دسته ها
جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸

آموزش دوخت روتختی چهل تکه زیبا با روشی آسان

  • یلدا محمدی
  • ۱۴ تیر ۱۳۹۵
  • ۲

در این مطلب می توانید آموزش دوخت روتختی را به صورت کامل و مرحله به مرحله مشاهده نموده و با نحوه دوخت روتختی با روشی ساده و آسان آشنا شوید و با استفاده از این آموزش روتختی زیبا و شیکی را در منزل تهیه نمایید.

آموزش دوخت روتختی چهل تکه یکی از آموزش های زیبا و قابل توجه است که با استفاده از آن می توان اقدام به دوخت روتختی های زیبا برای تخت های دو نفره، یک نفره و حتی روتختی های کودکانه نمود. بر این اساس قصد داریم در این مطلب به ارائه آموزش مرحله به مرحله دوخت روتختی های چهل تکه بپردازیم که با استفاده از این آموزش می توانید اقدام به دوخت روتختی دلخواه و ایده آل نمایید. در ادامه همراه ما باشید و از مشاهده این آموزش کامل لذت ببرید.

آموزش دوخت روتختی ساده و شیک در منزل :

آموزش دوخت روتختی که امروز تصمیم داریم ارائه دهیم، مربوط به دوخت روتختی چهل تکه است که از زیبایی خاصی برخوردار می باشد و به راحتی نیز تهیه می گردد. برای دوخت این نوع روتختی به چند رنگ پارچه و مقداری پشم شیشه نیاز دارید. قصد داریم این روتختی را با کمک چرخ خیاطی بدوزیم پس بهتر است قبل از شروع چرخ خیاطی، نخ های مورد نیاز و همچنین قیچی و دیگر ابزار مورد نیاز را تهیه نمایید. در اولین اقدام باید تعدادی مربع یک اندازه از پارچه های مختلف داشته باشید. برای این کار پارچه ها را به طول ده سانتی متر برش زده و بعد از تا زدن مطابق تصویر زیر، اقدام به برش نمایید. برای این کار باید مربع های 10 در 10 زیادی داشته باشید.

آموزش زیبا و ساده دوخت روتختی

جال مربع ها را روی زمین در کنار یکدیگر بچینید تا به طرح و مدل دلخواه دست یابید. توجه داشته باشید که برای روتختی های چهل تکه انتخاب طرح کاملا سلیقه ایی است و شما می توانید مربع ها را به شکل های دلخواه در کنار یکدیگر قرار دهید.

آموزش دوخت روتختی

حال زمان آن رسیده است که پشم شیشه ها را نیز برش بزنید. بهتر است اندازه پشم شیشه ها کمتر باشد، به این صورت که اندازه ابعاد آن یک یا دو سانتی متر کمتر از پارچه ها باشد.

روتختی های ساده و شیک

حال یک لایه پارچه را انتخاب کنید و پشم شیشه را وسط آن قرار داده و سپس لایه دیگر پارچه را روی آن بگذارید و با استفاده از چرخ خیاطی شروع به دوخت نمایید. البته در صورتی که اتصال پارچه و پشم شیشه برایتان سخت است می توانید با استفاده از سوزن ته گرد آنها را به هم متصل نمایید و سپس اقدام به دوخت کنید.

دوختن روتختی چهل تکه سادهدوخت روتختی برای عروسدوخت روتختی با تکه های پارچهمراحل دوخت روتختی چهل تکه

بهتر است دوخت پارچه ها و پشم شیشه به صورت ضربدری باشد تا نتیجه کار رضایت بخش تر شود. تصاویر زیر نمونه صحیح دوخت و اتصال تکه های پارچه را برای دوخت روتختی نشان می دهند.

آموزش دوخت انواع روتختیدوخت آسان روتختی چهل تکه

حال مربع های تکمیل شده را در کنار یکدیگر قرار دهید و آن مقدار پارچه را که اضافه تر از پشم شیشه است را به صورت عمودی نگه داشته و شروع به متصل کردن دو تکه پارچه نمایید.

نحوه دوخت روتختینحوه دوخت انواع روتختی

سعی کنید تکه ها را به صورت ردیفی به یکدیگر متصل نمایید و این کار را تا انتها و تا زمانی که روتختی به سایز دلخواه برسد ادامه دهید.

مدل های روتختی چهل تکهآموزش دوخت ساده روتختیآموزش مرحله به مرحله دوخت روتختی

بعد از پایان کار از پارچه ایی نرم و مناسب به عنوان آستری استفاده نموده و مراحل آخر دوخت روتختی را انجام دهید. تصاویر زیر نمونه تکمیل شده روتختی را نشان می دهد این تصاویر می توانند الگویی برای دوخت روتختی شما باشند. توجه داشته باشید که با استفاده از آموزش دوخت روتختی که مطرح نمودیم می توانید اقدام به دوخت لحاف و همچنین انواع مدل کوسن و بالشت نیز نمایید و از این طریق ست زیبایی بسازید.

روتختی های چهل تکه زیبا و سادهدوخت روتختی سادهآموزش دوخت روتختی سادهدوخت روتختی عروسمدل روتختی چهل تکه

امیدواریم آموزش دوخت روتختی برای شما نیز مفید بوده باشد و با استفاده از این آموزش اقدام به دوخت انواع روتختی و لحاف های زیبا و جذاب نمایید. همچنین می توانید با کلیلک بر روی آموزش خیاطی و مراجعه به این بخش از دیگر آموزش های ارائه شده در این زمینه نهایت استفاده را ببرید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۲ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.