بدست آورند. کیک ماست از خوشمزه ترین کیک ها با دستور پخت آسان است که بهتر است این کیک را به عنوان یک عصرانه متفاوت و خوش طعم در منزل تهیه کنید. در طرز تهیه کیک ماست می توانید برای خوش طعم کردن آن از رنده پوست لیمو نیز استفاده کنید.

کیک ماست و کیک صبحانه و کیک گردویی  از انواع کیک ها با دستور پخت آسان می باشند و بهتر است که این نوع کیک ها را خودتان در منزل تهیه کنید تا با رعایت کردن نکات بهداشتی بتوانید کیک سالم و خوش طعمی را برای خانواده خود بپزید.

کیک ماست خوشمزه

مواد لازم

شکر : ۱.۵ پیمانه
روغن و یا کره ذوب شده : ۱ پیمانه
آرد : ۲.۵ پیمانه
تخم مرغ : ۴ عدد
ماست : ۱.۵ پیمانه
بیکینگ پودر : ۱ قاشق غذاخوری
رنده پوست پرتقال : ۱ قاشق مربا خوری

طرز تهیه کیک ماست

در مرحله اول تهیه کیک ماست ابتدا فر را بر روی دمای ۱۷۵ درجه سانتی گراد تنظیم کنید. آرد و بیکینگ پودر با یکدیگر مخلوط کنید و سپس مخلوط این مواد را سه بار الک نمایید.

الک کردن آرد

زرده و سفیده تخم مرغ را از یکدیگر جدا کنید و سفیده را آنقدر هم بزنید تا به خوبی پف کند و با برگرداندن ظرف بیرون نریزید.

جدا کردن زرده و سفیده تخم مرغ هم زدن سفیده تخم مرغ سفیده تخم مرغ زده شده

سپس زرده را با شکر مخلوط کنید و با کمک همزن زرده و شکر را هم بزنید تا سفید رنگ شوند.

مخلوط کردن زرده با شکر هم زدن شکر و زرده تخم مرغ

سپس ماست و رنده پوست پرتقال و روغن را به مخلوط شکر و زرده اضافه کنید و دوباره همه این مواد را به خوبی هم بزنید تا با یکدیگر مخلوط شوند.

اضافه کردن ماست و روغن به مایه کیک
آرد را به صورت آرام آرام به مایه کیک اضافه کنید. در مرحله آخر دستور پخت کیک ماست سفیده تخم مرغ را به مایه کیک اضافه کنید و مایه کیک را به آرامی هم بزنید توجه داشته باشید که در این مرحله نباید مایه کیک را زیاد هم بزنید.

اضافه کردن آرد به مایه کیک ماست

بعد از آماده شدن مایه کیک در ته قالب فر کاغذ روغنی را پهن کنید سپس مایه کیک را در درون قالب فر بریزید و قالب فر را در درون طبقه وسط فر با دمای ۱۷۵ درجه سانتی گراد به مدت ۴۵ دقیقه قرار دهید.

کیک ماست خوشمزه

         طرز تهیه کیک ناست + نکات

نکات طلایی برای پخت بهتر کیک ماست

۱. اگر کاغذ روغنی در دسترس ندارید می توانید ته قالب فر را به کمک روغن چرب کنید سپس در درون قالب فر مقداری آرد بپاشید و مایه کیک را در درون فر بریزید.
۲. از بیکینگ پودر تازه در پخت کیک ماست استفاده کنید.
۳. در هنگام پخت کیک ماست درب فر را باز نکنید زیرا باز کردن درب فر در هنگام پخت باعث خوایبدن پف کیک می شود.
۴. در هم زدن مایه کیک می توانید از همزن برقی و یا دستی استفاده کنید.
۵. تخم مرغ ها را قبل از تهیه مایه کیک در درون دمای محیط قرار دهید.
۶. برای پخت ماست کیک حتما آرد را سه بار الک کنید.
۷. برای طرز تهیه کیک ماست بهتر است از ماست ترش  استفاده کنید و توجه داشته باشید که ماست نباید بیش از حد شل و یا سفت باشد.

کیک ماست

در طرز تهیه کیک ماست بعد از آماده شدن کیک می توانید کیک را به کمک میوه هایی نظیر توت فرنگی و پرتقال و … به زیبایی تزیین کنید و این کیک خوشمزه را در کنار اعضای خانواده خود سرو کنید. در صورت تمایل می توانید برای مشاهده آموزش پخت کیک های مختلف به بخش انواع کیک مراجعه کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.