کور رنگی بیماری اختلال ارثی است که در این بیماری فرد قادر به تشخیص دادن یک رنگ یا برخی از رنگ ها نیست. در ادامه این مطلب انواع تست کور رنگی جدید و جالب را برای شما عزیزان گردآوری کرده ایم.

برخی از افراد دارای بیماری کور رنگی هستند و برخی از رنگ ها را به شکل خاکستری و یا این که سیاه می بینند. در این بخش چند تست کور رنگی را برای شما عزیزان آماده کرده ایم می توانید با پاسخ دادن به این تست ها از نتیجه عملکرد چشم های خود با خبر شوید.

بیماری کور رنگی انواع مختلفی دارد که بیشتر افرادی که از این بیماری رنج می برند قادر به تشخیص رنگ سبز و قرمز نمی باشند. تست های کور رنگی که در ادامه این مطلب در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم می تواند به راحتی شما را از وضعیت عملکرد چشم هایتان آگاه کند.

تست های کور رنگی جدید

انواع تست کور رنگی جدید و جذاب

تست های روانشناسی متنوع هستند و امروزه تست های زیادی در زمینه های مختلف نظیر تست هوش ریاضی و تست رشد عقلانی و تست افسردگی و هم چنین تست های کور رنگی موجود هستند. انواع تست کور رنگی که در ادامه این مطلب برای شما عزیزان گردآوری شده است فقط شما را در مرحله اول تشخیص بیماری کمک می کند و اگر شما احتمال دادید که به این بیماری مبتلا هستید حتما به پزشک مراجعه کنید تا از وضعیت چشم های خود با خبر شوید.

تست های کور رنگی

تست شماره ۱

در تصویر زیر چه حیواناتی را مشاهده می کنید؟ از این تست هوش می توانید برای عملکرد چشم های کودک خود نیز استفاده نمایید.

تشخیص دادن حیوانات مختلف در درون تصویر

تست شماره ۲

در تصویر زیر چند طیف رنگ را می توانید تشخیص دهید ؟

تشخیص طیف رنگ ها در درون تصویر

تست شماره ۳

اعداد نوشته شده در دایره های زیر بخوانید ؟

خواندن اعداد درون دایره

تست شماره ۴

کدام عدد را در دایره زیر می توانید تشخیص دهید ؟

عدد صحیح در درون دایره را مشخص کنید؟

تست شماره ۵

در تصویر زیر چه اشکالی را مشاهده می کنید ؟

تست های کور رنگی

تست شماره ۶

نوشته درون عکس چیست ؟

خواندن متن درون دایره

تست شماره ۷

در تصویر زیر هر شکلی را که می بینید به خاطر بسپارید و پاسخ خود را با جواب ارائه داده شده در قسمت جواب های تست کور رنگی مطابقت دهید.

تشخیص تصاویر در شکل

پاسخ تست های کور  رنگی

بعد از انجام دادن تست کور رنگی می توانید جواب های خود را با پاسخ هایی که در ادامه این مطلب مشاهده می کنید مطابقت دهید و از صحت و یا عدم صحت چشم های خود در زمینه کور رنگی مطلع شوید.

تشخیص اعداد در درون دایره ها

پاسخ تست شماره ۱

افراد با دید طبیعی خرس و خرگوش و گوزن و سنجاب را در این شکل مشاهده می کنند ولی قادر به دیدن روباه نمی باشند.
اگر شما کور رنگی قرمز – سبز داشته باشید در این تصویر نمی توانید خرس را ببینید و به جای گوزن گاو می بینید و هم چنین روباهی در گوشه چپ و پایین تصویر مشاهده می کنید و قادر به تشخیص روباه و سنجاب به طور طبیعی هستید. اگر کور رنگی شما شدید باشد قادر به دیدن قادر به دیدن سنجاب و خرگوش نخواهید بود.

تست کور رنگی به همراه پاسخ

پاسخ تست شماره ۲

اگر در تصویر ۲۰ طیف رنگ را مشاهده کردید شما دیکرومات هستید و این بدان معنا است که شما دو نوع حسگر مخروطی در چشم های خود دارید سگ ها نیز از نوع دیکرومات هستند.
اگر بین ۲۰ تا ۳۲ رنگ را در تصویر بالا تشخیص دادید شما تریکرومات هستید و سه نوع حسگر مخروطی در چشم هایتان دارید تریکرومات ها به خوبی می توانند رنگ های آبی و بنفش و سبز و زرد را تشخیص دهند و ۵۰ درصد مردم از نوع تریکرومات هستند.
اگر بین ۳۲ تا ۳۹ رنگ را در تصویر بالا تشخیص دادید شما تتراکرومات هستید و چهار نوع حسگر مخروطی را در چشم های خود دارید و حدود ۲۵ درصد از مردم تتراکرومات هستند.
اگر بیش از ۳۹ طیف رنگی را در تصویر تشخصیص دادید دوباره شروع به شمردن کنید زیرا فقط ۳۹ طیف رنگی در تصویر وجود دارد و باز هم شما تتراکرومات هستید.

پاسخ تست شماره ۵

Right                                    Left

 ۲۵                                     ۲۹

۴۵                                      ۵۶

۶                                         ۸

پاسخ تست شماره۴

گزینه صحیح عدد ۷۴ است.

پاسخ تست شماره ۵

افراد با دید طبیعی می توانند هر دو شکل مربع و دایره را در این تصویر مشاهده کنند در صورتی که افراد با اختلال دید فقط قادر به تشخیص دایره هستند.

پاسخ تست شماره ۶

PAGE 5

پاسخ تست شماره ۷

اگر در تشخیص شکل های درون تصویر دچار مشکل شدید حتما چشم های فرزند خود را نیز تست کنید زیرا کور رنگی یک بیماری ارثی است.

تست های کور رنگی جالب

در این مطلب انواع تست کور رنگی را مشاهده کردید که امیدواریم با کمک این تست ها از وضعیت عملکرد چشم های خود مطلع شوید اگر قادر نبودید که تست های این مجموعه را به درستی پاسخ دهید حتما برای بررسی عملکرد چشم های خود به پزشک مراجعه نمایید.

یک دیدگاه

  1. غزل

    شهریور ۲۵, ۱۳۹۵ در ۴:۳۵ ب.ظ

    جالب بود ممنون

    پاسخ دادن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.