یکی از رژیم های لاغری که از زمان های قدیم مصرف آن متداول بده است رژیم موز می باشد. در این مطلب سه رژیم موثر و عالی با تاثیراتی معجزه آسا را برای شما آورده ایم. امیدواریم با استفاده از این رژیم ها بتوانید به راحتی در عرض چند روز مقداری از وزن خود را کاهش دهید.

موز میوه ای نرم و شیرین است که نه تنها دارای مواد مغذی زیاد می باشد بلکه می تواند در کاهش وزن موثر باشد. رژیم موز رژیم جدیدی نیست و از سالها پیش مورد استفاده قرار می گرفته و واقعا دارای نتایج عالی می باشد. در این مطلب برای شما ۳ نوع رژیم لاغری موز را آورده ایم امید به اینکه با استفاده از این رژیم بتوانید به راحتی چند کیلو وزن خود را کم کنید. تا پایان مطلب همراه ما باشید.

موز میوه ای است که می تواند برای درمان شرایط پزشکی زیادی مورد استفاده قرار گیرد و همچنین خواص موز برای مقابله با چاقی و کاهش وزن نیز موثر است. از آنجا که می تواند احساس سیری ایجاد کند باعث می شود احساس رضایت بخشی در رابطه با خود داشته باشید. وقتی موز خورده می شود احساس گرسنگی رفع می شود و از سمت دیگر از آنجا که دارای مواد معدنی و پروتئین با کیفیت بالا می باشد ارزش غذایی بالایی دارد.

  رژیم هفت روزه موز

معرفی سه رژیم موز فوق العاده عالی برای لاغری

یکی از رژیم های مرسوم در ژاپن رژیم موز می باشد. که در صبحانه حدودا دو تا سه عدد موز مصرف می شود. اگرچه راه های زیادی برای انجام این رژیم وجود دارد. شما در این رژیم به جای مصرف غذا از موز مصرف می کنید که باعث می شود کاهش چند کیلو در چند روز می شود. برخی از افراد تنها از موز برای صبحانه استفاده می کنند و در بقیه ساعات روز به رژیم عادی خود باز می گردند و برخی افراد خوردن دیگر غذاها را برای چند روز متوقف کرده و در عوض موز مصرف می کنند. موز نباید با غذای دیگری مصرف شود زیرا ممکن است مشکلات گوارشی ایجاد کند. محتوی شکر بالا در موز می تواند باعث تولید الکل در بدن و آسیب به کبد شود. اگر موز را با دیگر غذاها ترکیب کنید رژیم موثر نخواهد بود. موز همواره باید با شکم خالی مصرف گردد و تا ۴۵ دقیقه بعد آن چیزی نخورید. برای این رژیم لاغری موزهایی را انتخاب کنید که رسیده باشند. در ادامه سه رژیم لاغری موز را به شما معرفی خواهیم کرد.

رژیم های موز

 رژیم لاغری سه روزه موز (رژیم شیر موز)

رژیم سه روزه موز که اغلب از آن به عنوان رژیم شیر موز یاد می شود یکی از آسان ترین و محدود ترین رژیم های موز می باشد. رژیم روزانه شیر موز حاوی سه موز و سه لیوان شیر کم چرب یا ماست می باشد. مقدار غذای تعیین شده را به ۵ تا ۶ سهم تقسیم کنید و آن ها را در فاصله زمانی معین در طول روز مصرف کنید برای پیشگیری از احساس گرسنگی شدید وعده های غذایی را تفکیک کنید. میوه ها و لبنیات می توانند جدا از یکدیگر مصرف شوند. علاوه بر این در طول روز مقدار زیادی آب و چای گیاهی بدون شکر بنوشید. این عمل باعث می شود شکم شما تمیز شود. آخرین وعده شما نباید بیش از سه ساعت قبل از رفتن به رختخواب به طول بیانجامد. شما با استفاده از این رژیم می توانید حدود ۳ کیلوگرم از وزن خود را کم کنید. همچنین می توانید موز ها را قبل مصرف در فریزر قرار دهید سپس با شیر ترکیب کنید تا بستنی خوشمزه ای تهیه کرده باشید.

رژیم لاغری موز

رژیم هفت روزه موز

رژیم موز هفت روزه به اندازه رژیم موز سه روزه محدود نیست و در آن مقدار مصرف میوه محدود نمی باشد با استفاده از این رژیم قادر خواهید بود ۴ کیلوگرم از وزن خود را از دست بدهید. شما مجاز به مصرف روزانه ۱.۵ کیلوگرم موز رسیده پوست کنده می باشید. به محض اینکه احساس گرسنگی کردید یک موز بخورید و اگر احساس گرسنگی شما شدید بود می توانید به وعده غذایی خود یک عدد تخم مرغ آب پز اضافه کنید. تنها مجاز به مصرف چای گیاهی و آب می باشید. در طول این هفت روز تنها مجاز به مصرف دو عدد تخم مرغ آب پز خواهید بود.

رژیم 3 روزه موز

رژیم ۴ روزه موز و پنیر

با استفاده از این رژیم ۴ روزه موز و پنیر قادر خواهید بود تا حدود ۲ کیلوگرم از وزن خود را کم کنید. موز و پنیر هر دو دارای ویژگی ها و خواص عالی هستند از این رو استفاده از این رژیم موز در کاهش وزن بسیار موثر خواهد بود.

روز های اول و سوم: پنیر

برای صبحانه حدود ۱۲۰ گرم پنیر با چربی کم به همراه میوه و برای ناهار ۱۲۰ گرم پنیر و سالاد سبزیجات بدون روغن مصرف کنید. می توانید برای شام ۱۲۰ گرم پنیر به همراه گریپ فروت مصرف کنید.

روزهای دوم و چهارم: موز

برای صبحانه حدود ۱۲۰ گرم ماست با چربی کم یا پنیر به همراه موز و برای ناهار ۲ عدد موز به همراه ۱ عدد تخم مرغ آب پز همچنین در شب می توانید برای شام ۲۰۰ گرم گوشت پخته شده بدون چربی و ۱ تا ۲ عدد موز مصرف کنید.

رژیم موز

همانطور که مشاهده کردید موز علاوه بر اینکه سرشار از مواد مغذی و ویتامین ها می باشد در کاهش وزن نیز موثر می باشید اگر می خواهید در طول روزهای کم وزن خود را کاهش دهید رژیم موز بسیار موثر می باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.