در این مطلب روش های عالی و موثر طبیعی را برای تقویت ناخن و درخشندگی ناخن ها با انواع تقویت کننده ناخن طبیعی آورده ایم. با استفاده از مواد طبیعی موجود در منزل می توان به سادگی کاری کرد تا ناخن ها تقویت شده و معطر شوند.

در حقیقت ظاهر ناخن بر اولین برداشت فرد در مورد شما تاثیری قابل توجه می گذارد. این موضوع را در نظر بگیرید که آیا شما ترجیح می دهید هنگام صحبت کردن دست های خود را حرکت دهید؟ حال در نظر بگیرید که با فردی صحبت می کنید که ناخن های تمیز و سالم دارد و او را با فردی که دارای ناخن های شکسته، بی رنگ و ناسالم هستند مقایسه کنید قطعا صحبت کردن با فردی که ناخن های سالم دارد لذت بخش تر خواهد بود. بدین دلیل یکی از مواردی که امروزه مورد توجه همگان قرار گرفته است تقویت ناخن می باشد.

ویتامین A,D,B12 و کلسیم ویتامین های کلیدی برای ناخن های شما می باشند، این ویتامین ها همچنین نقش مهمی در عملکرد سیستم ایمنی بدن، سلامت چشم، بازسازی سلول ها، لخته شدن خون و حتی ارسال پیام های عصبی می باشند. کمبود این ویتامین ها باعث می شود ناخن های شما خشک و شکننده شوند و این علائم ممکن است نشانه سلامت ضعیف فرد باشد. در این مطلب تعدادی از روش های علمی و خانگی در منزل برای تقویت ناخن طبیعی و علمی را می خوانیم.

تقویت ناخن ها

روش های خانگی تقویت ناخن به صورت طبیعی

 ناخن های زیبا باعث افزایش جذابیت شما می شود. بسیاری از ما به طراحی ناخن ها با استفاده از وسایل طراحی ناخن یا دیگر وسایل علاقه خاصی داریم. اما، اگر ناخن های شما به اندازه کافی قوی نباشند تا بتوانند به راحتی رشد کنند چه می شود؟ ضعف ناخن ها دلایل زیادی می توانند داشته باشند که شامل استفاده از لاک ناخن برای مدت طولانی، در معرض آب قرار گرفتن ناخن ها برای مدت طولانی، پیری، کم کاری یا پرکاری تیروئید، پیسی، اختلالات ریوی، اگزما، کم خونی، عفونت های قارچی و غیره می باشند. دلیل آن هر چه که می خواهد باشد، ناخن های ضعیف و شکننده باعث ایجاد ناراحتی می شوند زیرا به راحتی شکسته می شوند. خبر خوب برای شما این است که شما می توانید تقویت ناخن ها را در منزل به راحتی انجام دهید.

روغن نارگیل

روغن نارگیل یکی از بهترین روش های خانگی برای تقویت ناخن می باشد. این روغن حاوی چربی اشباع شده می باشد که ناخن شما را مرطوب می کند و از عفونت ناخن پیشگیری می کند. شما می توانید روغن نارگیل ولرم را به طور مستقیم روی ناخن ها قرار داده و به آرامی برای ۵ دقیقه آن را ماساژ دهید. این عمل باعث بهبود گردش خون در ناخن شما می شود. این کار را باید دو تا سه بار روزی انجام دهید.

همچنین می توانید چند قطره آبلیمو به یک چهارم فنجان روغن نارگیل گرم اضافه کنید. قبل از رفتن به رختخواب در شب ناخن ها را برای ده دقیقه در آن قرار دهید. در طول شب دستکش به دست کنید. برای داشتن ناخن های قوی تر و سالم تر این عمل را بطور مرتب انجام دهید.

تقویت ناخن های شکننده

سرکه سیب

روش موثر دیگر در بین تمام روش های تقویت ناخن طبیعی استفاده از سرکه سیب می باشد. سرکه سیب حاوی مواد مغذی مثل ،آهن، کلسیم، ویتامین، پتاسیم، منگنز و غیره می باشد. همچنین دارای استیک اسید و اشید مالئیک است که از عفونت ناخن پیشگیری می کند. سرکه سیب پاستوریزه نشده را با آب به مقدار مساوی ترکیب کنید. برای چند دقیقه ناخن هایتان را در آن خیس کنید. این عمل را روزی یک بار و برای چند روز انجام دهید تا ناخن های شما تقویت شوند.

نمک دریا

نمک دریا در درمان ناخن های شکننده فوق العاده موثر می باشد. این ماده باعث می شود ناخن های شما بدرخشد و آن ها را تقویت می کند. در یک کاسه کوچک مقداری آب گرم بریزید، ۲ قاشق چایخوری نمک دریا به آن اضافه کنید. دو قطره روغن کندر، روغن جوانه گندم، لیمو و اسانس به آن اضافه کنید. ناخن هایتان را برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در آن محلول قرار دهید. پس از خشک کردن ناخن ها از مرطوب کننده استفاده کنید. این عمل را دو تا سه بار در هفته انجام دهید تا نتایج عالی ایت تقویت کننده ناخن بدست آید.

تقویت ناخن با آبلیمو

آبلیمو به تقویت ناخن ها و درخشندگی آن ها کمک می کند. ۳ قاشق غذاخوری روغن زیتون را به یک قاشق غذاخوری آبلیمو اضافه کنید. این ترکیب را گرم کنید تا گرمای آن احساس شود. با استفاده از مقداری پنبه آن را روی ناخن هایتان قرار دهید و برای درمان شکنندگی ناخن ها در طول شب دستکش به دست کنید.

همچنین، روغن آرکان و آبلیموی تازه را در مقادیر مساوی با یکدیگر ترکیب کنید. ناخن هایتان را برای ۲۰ دقیقه در آن محلول قرار دهید. هر دو این درمان ها را روزی یکبار برای دو تا سه هفته انجام دهید.

تقویت ناخن ها با استفاده از آبلیمو

روغن زیتون

روغن های داغ می توانند بافت و کیفیت ناخن های شما را تقویت کنند. به مقدار مساوی روغن جوجوبا، روغن بادام و روغن زیتون را با یکدیگر ترکیب کنید. این ترکیب را گرم کنید تا زمانی که گرمای آن احساس شود. مقداری پنبه را در این ترکیب قرار دهید و سپس پنبه خیس شده با استفاده از این روغن ها را روی ناخن های خود قرار دهید. برای ده دقیقه صبر کنید. اجازه دهید این تقویت کننده ناخن به ناخن های شما جذب شود و آن ها را تقویت کند.

روش علمی تقویت ناخن ها

زرده تخم مرغ

اگر ناخن های شما خشک هستند و به همین دلیل ضعیف شده اند، زرده تخم مرغ بهترین درمان خانگی برای تقویت ناخن ها می باشد. زرده تخم مرغ را با شیر ترکیب کنید. آن را روی ناخن هایتان برای چند دقیقه ماساژ دهید. سپس آن را با آب تازه بشویید. رطوبت مورد نیاز ناخن ها را در اختیار آن ها قرار می دهد.

آب پرتقال

آب پرتقال حاوی اسید فولیک می باشد که برای رشد ناخن ها مورد نیاز است. آب یک پرتقال تازه را بگیرید. برای ده دقیقه ناخن های خود را در آن خیس کنید. سپس با استفاده از آب گرم ناخن های خود را بشویید. پس از خشک کردن ناخن ها از مرطوب کننده استفاده کنید. این عمل را روزی یکبار برای تقویت ناخن ها انجام دهید.

گوجه فرنگی

گوجه فرنگی ها غنی از بیوتین می باشند که برای تقویت ناخن به صورت طبیعی عالی هستند و آن ها را ضخیم تر می سازد. یک کاسه بردارید و دو قاشق روغن زیتون را با نصف فنجان آب گوجه فرنگی ترکیب کنید. برای ده دقیقه ناخن های خود را در آن قرار دهید. برای بدست آوردن نتایج مطلوب این عمل را روزی یکبار انجام دهید.

تخم کتان

تخم کتان حاوی ریز مغذی هایی مثل ویتامین B، منیزیم، پتاسیم و اسید چرب امگا ۳ می باشد. این مواد تقویت کننده ناخن طبیعی و ایده آلی به شمار می روند. شما می توانید بطور مستقیم روغن تخم کتان را روی ناخن ها بمالید. به آرامی برای چند دقیقه آن ها را ماساژ دهید. این عمل را قبل از رفتن به رختخواب انجام دهید و طول شب را از دستکش استفاده کنید. همچنین می توانید تخم کتان را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

تقویت و رشد ناخن ها

بابونه و نعنا

این چای ترکیبی گیاهی باعث تقویت ناخن ها و معطر شدن آن ها به صورت طبیعی می شود. یک قاشق چایخوری از هر یک از این چای ها را به یک فنجان آبجوش اضافه کنید. برای ۲ ساعت اجازه دهید تا دم بکشد و سپس آن را صاف کنید. حال یک قاشق چایخوری روغن زیتون و ۲ قاشق آرد گندم را به این ترکیب اضافه کنید. همه این مواد را به خوبی ترکیب کنید و خمیر بدست آمده را روی ناخن ها قرار دهید. برای یک ساعت منتظر بمانید سپس آن را با آب بشویید. برای بدست آوردن نتایج بهتر این عمل را یک یا دوبار در هفته انجام دهید.

انواع روغن ها برای تقویت ناخن ها

با استفاده از روش های مطرح شده در این مطلب می توانید به راحتی و در منزل ناخن های خود را تقویت کنید. در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با آرایش و زیبایی به بخش سلامت پوست رجوع کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.