یکی از پرمصرف ترین شکل های استفاده از گیاهان در طب سنتی عرقیات هستند که امروزه در ایران بیش از ۴۰ نوع گیاه عرق گیری شده اند که عرق رازیانه نیز یکی از آن ها است, در ادامه این مطلب انواع خواص عرق رازیانه را مورد بررسی قرار می دهیم.

رازیانه یکی از انواع گیاهان با خواص زیاد برای سلامت بدن است که امروزه بیشتر افراد از عرق رازیانه استفاده می کنند. خواص عرق رازیانه نیز مانند گیاه رازیانه برای بدن بی شمار است و شما می توانید در درمان برخی از بیماری ها و مشکلات بدن از این نوع عرق گیاهی استفاده کنید.

عرق رازیانه از انواع عرقیجات با طبیعت گرم است و هم چنین عرق رازیانه شامل مقدار زیادی از هورمون های زنانه است. این عرق گیاهی دارای ویژگی های درمانی بیشمار و معجزه آسایی است که در مطالب زیر با مزیت های بیشمار آن آشنا خواهید شد.

بررسی انواع خاصیت های عرق رازیانه

بررسی انواع خواص عرق رازیانه برای سلامت بدن

عرق رازیانه دارای خواص بیشماری برای خانم ها است و همچنین این عرق گیاهی یک داروی موثر در درمان بیماری های سرد زنان است. توجه کنید که مصرف مداوم عرق رازیانه به دلیل داشتن هورمون های زنانه برای آقایان مضر می باشد و می تواند باعث بروز مشکلاتی در مردان شود.

بررسی انواع خاصیت های بیشمار عرق رازیانه

 بررسی خواص دارویی و درمانی عرق رازیانه در خانم ها

۱. درمان تکمیلی قاعدگی های دردناک ( دیسمنوره ) و قطع قاعدگی ( آمنوره ) و قاعدگی های طولانی ( هایپر منوره )
۲. رفع عوارض و مشکلات یائسگی ( منوپوز) در زنان
۳. چاق شدن اندام لاغر در زنان و به طور کلی این عرق گیاهی در ایجاد صفات ثانویه جنسی در زنان موثر است.
۴. افزایش میل جنسی
۵. رفع موهای زائد در صورت و اندام بانوان ( شما می توانید برای استفاده از این خاصیت عرق رازیانه آن را به مدت ۴۰ تا ۱۲۰ روز برای نازک شدن و کاهش موهای زائد در بدن استفاده کنید).
۶. درمان افسردگی و بیماری های روحی در زنان و دوشیزگان از جمله فواید عرق رازیانه محسوب می شود

خواص بیشمار عرق رازیانه برای خانم ها

خواص عرق رازیانه برای پوست

از دیگر خواص عرق رازیانه می توان به تاثیر آن در درمان برخی از بیماری ها و مشکلات پوستی اشاره کرد. عرق رازیانه باعث طراوت و شادابی در پوست می شود و هم چنین استفاده از عرق رازیانه می تواند برای رفع چین و چروک های صورت در خانم ها موثر باشد.
عرق رازیانه اگر با گلاب و پودر زعفران و روغن بنفشه مخلوط شود می تواند برای رفع لکه های پوستی مفید واقع شود و شما باید مخلوط این مواد را شب ها بر روی پوست صورت خود بمالید.

خواص عرق رازیانه برای پوست

خواص معجزه آسا عرق رازیانه برای افزایش بینایی

از معجزه آساترین خواص عرق رازیانه در تقویت بینایی است. شما می توانید برای تقویت قدرت دید خود عرق رازیانه را بجوشانید تا به خوبی استریل شود و سپس عرق رازیانه را با کمک قطره چکان در درون چشم خود بریزید. هم چنین از عرق رازیانه می توانید به مدت سه مرتبه ( صبح و ظهر و شب ) برای افزایش نور چشم و کاهش التهابات چشمی و کاهش ابتلا به بیماری آب مروارید چشم استفاده کنید.

بررسی خواص معجزه آسا عرق رازیانه برای پوست

عرق رازیانه در دوران بارداری و شیردهی

از خاصیت های عرق رازیانه می توانید در دوران بارداری برای زیباتر شدن فرزندتان استفاده کنید هم چنین مصرف این عرق گیاهی در دوران بارداری باعث زیبایی چشم های فرزند شما می شود. اگر می خواهید فرزندتان دختر شود قبل از حاملگی می توانید این عرق گیاهی را مصرف کنید تا شانس دختر دار شدن شما افزایش یابد.

خواص عرق رازیانه در بارداری و شیردهی
عرق رازیانه یکی از بهترین افزاینده های شیر در دوران شیردهی است و شما می توانید عرق رازیانه رقیق شده با آب را در دوران شیر دهی استفاده کنید.

خاصیت های بیشمار عرق رازیانه

عرق رازیانه طبع گرمی دارد و مصرف آن در خانم ها با طبع گرم باعث افزایش فشار خون و ایجاد برخی از التهابات می شود بنابراین بهتر است که در زمان مصرف این عرق گیاهی خانم ها با طبع گرم از شربت سرکه و حجامت به عنوان کنترل کننده استفاده نمایند. در این مطلب با انواع خواص عرق رازیانه آشنا شدید که امیدواریم بتوانید از خواص دارویی و درمانی این عرق مفید گیاهی برای درمان بیماری ها و مشکلات خود بهره مند شوید. در صورت تمایل می توانید برای مشاهده انواع خاصیت های عرقیجات مختلف به بخش خواص عرق جات مراجعه کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.