اموزش ساخت لوستر با کاغذ و مقوا را در این مطلب مشاهده نموده و با نحوه صحیح و آسان ساخت لوستر دست ساز شیک و زیبا برای منزل آشنا شده و از این طریق اقدام به ساخت لوستر و آباژورهای زیبا نمایید.

آموزش ساخت لوستر یکی از آموزش های زیبا و کاربردی است که از جذابیت خاصی برخوردار می باشد و اغلب ما ترجیح می دهیم با نحوه ساخت لوستر های مختلف آشنا شده و اقدام به ساخت نماییم و از این طریق علاوه بر زیبایی بخشیدن به فضای منزل، از دیگر کاربردهای لوستر نیز استفاده نماییم. بر این اساس سعی نمودیم در این مقاله آموزش مرحله به مرحله ساخت لوستر را مطرح نماییم که با استفاده از آن می توان اقدام به ساخت لوسترهای متفاوت و زیبایی نمود. در ادامه مطلب همراه ما باشید و از این آموزش جالب و کاربردی نهایت استفاده را ببرید.

آموزش ساخت لوستر مدرن و زیبا در منزل :

آموزش ساخت لوستر که در این مطلب مطرح می نماییم مربوط به ساخت لوستر تزیینی زیبا با استفاده از کاغذ و مقوا می باشد که با تهیه آن می توان زیبایی خاصی به فضای منزل بخشید، این نوع لوستر به راحتی تهیه می گردد و کاربردهای زیادی در تزیین منزل دارد. برای ساخت این لوستر زیبا به مواد و وسایل زیر احتیاج دارید :

  • مقوا و یا کاغذ ضخیم
  • نوار چسب دوطرفه
  • گیره کاغذ
  • اسپری رنگ
  • قیچی یا کاتر

آموزش ساخت لوستر

ساخت لوستر دست ساز یک نوع خلاقیت در خانه است که کاربردهای فراوانی نیز دارد، برای شروع ساخت آن باید الگوهای مربوطه را کشیده و بر روی کاغذ مورد نظر منتقل نمایید. در تصویر زیر الگوهای مورد نظر را مشاهده می فرمایید که در هر یک تعداد الگو مشخص شده است، همانگونه که مشاهده می فرمایید لازم است از الگوی اول یک عدد، الگوی شماره دو، ۵ عدد و از الگوی سوم، ۵۵ عدد الگو داشته ابشید. بعد از کشیدن آنها بر روی کاغذ و یا مقوا آنها را برش زده و کنار بگذارید.

ساخت لوستر با الگو

الگوی شماره دو را که از آن پنج تکه دارید، مطابق شکل زیر به هم بچسبانید.

مراحل ساخت لوستر

حال الگوهای شماره سه را که از آنها تعداد ۵۵ عدد دارید، به شکا پنج ضلعی بچینید. برای این کار نیاز به پنجالگو دارید، توجه داشته باشید که با این تفاسیر شما یازده دسته پنج تایی خواهید داشت که آنها را به شکل پنج ضلعی به هم متصل نموده اید.

حتما بخوانید:  ایده هایی برای تبدیل دورریختنی ها به کاردستی های زیبا

نحوه ساخت لوستر با کاغذ

حال همه دسته های پنج تایی را که شامل یازده دسته می شود کنار یکدیگر قرار داده و یه صورت گرد به هم متصل کنید. توجه داشته باشید که بهتر است در این مرحله علاوه بر چسب از گیره های مخصوص کاغذ نیز استفاده کنید تا مقاومت کار شما بیشتر شود.

آموزش ساخت لوستر مدرن و زیباساخت لوستر و آباژور زیبا

در مرحله بعد اقدام به رنگ نمودن قطعات متصل به هم می نماییم، انتخاب رنگ برای لوستر کاملا سلیقه ایی است، اما پیشنهاد می کنیم از دو رنگ متفاوت برای داخل و خارج لوستر استفاده نمایید و ابتدا داخل آن را رنگ زده و سپس با دستمال داخل را پوشانده و دیواره های بیرونی لوستر را رنگ کنید.

مراحل ساخت لوستر با مقوا

بعد از خشک شدن رنگ قطعات به هم متصل شده، قطعه ایی را که با الگوی شماره دو تهیه نمودید رنگ بزنید و سپس به قسمت بالای لوستر متصل کنید.

ساخت لوستر جدید و زیبا

حال زمان آن رسیده که از قطعه ایی که با الگوی شماره یک و به تعداد یک عدد تهیه نمودید، استفاده کنیم. بدین منظور قطع را رنگ زده و بعد از خشک شدن ، سر پیش لامپ را باز کرده و آن را از قطعه شماره یک رد نموده و مجددا لامپ را ببندید، حال لوستری را که از قبل تهیه نمودید به تکه بالایی متصل کنید. برای این اتصال می توانید از گیره های فلزی مناسب استفاده نمایید.

ساخت لوستر دست سازآموزش ساخت لوستر زیبا و شیک

آموزش ساخت لوستر به پایان رسید، با استفاده از این آموزش می توانید انواع چراغ خواب و آباژور های متنوع و زیبایی را نیز تهیه نمایید. در ادامه تصاویر نمونه تکمیل شده این مدل لوستر مدرن و زیبا را مشاهده می فرمایید.

مدل لوستر دست ساز نحوه ساخت لوستر در منزل ساخت لوستر در منزل آموزش ساخت لوسترهای جدید

امدیواریم آموزش ساخت لوستر دست ساز برای شما نیز مفید و کاربردی بوده باشد و با استفاده از آن زیباترین لوسترها را تهیه و در منزل مورد استفاده قرار دهید. از شما دوستان هنردوست و خلاق دعوت می نماییم با مراجعه به بخش کاردستی از دیگر سازه ها و کارهای هنری جدید و متنوع نیز دیدن فرمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.