یکی از روش های متداول زیبایی ناخن ها مانیکور ناخن است. اگر میخواهید خودتان در منزل این کار را انجام دهید باید آموزش مانیکور ناخن را مطالعه کنید و با رعایت نکات بهداشتی به راحتی به راحتی ناخن های خود را آرایش کرده و به زیبایی دستانتان کمک کنید. در این مقاله تمام نکات مانیکور …

یکی از روش های متداول زیبایی ناخن ها مانیکور ناخن است. اگر میخواهید خودتان در منزل این کار را انجام دهید باید آموزش مانیکور ناخن را مطالعه کنید و با رعایت نکات بهداشتی به راحتی به راحتی ناخن های خود را آرایش کرده و به زیبایی دستانتان کمک کنید. در این مقاله تمام نکات مانیکور ناخن را مطالعه میکند.

بهترین زمان برای انجام مانیکور ناخن ها :

بهترین زمان برای مانیکور ناخن ها وقتی ست که دستها برای مدت زیادی در آب بوده اند و پوست نرم و لطیف شده و آلودگی های سطح ناخن و زیر ناخن نیز پاک شده اند بعد از استحمام و یا ظرف شستن یکی این زمان های مناسب است.

مراحل آموزش مانیکور ناخن ها :

ابزارهای ساده و مورد نیاز برای مانیکور :

ناخن گیر مناسب

لاک پاک کن (استفاده از استون توصیه نمیشود)

ابزار مانیکور پوشر یا عقب راننده ی کوتیکول. میتوانید بجای این وسیله ارز تکه چوب تمیز یا خلال دندان نیز استفاده کنید.

سو هان ناخن.

یک ظرف حاوی آب ولرم و مقداری آبلیمو و در صورت تمایل چند قطره شامپو

کرم و یالوسیون مناسب با پوست دست ها

مرحله اول : تمیز کردن ناخن ها

بتدا باید ناخن هایتان را از هرگونه لاکی پاک کنید این کار را با یک لاک پاک کن مناسب و به ملایمت انجام دهید تا به بافت ناخن آسیبی وارد نشود. بعد از پاکسازی ناخن با لاک پاک کن دستهایتان را تمیز بشویید.

مرحله دوم : شکل دادن ناخن با استفاده از ناخن گیر و سوهان

آموزش مانیکور ناخن ها

ناخن هایتان را منظم کوتاه کنید و با سوهان لبه های تیز و نامرتب آن را سوهان بزنید مراقب باشید که سطح روی ناخن را سوهان نکشید اینکار باعث آسیب دیدن بافت سطحی شده و ناخن ها زشت و شکننده می کنند.

مرحله سوم : نرم کردن ناخن ها با استفاده از ماسک ناخن

آموزش مرحله ای مانیکور ناخن

ظرفی را پر از آب گرم کنید و در آن مقداری آبلیمو بریزید استفاده از آبلیمو ناخن ها شفاف و مستحکم میکند و اگر دستانتان به مایع پاکننده حساسیت ندارد مقداری شامپو در آب بریزد و دستهایتان را به مدت ۱۵ دقیقه در این محلول قرار دهید.

مرحله چهارم : استفاده از لوسیون و  یا کرم مرطوب کننده

مانیکور ناخن

حال دستهایتان را با کرم مناسب و یا لوسیون های مرطوب کننده ماساژ دهید این کار برای نرم شدن بیشتر پوست و شادابی دستها مفید است. یک لایه خیلی نازک کرم مروب کننده بر روی ناخن ها زده و به نرمی ماساژ دهید تا به طور کامل جذب پوست شوند.

مرحله پنجم : فشار داد کوتیکول و پوست اضافی کنار ناخن

مانیکور ناخن

مانیکور ناخن ها

با استفاده از ابزار پوشر مانیکور و یا خلال دندان پوست اضافی کنار ناخن را مقداری فشار دهید تا فرم ناخن ها زیباتر شوند. ( مطابق شکل )

مرحله ششم : استفاده از لاک بی رنگ

آموزش مانیکور ناخن ها

بعد از انجام تمام این مراحل یک لایه نازک لاک ناخن بی رنگ بر روی ناخن هایتان بزنید. این کار هم به زیبایی ناخن کمک می کند و هم باعث استحکام ناخن ها میشود. بعد از خشک شدن لاک بی رنگ میتوانید از هر رنگ لاکی که دارید بر روی ناخن ها بزنید و یا با استفاده از طراحی ناخن زیبایی دستانتان را چند برابر کنید.

 آموزش مانیکور ناخن را مطالعه کردید امیدواریم نکات بهداشتی را نیز در حین انجام مانیکور رعایت کنید و از زیبایی دستانتان لذت برید. اگر می خواهید مدل های طراحی ناخن جدید را ببینید کلیک کنید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.