ساخت دستبند با وسایل ساده و معمولی یکی از کارهای هنری جالب است که با یادگیری آن می توانید دستبند های زیبایی را برای خود و اطرافیانتان تهیه نمایید. در این مقاله با آموزش ساخت انواع دستبند ما را همراهی نمایید.

آموزش ساخت دستبند یکی از آموزش های پرطرفدار خصوصا در بین جوان هاست، در این مطلب قصد داریم به صورت مرحله به مرحله نحوه ساخت دو نوع دستبند زیبا و شیک را آموزش دهیم که با یادگیری آنها، می توانید دستبند های مختلف دیگر را نیز تهیه نمایید. تا پایان همراه ما باشید و از آموزش های ارائه شده در جهت ساخت انواع دستبند با وسایل ساده نهایت استفاده را ببرید.

آموزش مرحله به مرحله ساخت دستبند دخترانه زیبا :

برای ساخت دستبند می توانید از وسایل ساده و در دسترس استفاده کنید و با کمی خلاقیت و ابتکار به ساخت انواع دستبند بپردازید. همانگونه که گفتیم قصد داریم در این مطلب به معرفی آموزش های زیبا و جالب در زمینه ساخت دو نوع دستبند بپردازیم که مطمئنا این آموزش ها برای شما نیز جذاب خواهد بود. تا پایان همراه ما باشید.

ساخت دستبند چرمی با زنجیر :

برای تهیه این دستبند زیبا و شیک شما به زنجیر که در همه خرازی ها موجود است نیاز دارد، زنجیر را به اندازه مچ دست تان تهیه نمایید. از دیگر وسایل مورد نیاز قفل دستبند و همچنین نوارهای چرمی باریک یا کامواهای ضخیم است که با تهیه آنها می توانید اقدام به ساخت و بافت دستبند های زیبا نمایید.

دستبند با وسایل ساده و معمولی

بعد از اینکه زنجیر را به اندازه مچ دست برش زدید، برای شروع بند را به سر یکی از زنجیر ها گره بزنید.

نحوه بافت دستبند

حال یک بند را ثابت کنار زنجیر نگه داشته و بند دیگر را از دانه های زنجیر رد می کنیم به گونه ایی که از روی بند ثابت رد شود و آن را محکم می کنیم. (توجه داشته باشید که دو بند حاصل گره زدن ما می باشند و در اصل یک بند به دو قسمت تقسیم شده است) این کار را تا انتهای زنجیر انجام دهید.

آموزش ساخت دستبندساخت دستبندهای چرمی ساده

بعد از اتمام، بند دیگری برداشته و آن را مجدد به دانه اول زنجیر گره زده و مشابه مراحل قبل اقدام به بافت می نماییم.

آموزش ساخت دستبندهای ساده

بعد از اتمام کار، بند ها را برش زده و گره می زنیم. سپس از قفل دستبند استفاده نمایید.

ساخت دستبند ساده با چرم و زنجیرآموزش ساخت دستبندهای چرم

دستبند چرمی ما آماده است. می توانید آن را در رنگ های مختلف تهیه نموده و از این دستبند های شیک و زیبا نهایت استفاده را ببرید.

دستبند چرمی زیبا و شیک

ساخت دستبندهای دخترانه :

برای ساخت دومین دستبند به مقداری نخ قلاب بافی با رنگ دلخواه، چند سانتیمتر زنجیره سنگی یا نگینی، چند حلقه کوچک و قفل دستبند نیاز دارید.

آموزش ساخت دستبندهای دخترانه

ابندا زنجیره سنگی را به اندازه دلخواه برش زدهف آخرین سنگ را داخل یکی از حلقه ها گذاشته و آن را با دم باریک محکم نمایید.

آموزش ساخت دستبندهای ساده

مقداری نخ قلاب بافی را بریده و آن را از حلقه رد نمایید و محک کنید.

مدل دستبند دخترانه

نصف نخ را برگردانده و گره بزنید. این کار به محکم شدن دستبند شما کمک می کند.

آموزش مرحله به مرحله انواع دستبند

توجه داشته باشید که هدف از گره زدن نخ های قلاب بافی علاوه بر استحکام بیشتر دستبند، زیبایی بخشیدن به آن نیز می باشد.  پس سعی کنید مطابق تصاویر به این کار بپردازید و در آخر با استفاده از فندک نخ قلاب بافی را بسوزانید.

آموزش ساخت دستبند سادهدستبند نگینی دست ساز

همنگونه که مشاهده نمودید، ساخت این نوع دستبند به راحت انجام گرفتف با کمی خلاقیت و ابتکار می توانید اقدام به ساخت گردنبند و گوشواره ست با این دستیند نیز نمایید. در ادامه تصاویری از مدل های متنوع و زیبای این نوع دستبند را مشاهده می فرمایید که هر یک می توانند ادیه جالبی برای ساخت دستبند توسط شما باشند.

مدل دستبند دخترانه دست سازمدل دستبند دخترانه سادهنحوه ساخت انواع دستبند ساده

امیدواریم آموزش های ارائه شده در زمینه ساخت دستبند برای شما نیز مفید بوده باشد و با استفاده از نکات مطرح شده در این آموزش ها، دستبند دلخواه و ایده آل خود را تهیه نمایید. همچینین می توایند با مراجعه به بخش کاردستی از دیگر آموزش های جالب و جدید در زمینه های مختلف و برای ساخت وسایل تزیینی جدید نهایت استفاده را ببرید.

۲ دیدگاه ها

  1. رها

    مهر ۲۳, ۱۳۹۵ در ۳:۰۹ ب.ظ

    عالی بود

    پاسخ دادن

  2. سحر

    آبان ۱۵, ۱۳۹۶ در ۱۲:۴۵ ق.ظ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.