خوراک زبان یکی از انواع خوراک های مقوی است و بهتر این نوع خوراک را خودتان در منزل تهیه نمایید. در این مطلب آموزشی قصد داریم تا شما را با طرز تهیه خوراک زبان با بهترین روش در منزل آشنا سازیم.

خوراک زبان و کله پاچه غذاهای مقوی هستند و بهتر است که شما این غذاهای خوشمزه را در برنامه غذایی هفتگی کودکان در حال رشد قرار دهید. در این مطلب شما را با طرز تهیه خوراک زبان آشنا می سازیم.

خوراک زبان و خوارک مرغ و خوراک قارچ  بهترین نوع پیش غذا ها محسوب می شوند و شما می توانید این خوراک های خوشمزه را در کنار غذای اصلی بپزید. در تهیه خوراک زبان باید از زبان گوساله جوان و کم چرب استفاده نمایید.  دستور پخت خوراک زبان خوشمزه را در ادامه ملاحظه خواهید کرد.

تزیین خوراک زبان

مواد لازم

زبان گوساله : ۱ عدد
جعفری خرد شده : ۱ پیمانه
تخم گشنیز : ۱ قاشق چای خوری
پیاز : ۱ عدد
چوب دارچین : ۱ قطعه
سیر : ۱ حبه
برگ بو : ۳ عدد
زنجبیل : ۱قطعه کوچک
هل : ۳ عدد
رب : ۱ قاشق غذا خوری
نمک و زردچوبه : به میزان لازم
تره فرنگی : به میزان لازم

طرز تهیه خوراک زبان

 توجه داشته باشید که در انتهای زبان گوساله مقدار زیادی چربی وجود دارد که این نوع چربی ها از نوع اشباع شده هستند و شما باید این چربی ها را از زبان گوساله جدا کنید.

خوراک زبان گوساله جدا کردن چربی های اشباع از زبان گوساله

سپس پرز های سطح زبان را با کمک برس تمیز کنید و زبان را به خوبی بشویید.

شستن زبان گوساله

در مرحله بعدی طرز تهیه خوراک زبان پیاز ها را خرد کنید و در قابلمه ای مناسب زبان گوساله را به همراه دارچین و هل و تخم گشنیز و برگ بو و زنجبیل و نمک و زردچوبه و پیاز خرد شده و تره فرنگی بریزید و سپس مقداری آب بر روی این مواد ریخته و قابلمه را بر روی حرارت گاز قرار دهید تا خوراک زبان پخته شود.

قرار دان زبان گوسله در قابلمه به همراه تره فرنگی و برگ بو و پیاز

قرار دان قابلمه خوراک زبان بر روی گاز

در مرحله بعدی پخت خوراک زبان بعد از پخته شدن زبان دارچین و زنجبیل و برگ بو را از قابلمه جدا کنید و دور بریزید. خوراک زبان را از قابلمه خارج کنید و پوست آن را بکنید.

کندن پوست زبان کندن پوست زبان طرز تهیه خوراک زبان خوش طعم طرز تهیه خوراک زبان با بهترین روش برش دادن خوراک زبان

سپس جعفری خرد شده رابه همراه رب به خوراک آب خوراک اضافه نمایید. می توانید جعفری و رب را تفت دهید و بعد به خوراک اضافه کنید ولی چون خوراک زبان چرب است معمولا این مواد را بدون سرخ کردن به خوراک اضافه می کنند.

    ریختن سس بر روی خوراک زبان تزیین خوراک زبان با گوجه و سیب زمینی و انواع سبزیجات

خوراک زبان را در درون دیس مناسبی قرار دهید سس جعفری را می توانید بر روی خوراک زبان بریزید و یا می توانید زبان را بعد از جدا کردن پوست آن در درون سس بیاندازید و سپس آن را از درون سس مخصوص خارج کنید و در درون دیس قرار دهید و با هویج و سیب زمینی سرخ شده و گوجه فرنگی و انواع سبزیجات دلخواه آن را تزیین کنید. امیدواریم از طرز تهیه خوراک زبان نهایت لذت را بده ببرید ضمن اینکه پیشنهاد می کنیم در صورت تمایل برای مشاهده طرز پخت انواع خوراک کلیک کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.