استفاده از ماسک های صورت باعث می شود صورت شما درخشنده تر و جوان تر بنظر برسد. همچنین باعث می شود جوش ها و لکه های موجود در صورت شما برای همیشه حذف گردند. در این مطلب سه ماسک لایه بردار طبیعی را به شما معرفی خواهیم کرد.

استفاده از ماسک لایه بردار طبیعی صورت و پوست باعث می شود سلول های مرده پوست حذف شوند و از شر جوش ها، آکنه، خطوط، چین و چروک و پوست خشک رهایی یابید. ماسک های لایه بردار صورت از اسید های طبیعی و مواد شیمیایی ساخته می شوند. در این مطلب سه ماسک لایه بردار طبیعی را به شما معرفی می کنیم. تا پایان مطلب همراه ما باشید.

شما می توانید از ماسک دور چشم، ماسک های صورت و ماسک های لایه بردار برای حفظ سلامت پوست خود استفاده کنید. طرز تهیه بهترین ماسک های لایه بردار طبیعی را برای شما در این مطلب آورده ایم. این ماسک ها باعث می شود صورت شما درخشنده تر شود و پوست شما جوان تر به نظر برسد و از جوش های سر سیاه، سر سفید، علایم پیری، خطوط، چین و چروک، علایم کشیدگی پوست، لکه های پیری پیشگیری کرده و به طور موثر به بازسازی پوست شما می پردازد. در ادامه سه ماسک طبیعی لایه بردار عالی و موثر را به شما معرفی خواهیم کرد.

ماسک لایه بردار

معرفی انواع ماسک لایه بردار موثر و عالی

برای اینکه پوست شما به سادگی بدرخشد در منزل می تونید از ماسک های طبیعی استفاده کنید. این ماسک ها باعث می شوند پوست شما نرم و محکم شود و هیچ گونه عوارض جانبی به همراه نخواهند داشت. در این مطلب به معرفی انواع ماسک های لایه بردار صورت که برای پوست های خشک، چرب و معمولی مناسب می باشند را برای شما آورده ایم. طرز تهیه و نحوه استفاده از این ماسک ها بسیار ساده می باشد.

ماسک عالی لایه بردار

ماسک لایه بردار صورت پاپایا و ژلاتین

آنزیم موجود در پاپایا به حذف سلول های مرده از پوست صورت کمک می کند. این ماسک برای انواع پوست های چرب، خشک و معمولی مناسب می باشد.

طرز تهیه و نحوه استفاده

 • ۱ پاپایا تازه و رسیده را در مخلوط کن انداخته و آن را به تکه های کوچکتر تبدیل کنید. پاپایای خرد شده را الک کنید تا تکه های درشت از آن جدا شوند و به خمیر صافی تبدیل شود.
 • حال ۴، ۵ قاشق چایخوری آب معدنی را در یک ماهیتابه ریخته و با افزودن یک بسته ژلاتین بدون هیچ طعم دهنده ای به آن عصاره ای تهیه کنید.
 • وقتی ژلاتین حل شد، محلول را از روی حرارت برداشته و آن را در کاسه ای قرار دهید. حال خمیر پاپایا را به ترکیب ژلاتین اضافه کنید.
 • مخلوط را برای نیم ساعت در یخچال قرار دهید تا به آرامی ضخیم شود.
 • برای قرار دادن خمیر ضخیم روی پوست صورت و گردن از برس صورت استفاده کنید.
 • وقتی خشک شد، ماسک لایه بردار را از صورت خود در جهت رو به بالا حذف کنید و صورت خود را با آب ولرم بشویید.

انواع ماسک های لایه بردار

ماسک صورت لایه بردار آلوورا، خیار، چای سبز، چای بابونه و ژلاتین

این ماسک لایه بردار صورت از آنجا که حداقل محتوی اسیدیته را دارد برای پوست های حساس عالی می باشد. چای بابونه و چای سبز دارای خواص تسکین دهنده می باشند که پف ها را از بین می برند. آلوورا پوست صورت را مرطوب می سازد. خیار می تواند باکتری ها را کشته و همچنین می تواند باعث محکم شدن پوست صورت گردد. بنابراین خطوط و چین و چروک صورت را حذف می کند.

حتما بخوانید:  پنج ماسک برای سفید شدن پوست + روش تهیه و استفاده آن

ماسک طبیعی لایه بردار

طرز تهیه و نحوه استفاده

 • ۱ خیار شسته شده را به تکه های کوچک تر تبدیل کرده و آن را در مخلوط کن قرار دهید. سپس خیار خرد شده را صاف کنید تا تکه های درشت از آن حذف شده و به خمیر صاف تبدیل شود.
 • حال، ۲ قاشق چایخوری از چای سبز و بابونه در آب جوش قرار دهید تا از هر چای حدود نصف فنجان چای بدست آید. روی حرارت کم آن را بهم بزنید تا اینکه یک چهارم فنجان از هر چای بدست آید. وقتی هر دو چای دم کشید آن ها را با هم ترکیب کنید.
 • ۴-۵ قاشق غذاخوری آب معدنی را در یک ماهیتابه ریخته و یک بسته ژلاتین بدون هیچ طعم دهنده را به آن اضافه کنید تا عصاره ای بدست آید.
 • وقتی ژلاتین حل شد آن را از روی حرارت برداشته و در کاسه ای قرار دهید. حال خمیر خیار را با یک قاشق غذاخوری آب آلوورا را به ترکیب ژلاتین اضافه کنید. تمام مواد را با یکدیگر ترکیب کنید.
 • برای نیم ساعت ترکیب را در یخچال قرار دهید تا اینکه نسبتا ضخیم شود.
 • برای قرار دادن ماسک لایه بردار روی صورت از برس صورت استفاده کنید.
 • وقتی بطور طبیعی خشک شد، آن را رو به بالا از صورت بردارید. در نهایت صورت را با آب ولرم بشویید.

ماسک های لایه بردار

ماسک طبیعی لایه بردار صورت پرتقال، لیمو ترش، گوجه فرنگی و ژلاتین

آب پرتقال و لیمو ترش لایه بردار های عالی برای پوست می باشند. از آنجا که PH پوست را متعادل نگاه می دارد ماسکی فوق العاده می باشد. ژلاتین پوست صورت را محکم می سازد و گوجه فرنگی بطور طبیعی لکه های پیری را درمان می کند.

برترین ماسک های لایه بردار

طرز تهیه و نحوه استفاده

 • ۱ عدد گوجه فرنگی رسیده و شسته شده را در مخلوط کن قرار دهید و آن را به تکه های کوچک تبدیل کنید سپس آن را صاف کرده تا بخش های درشت آن حذف گردد و خمیری نسبتا نرم بدست آید.
 • نصف استکان آب، یک قاشق غذاخوری آب پرتقال و آب لیمو ترش را در ماهیتابه ریخته و با اضافه کردن ۱ بسته ژلاتین بدون طعم دهنده به آن اضافه کنید تا محلولی بدست آید.
 • وقتی ژلاتین حل شد آن را از روی حرارت برداشته و در کاسه ای قرار دهید. سپس خمیر گوجه فرنگی را به ترکیب ژلاتین اضافه کنید.
 • ترکیب را برای نیم ساعت درون یخچال قرا دهید تا نسبتا ضخیم شود.
 • برای قرار دادن خمیر روی پوست صورت و گردن از برس صورت استفاده کنید.
 • وقتی بطور طبیعی خشک شد ماسک را در جهت رو به بالا از روی صورت بردارید و صورت خود را با آب ولرم بشویید.

ماسک طبیعی صورت لایه بردار

سه مورد از بهترین ماسک های صورت که نه تنها باعث درخشندگی صورت شما برای ۱ روز بلکه باعث درخشندگی آن برای یک عمر البته با استفاده منظم از آن ها می شود. در صورت تمایل مشاهده طریقه ساخت انواع ماسک های طبیعی برای مو و صورت می توانید به بخش ماسک طبیعی رجوع کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.