یکی از اختلالات دستگاه گوارشی در کودکان دل درد می باشد که بر اساس دیگر علایم همراه با دل درد روش های درمان آن می تواند متفاوت باشد. در این مطلب برترین و موثرترین روش های درمان خانگی دل درد کودکان را برای شما آورده ایم.

اکثر اوقات، دل درد کودکان با استفاده از درمان خانگی بهبود می یابد و نیازی به رفتن به پیش دکتر نیست. درمان خانگی برای دل درد اغلب به دیگر علایم از جمله اسهال، حالت تهوع و استفراغ که با درد ظاهر می شوند دارد. در این مطلب برترین روش های خانگی درمان دل درد کودک را برای شما آورده ایم. تا پایان مطلب همراه ما باشید.

دل درد در کودکان می تواند برای والدین و کودک نگران کننده باشد. دلایل دل درد متفاوت می باشند گاه ممکن است بر اثر اضطراب، عفونت یا پرخوری کودک شما مبتلا به دل درد شود. معمولا وقتی شکم کودک شما ورم کرده است یا پاهای خود را تا قفسه سینه خود بالا می آورد می توانید متوجه شوید که مبتلا به دل درد شده است. در این مطلب روش های خانگی موثر درمان دل درد کودکان را بررسی می کنیم.

 درمان دل درد در کودکان

روش های خانگی عالی برای درمان دل درد کودکان

برای کودکان دل درد تجربه ای کاملا ناخوشایند می باشد. خوشبختانه، روش های درمان خانگی کمی برای دل درد کودکان وجود دارد که ممکن است کمک بزرگی برای تسکین دل درد کودک شما باشد. در ادامه موثر ترین روش ها را برای شما آورده ایم.

ماست

به عنوان میان وعده غذایی به کودک خود ماست بدهید. ماست خنثی کننده عالی برای گرفتگی شکم و اسهال می باشد. اگر دل درد کودک شما با اسهال همراه باشد، سپس باکتری های خوب به متعادل سازی مصرف مواد غذایی در شکم و روده کمک می کند. ماست حاوی باکتری های سالم و موثر می باشد. باکتری های خوب موجود در ماست جایگزین باکتری های خوب از دست رفته در شکم کودک می شوند. باعث می شود تعادل مواد غذایی در بدن شما حفظ شود. به بدن اجازه دهید تا در عوض اینکه مواد مغذی را به طور معمول از دست بدهد آن ها را از طریق خودن ماست بدست آورد.

ماست برای دل درد در کودکان

غذاهای تسکین دهنده

در طول دل درد به کودک خود غذاهای تسکین دهنده را در مقادیر کم بدهید. این غذا ها شامل ماست، برنج، آب سیب و نان تست می باشد. ممکن است کودک در این مدت اشتهای زیادی نداشته باشد. از دادن غذاهای چرب و یا تند که هضم آن ها دشوار است به کودک خود خودداری کنید. این غذاها احتمالا دستگاه گوارش شما را دچار اختلالاتی مثل حالت تهوع یا اسهال می کند. به عبارت دیگر، غذاهای تسکین دهنده درد شکم را تسکین بخشیده و به آسانی هضم می شوند. وقتی کودک شما دل درد دارد شما باید همچنین از میوه های خاص و انواع توت ها از جمله گیلاس، تمشک و زردآلو خودداری کنید. وقتی دستگاه گوارش کودک شما به خوبی کار نمی کند این میوه ها ممکن است هضم دشوار تری داشته باشند.

درمان دل درد کودکان

چای بابونه

یک فنجان چای بابونه در تسکین دادن گرفتگی عضلات شکمی می تواند موثر باشد. بابونه یک آرامبخش و ضد تورم طبیعی می باشد. این می تواند به شل شدن عضلات شکم و تسکین گرفتگی کمک کند.

چای بابونه و دل درد در کودکان

عسل

عسل ترکیبی از آنتی اکسیدان های تسکین دهنده می باشد. اگرچه مصرف آن بدلیل خطر بوتالیسم به بچه های کوچکتر از یک سال توصیه نمی شود. می توانید با استفاده از مقدار کمی عسل و آب گرم برای کودک خود چای درست کنید یا یک قاشق عسل که با دمای اتاق متعادل می باشد به او بخورانید. عسل نقش مهمی در درمان دل درد در کودکان دارد.

عسل برای دل درد در کودکان

کمپرس گرم

کمپرس گرم یکی از ساده ترین و موثرترین روش های درمان خانگی دل درد کودکان می باشد. یک بطری کوچک آب گرم روی شکم کودک خود قرار دهید. این عمل جریان خون را برای سطح پوست افزایش می دهد، بطور همزمان احساس درد در شکم را کاهش می دهد.

روش های عالی برای دل درد کودکان

دل درد کودکان اغلب با استفاده از روش های خانگی به راحتی قابل درمان می باشند در موارد اندک شما مجبور به مراجعه به پزشک خواهید شد. امیدواریم این روش ها در درمان دل درد کودک شما موثر باشند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.