دسته ها
جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷

علایم دیسک کمر, از کجا بفهمیم دیسک کمر داریم؟

  • خانم تمدنی نژاد
  • ۲۲ فروردین ۱۳۹۵
  • ۰

یکی از بیماری های شایع در افراد مسن که با بالا رفتن سن ممکن است فرد به آن مبتلا شود دیسک کمر می باشد. در این مطلب به طور کلی به نشانه های اولیه و علایم دیسک کمر شدید و خفیف خواهیم پرداخت. تا پایان همراه ما باشید.

یکی از بیماری های رایج امروزه که با بالا رفتن سن در افراد ایجاد می گردد دیسک کمر می باشد که گاه می توان این اختلال را به راحتی با چند روز استراحت رفع نمود. در این مطلب نشانه های اولیه و علایم دیسک کمر را با هم می خوانیم. تا پایان مطلب همراه ما باشید.

درد ناحیه پایین کمر یکی از مواردی است که اغلب افراد مسن از آن شکایت می کنندو خوشبختانه، اکثر دردها در ناحیه پایین کمر به همان ناحیه محدود می شوند و تقریبا در شش هفته بودن استفاده از دارو رفع می شوند. برخی نشانه ها که گاهی اوقات جدی تر می باشند و باعث درد در ناحیه پایین کمر می شوند: علایم هشدار دهنده درد شدیدتر در شب، تغییر کنترل ادرار، نقص یا ضعف عصبی پیشرونده می باشند.  اختلال دیسک کمر مجموعه ای از اختلالات تحلیل کننده است که باعث ایجاد درد در ناحیه پایین کمر افراد مسن می شود. در ادامه مهم ترین نشانه ها و علایم دیسک کمر را با هم مطالعه می کنیم.نشانه ها و علایم دیسک کمر

نشانه های اولیه و علایم دیسک کمر

سه فرآیند اصلی که دلایل اصلی ابتلا به دیسک کمر می باشند عبارتند از: اختلال در دیسک داخلی، اختلال دیسک تحلیل شونده، عدم ثبات در بخش های بدن. در این مطلب علایم بیماری دیسک کمر و دیسک کمر شدید را با هم بررسی می نماییم.

علایم و نشانه های دیسک کمر

افراد مبتلا به دیسک کمر بین سنین 20 تا 50 سالگی اغلب از درد در ناحیه پایین کمر خود شکایت می کنند. اغلب آنان قبل از شروع درد هیچ گونه آسیبی به کمرشان را تجربه نکرده اند. دیسک ها نسبت به مواقعی که فرد نشسته یا به جلو خم می گردد درد بیشتری را نسبت به مواقعی که فرد ایستاده،راه می رود یا خوابیده تحمل می کند. ایستادن برای مدت های طولانی درد را تشدید می کند. درد اغلب مداوم است و برای بیش از شش هفته طول می کشد. مردان و زنان به طور مساوی به این بیماری مبتلا می شوند. علایم دیسک کمر با ایجاد تغییرات تحلیلی در ستون فقرات از اختلال در دیسک داخلی تا عدم استحکام در بخش های بدن را در بر می گیرد. با اختلال در دیسک داخلی افراد در ناحیه پایین کمر خود دردهای شدیدی دارند که با گذشت زمان افزایش می یابد و با انجام فعالیت ها درد بدتر می شود. وقتی درد در دیسک کمر پیشرفت کند درد به باسن و ران نیز انتقال می یابد. درد در افراد مبتلا به عدم ثبات در بخش های بدن با انجام فعالیت ها و حرکات افزایش می یابد. علایم شدید تر دیسک کمر عبارتند از احساس بی حسی در پاها یا مشکل در راه رفتن.

علایم دیسک کمر

علایم دیسک کمر شدید

اگر بیماری پیشرفت کند و بیمار به موقع به پزشک مراجعه نکند. فرد دچار بیرون زدگی ،پارگی و یا فشار روی ریشه عصبی می شود در این شرایط ممکن است فیزیوتراپی و ورزش نیز باعث شدیدتر شدن درد و فلج های مختلف گردد. در این مورد استفاده از عمل جراحی الزامی می گردد.

این بیماری با بالا رفتن سن ایجاد می گردد. همچون بیماری های دیگر نیاز به مراقبت و درمان خواهد داشت. رعایت نکردن برخی از موارد در دوران جوانی نیز سبب ایجاد این بیماری می گردد. شما دوستان عزیز در صورت تمایل مشاهده روش های درمان انواع بیماری ها می توانید به بخش درمان خانگی و طب سنتی رجوع کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.