سان شان از انواع دسر های خوشمزه است که مواد اصلی به کار رفته در طرز تهیه سان شاین میوهای دلخواه و بستنی و ژله ها هستند. در ادامه این مطلب روش تهیه سان شاین خوشمزه و خوش طعم را به شما عزیزان آموزش می دهیم.

اگر به دنبال طرز تهیه دسرساده و خوشمزه ای در منزل هستید سان شاین می تواند برای شما بهترین انتخاب باشد و دقت داشته باشید که مهم ترین بخش سان شاین تزیین آن است. طرز تهیه سان شاین را در این مطلب مشاهده خواهید کرد.

به لایه هایی از بستنی و ژله که پشت سر هم در درون لیوان ریخته می شوند سان شاین می گویند شما می توانید در بین لایه های ژله و بستنی از انواع مخلفات دلخواهتان استفاده نمایید.

روش تهیه سان شاین

مواد لازم برای تهیه سان شاین

بستنی وانیلی : ( می توانید از بستنی با طعم دلخواه خود نیز استفاده کنید )
ژله : ( می توانید از چند طعم و رنگ ژله دلخواه استفاده کنید)
سس توت فرنگی و یا سس شکلات
میوه دلخواه: ( معمولا در تهیه سان شاین از موز و توت فرنگی و آناناس استفاده می شود)

مواد لازم برای تزیین سان شاین

شکلات رنده شده
مغز پسته
پودر گردو
خامه
چتر
شوکو رول

طرز تهیه سان شاین

سان شاین خوشمزه

لیوان ها را مدتی قبل از تهیه سان شاین در درون یخچال قرار دهید تا سرد شوند. ابتدا پودر ژله را در درون کاسه بریزید و یک لیوان آب جوش به پودر ژله اضافه کنید و ژله را هم بزنید تا به خوبی در درون آب جوش حل شود بعد از حل شدن ژله یک لیوان آب سرد به ژله اضافه کنید و دوباره ژله را هم بزنید و آن را به مدت ۵ ساعت در درون یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد.
بعد از آماده شدن ژله ها در مرحله بعدی طرز تهیه سان شاین لیوان های بلندی را انتخاب کنید و ته هر لیوان را به اندازه ۳ سانت از ژله پر کنید و سپس یک لایه از بستنی وانیلی را هم به اندازه ۳ سانتی بر روی ژله بریزید و به همین تریتیب لایه های ژله و بستنی را تا بالای لیوان بر روی هم بریزید بهتر است که لایه آخری سان شاین بستنی باشد می توانید در بین لایه های بستنی و ژله از برش های هر نوع میوه دلخواه و مغز پسته و شکلات رنده شده نیز استفاده کنید. سپس بعد از تمام شدن لایه های بستنی و ژله بر روی آن ها مقداری خامه بریزید و شوکو رول ها و چتر را در داخل آن قرار دهید و با کمک شکلات رنده شده و برش های میوه و پودر گردو و مغز پسته و مقداری سس توت فرنگی و شکلات، سان شاین را تزیین کنید.

 طرز تهیه سان شاین با بهترین روش

سان شاین دسری خوشمزه و متفاوت است و شما می توانید این دسر خوشمزه را برای مهمانی ها و مجالس خود تهیه نمایید. امیدواریم از طرز تهیه سان شاین در منزل نهایت لذت را ببرید و اوقات خوب و خوشی را در کنار اعضای خانواده تان سپری کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.