با بالا رفتن سن پوست صورت نیز پیر می شود و طراوت و شادابی خود را از دست می دهد در ادامه این مطلب ۷ راز جوان ماندن پوست معجزه آسا را در اختیار شما قرار می دهیم با انجام این روش ها صورت شما از پیر شدن محافظت می شود.

تا ۳۰ سالگی پوست همه افراد شادابی و طراوت خود را حفظ می کند ولی به تدریج و با رفتن سن پوست صورت نیز جوانی و لطافت خود را از دست می دهد و لکه ها و چین و چروک هایی در صورت ظاهر می شوند که این امر برای همه افراد ناخوشایند است اگر شما یه دنبال راه های طبیعی و کم هزینه برای جوان نگه داشتن پوست خود هستید تا پایان این مطلب همراه ما باشید تا راهکارها و راز جوان ماندن پوست را برای شما افشا کنیم.

زندگی های مدرن و امروزی استرس افراد را نیز بیشتر کرده اند و استرس هم باعث پیر شدن پوست می شود و بر روی پوست صورت شما تاثیر بدی می گذارد. با بالا رفتن سن میزان کلاژن و سرعت بازسازی سلول های پوستی نیز کاهش می یابد و همین امر باعث می شود تا پوست شما کسل و شل به نظر برسد. در این بخش راز های جوان ماندن پوست صورت را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم با انجام دادن این روش ها از پیر شدن پوست خود پیشگیری می کنید و می توانید جوانی و طراوت خود را حفظ کنید.

افشای 7 راز جوان ماندن صورت

راز جوان ماندن پوست صورت چیست ؟

استفاده از کرم ها و ماسک های شیمیایی ضد چین و چروک صورت  هزینه های زیادی را برای شما در بردارند و اگر شما به دنبال راه هایی برای جوان ماندن و نگه داشتن پوست صورت خود هستید تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید تا شما را با این راز های شگفت آور و آسان آشنا سازیم.

راهکارهایی برای جوان ماندن پوست

راز اول : مرطوب نگه داشتن پوست صورت

اولین راز جوان ماندن پوست این است که شما همواره باید پوست خود را مرطوب نگه دارید و آب رسانی به پوستتان را نباید کم اهمیت تلقی نمایید. با وارد شدن به سن ۲۵ سالگی از مرطوب کننده های مناسب و معتبر به صورت مرتب استفاده نمایید و پوستتان را همواره مرطوب نگه دارید مرطوب نگه داشتن پوست از پیری و خشن شدن زود رس پوست صورت جلوگیری می کند.

راز دوم : استفاده از ضد آفتاب

نور خورشید باعث جلوگیری از ساخت کلاژن پوست می شود و کلاژن پوست جوانی و شادابی پوست را حفظ می کند بنابراین شما می توانید با استفاده مرتب از ضد آفتاب ها پوستتان را از اشعه های مضر نور خورشید حفظ کنید.

استفاده از ضد آفتاب برای جلوگیری از اشعه های مضر آفتاب

راز سوم : شستشوی پوست

صورتتان را نباید بیشتر از ۲ بار روز با شوینده های صابونی بشویید استفاده بیش از حد از شوینده های صابونی باعث می شوند تا چربی پوست شما از بین برود و اگر پوست شما فاقد چربی شود خشک خواهد شد و خشکی صورت نیز یکی از عوامل پیر شدن زودرس پوست صورت است.

شستن پوست صورت با شوینده های صابونی

راز چهارم : سبک آرایش و مدل مو

بهتر است که سبک آرایش و مدل مو هایتان را هر ۲ سال تغییر دهید با تغییر دادن مدل آرایش و مدل مو جوان تر به نظر خواهید رسید و در چهره خود تغییر و تحولاتی را ایجاد می کنید که این تغییرات برای خودتان هم خوشایند خواهند بود.

استفاده از پد های ارایشی نرم برای جوان ماندن پوست

راز پنجم : استفاده از لوازم آرایش مناسب

اگر شما هر روز از لوازم آرایش استفاده می کنید باید لوازم جانبی آرایش تان را نرم انتخاب کنید زیرا استفاده از وسایل جانبی زبر لوازم آرایش به پوستتان آسیب می رسانند و پوست صورت شما را پیر و فرسوده می سازند پس بهتر است که شما پد ها و قلم مو ها و فرچه های آرایشی خود را از نوع نرم انتخاب نمایید.

قلم موهای مناسب و نرم برای جوان نگه داشتن پوست پد نرم

راز ششم : درمان پوست در طول شب

برای جوان ماندن پوست بهتر است که هر هفته یک شب از ماسک هایی که سرشار از آنزیم ها هستند استفاده نمایید تا پوست شما طراوت و شادابی خود را حفظ کند.

راز هفتم : نقش تغذیه سالم در جوان ماندن پوست

ویتامین های A و B در ساخت کلاژن پوست نقش مهمی را ایفا می کنند. با خوردن میوه هایی مانند هویج و لیمو می توانید عمل کلاژن سازی پوست خود را بهبود دهید. امگا ۳ و آنتی اکسیدان های موجود در غذا های دریایی یکی دیگر از رازهای جوان ماندن پوست محسوب می شوند. شما می توانید با تغذیه سالم و مراقبت های ویژه از پوست صورت خود آن را جوان تر نگه دارید.

تغذیه سالم یکی از روش های جوان ماندن پوست صورت

در این مطلب ۷ راز جوان ماندن پوست را در اختیار شما همراهان عزیز و گرامی قرار داده ایم که امیدواریم بتوانید با این روش ها، طراوت و شادابی پوست خود را حفظ نمایید و همیشه جوان بمانید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.