ساخت گل پارچه ای زیبا و جالب به همراه ایده هایی برای ساخت گل رز با پارچه با روشی ساده و متنوع را در این مطلب مشاهده نموده و با استفاده از آموزش ارائه شده گل های پارچه ای زیبا و جالبی را تهیه نموده و مورد استفاده قرار دهید.

گل پارچه ای یکی از انواع گل های مصنوعی زیبا و جذاب است که به راحتی نیز تهیه می گردد و کاربردهای فراوانی برای انجام تزیینات مختلف دارد این نوع گل ها به دلیل در دسترس بودن مواد و وسایل مورد نیاز طرفداران زیادی دارند و به شکل های مختلف تهیه می گردند. در این مطلب قصد داریم آموزش ساخت گل رز پارچه ای را به صورت مرحله به مرحله ارائه دهیم که می تواند آموزشی جالب و ساده برای ساخت اینگونه گل ها توسط شما باشد. در ادامه با مشاهده مراحل ساخت گل با پارچه ما را همراهی نمایید.

آموزش ساخت گل پارچه ای زیبا و آسان :

 انواع مختلف گل پارچه ای کاربردهای زیادی از جمله تزیین لباس، تزیین روتختی و پرده، تزیینات عروس و… دارند که با توجه به نوع کاربرد می توان گل مورد نظر را تهیه نمود. گل رز پارچه ایی نیز یکی از پرکاربردترین گل هایی است که می توان تهیه نمود که در این مطلب به ساخت گل رز با پارچه می پردازیممی پردازیم برای ساخت این نوع گل نیاز به مقداری پارچه حریر با روبان، نخ و سوزن داریم. رنگ پارچه حریر را مطابق با نیازتان انتخاب نموده و آن را به صورت نوارهای باریک ببرید. برای شروع نواری را انتخاب نموده و سر آن را مطابق تصویر زیر برگردانید.

گل رز با پارچه

سپس گوشه سمت راست پارچه را بپیچانید آن را با استفاده از نخ و سوزن و کوک زدن ثابت نمایید. توجه داشته باشید که کار شما باید حالت مخروطی شکل یابد.

حتما بخوانید:  آموزش ساخت خمیر گل چینی با انعطاف پذیری و ماندگاری طولانی تر

ساخت گل با پارچه حریرگل رز با پارچه حریر

حال دوباره پارچه حریر را به سمت بیرون تا کنید و آن را دور مرکز گل بپیچید و با  نخ و سوزن به تثبیت آن بپردازید. توجه داشته باشید که بهتر است برای تمیزی بیشتر کار از نخ نامرئی استفاده نمایید.

ساخت گل پارچه ای

حال مراحل بالا را تکرار نموده تا گل شما به سایز دلخواه برسد و ساخت گل رز به اتمام برسد.

گل های پارچه ای ساده

تصویر زیر نمونه تکمیل شده این گل رز پارچه ای زیبا را نشان می دهد که می توانید آن را در رنگ های دلخواه تهیه نمایید.

ساخت گل با پارچه

علاوه بر حریر شیشه ای این گل زیبا و جذاب را یم توان با انواع پارچه های دیگر و نیز روبان های مختلف نیز تهیه نمود. همانطور که می دانید درست کردن گل با روبان به این دلیل که نیاز به برش پارچه نیست و صدمه ایی به پارچه وارد نمی گردد می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. در ادامه نمونه هایی از انواع گل های پارچه ایی و روبانی مختلف را مشاهده می فرمایید.

گل رز با پارپه ساتنگل پارچه ای زیبا و سادهگل پارچه ایگل رز پارچه ایی

امیدواریم از آموزش گل پارچه ای لذت برده باشید و این گل زیبا را با پارچه های مختلف تهیه نمایید. در صورت تمایل به آشنایی با دیگر گل ها و نحوه ساخت آنها می توانید به بخش گلسازی مراجعه نموده و از دیگر آموزش های زیبا و جذاب برای ساخت گل های مختلف نهایت استفاده را ببرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.