چیز کیک یکی از انواع کیک های خوشمزه است که شما می توانید آن را در منزل به راحتی برای مهمان ها و مجالس خود تهیه کنید در ادامه این مطلب طرز تهیه چیز کیک شکلاتی را در اختیار شما همراهان عزیز و گرامی قرار داده ایم.

کیک ها انواع متنوعی دارند و شما می توانید بنابر ذائقه خود انواع کیک ها نظیر کیک بستنی و چیز کیک شکلاتی و کیک شکلاتی را تهیه کنید. در این بخش آسان ترین روش برای طرز تهیه چیز کیک شکلاتی را مشاهده خواهید کرد.

برای تهیه چیز کیک شکلاتی می توانید همانند تهیه دسر با بیسکویت پتی بور از بیسکویت پتی بور استفاده نمایید. چیز کیک از انواع کیک های پرطرفدار است و بهتر است که این نوع کیک را به عنوان میان و عده و عصرانه میل کنید.

تزیین زیبا چیز کیک

مواد لازم

پودر کاکائو : ۲ قاشق چای خوری
دارچین : ۱ قاشق چای خوری
بیسکویت پتی بور : ۲۵۰ گرم
کره : ۱۰۰ گرم

طرز تهیه پایه چیز کیک شکلاتی

در مرحله اول طرز تهیه چیز کیک شکلاتی ابتدا بیسکویت ها را در درون غذا ساز پودر کنید.

پودر کردن بیسکویت در درون غذا ساز

اگر غذا ساز در دسترس ندارید می توانید بیسکویت ها را در درون پارچه و یا کیسه تمیزی قرار دهید و دوباره کیسه و یا پارچه را در درون کیسه ای دیگر قرار دهید و با کمک گوشت کوب بیسکویت ها را خرد کنید سپس کره با دمای محیط و پودر کاکائو و دارچین را به پودر بیسکویت ها اضافه کنید و با کمک قاشق این مواد را به خوبی با یکدیگر میکس کنید.

مخلوط کردن بیسکویت با کره و پودر کاکائو

در مرحله بعدی طرز تهیه چیز کیک شکلاتی قالبی را آماده کنید و ته قالب را با کاغذ روغنی پوشش دهید و اطراف قالب را با روغن به خوبی چرب کنید سپس مخلوط بیسکویتی را در درون قالب بریزید و با کمک یک قاشق مخلوط را در درون قالب پهن کنید و سطح آن را صاف کنید و مخلوط پهن شده در کف قالب را فشار دهید و به خوبی این مواد را پرس کنید قالب را به مدت ۱ ساعت در درون یخچال قرار دهید تا سرد شود و به خوبی خودش را بگیرید.

ریختن پایه کیک در درون قالب چرب برای طرز تهیه چیز کیک

مواد لازم برای روکش کرم دار

آب لیمو ترش : ۱ قاشق غذا خوری
شکلات تخته ای : ۱۷۵ گرم
پنیر خامه ای : ۲۰۰ گرم
پودر ژلاتین : ۱۰ گرم
شکر : ۶۰ گرم
خامه : ۲۵۰ گرم
آب جوش : ۱/۲ لیوان

حتما بخوانید:  طرز تهیه کیک کشمشی خوشمزه و خوش طعم

طرز تهیه روکش چیز کیک شکلاتی

ابتدا شکلات تخته ای را با مقداری آب بر روی بخار کتری قرار دهید تا ذوب شود.

ذوب کردن شکلات تخته ای به روش بن ماری

سپس پودر ژلاتین را هم با چند قاشق آب در درون ظرفی مناسب قرار دهید توجه داشته باشید که نبایدژلاتین را با قاشق هم بزنید ظرف حاوی پودر ژلاتین را بر روی بخار کتری و یا سماور قرار دهید تا ژلاتین در آب حل شود می توانید برای حل کردن ژلاتین در آب نیز از مایکروویو استفاده نمایید.

حل کردن پودر ژلاتین در درون آب با کمک بخار کتری

سپس پنیر خامه ای را با شکر در درون ظرفی مناسب به کمک همزن هم بزنید و بعد از یکدست شدن و مخلوط شدن پنیر خامه ای با شکر آب لیمو ترش را به آن ها اضافه کنید. خامه را در درون ظرف دیگری قرار دهید و هم بزنید تا خودش را بگیرد.

هم زدن خامه

و بعد خامه فرم گرفته شده را به مخلوط پنیر خامه ای و شکر اضافه کنید و کمک همزن این مواد را با یکدیگر میکس کنید. در مرحله پایانی طرز تهیه روکش کرمی چیز کیک شکلات آب شده و ژلاتین حل شده را به مخلوط مواد روکش چیز کیک اضافه کنید و همه این مواد را به خوبی با یکدگیر مخلوط کنید.

هم زدن خامه و شکلات و مواد روکش چیز کیک
قالب چیز کیک را از درون یخچال بیرون آورید و مایه روکش چیز کیک را بر روی مخلوط بیسکویتی خنک بریزید و با کمک قاشق سطح مواد روی چیز کیک را صاف کنید و سپس قالب را به مدت ۳ تا ۵ ساعت در درون یخچال قرار دهید تا چیز کیک سفت شود و به خوبی خودش را بگیرد.

طرز تهیه چیز کیک با آسان ترین روشچیز کیک خوشمزه

بعد از خنک شدن چیز کیک  می توانید قالب را از یخچال بیرون آورید و با کمک کارد آشپزخانه لبه های چیز کیک را از قالب جدا کرده و بعد چیز یکیک در درون ظرف مناسبی بریزید می توانید چیز کیک شکلاتی را با شکلات آب شده و فندق به زیبایی تزیین کنید. امیدواریم از طرز تهیه چیز کیک شکلاتی در منزل نهایت لذت را ببرید. برای مشاهده پخت انواع کیک کلیک کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.